Test wideorejestratora LAMAX N4

W dzisiejszym opisie mam przyjemność przybliżyć wideorejestrator LAMAX N4. Zapraszam do lektury.

Urządzenie dotarło do mnie w niewielkim opakowaniu. Z przodu widnieje bohater recenzji.

Tył opakowania:

Zawartość zestawu:

  • Kamera z uchwytem
  • Przewód zasilający USB
  • Adapter do zapalniczki samochodowej z dodatkowym portem USB
  • Naklejka elektrostatyczna
  • Naklejka zapasowa 3M do uchwytu
  • Instrukcja

Kamera została wykonana w całości w kolorze czarnym, wyjątkami są jedynie białe logo producenta ,,LAMAX” i model ,,N4″ umieszczone z obu stron urządzenia:

Kamera jak możecie zauważyć jest podłużna, prawy bok został wyposażony w wejście dla modułu GPS (opcjonalnie), gniazdo zasilania, gniazdo do karty pamięci.

Drugi bok został wyposażony w przycisk wielofunkcyjny, mikrofon, przycisk restart, indykacyjna dioda LED (świeci na niebiesko = kamera jest włączona, miga na czerwono = nagrywanie zabezpieczone).

Uchwyt, za pomocą którego przymocujemy kamerę do szyby zakończony został naklejką taśmy dwustronnej. Widzimy również od góry otwory, które służą chłodzeniu urządzenia.

Parametry LAMAX N4

Rozdzielczość wideoFullHD (1920 × 1080) @ 30FPS
Kąt ujęcia140°
Format wideoMP4, kompresja H.265
DźwiękWbudowany mikrofon z możliwością wyłączenia
PamięćmicroSD do 128 GB
ŁącznośćMicro USB, WiFi
UchwytUchwyt pozycyjny z naklejką 3M
FunkcjeWiFi, ochrona nagrywania (w przypadku uderzenia/przyciskiem), automatyczne rozpoczęcie nagrywania, G-Sensor z regulacją czułości, nagrywanie w pętli, dodatkowo moduł GPS z możliwością wyświetlenia danych w filmie (czas i data, prędkość i współrzędne)
ZasilanieSuperkondensator
Wymiary90 × 58 × 36 mm

Testowany dziś model wideorejestratora LAMAX jest niewielkiego rozmiaru i lekki. Dzięki tak niewielkim rozmiarom mamy zagwarantowany komfort jazdy, nic nie będzie zasłaniało naszego pola widzenia ani rozpraszało naszej uwagi.

Idealnym miejscem do zamontowania kamery jest przestrzeń między przednią szybą a lusterkiem wstecznym tak aby nie zasłaniała widoku kierowcy. Podczas instalacji należy pamiętać, żeby kabel nie zakłócał działania elementów bezpieczeństwa w samochodzie, np. poduszki powietrznej.

Zanim zamocujecie kamerkę należy dobrze wyczyścić szybę a następnie usunąć folię z naklejki i przykleić do szyby – przytrzymać przez chwilę. Jeśli chcielibyście sobie ułatwić ewentualne odklejanie kamery to między naklejkę 3M a szybę warto przykleić naklejkę elektrostatyczną, która jest oczywiście dołączona do zestawu. Z doświadczenia wiem, ze naklejki 3M są na prawdę bardzo mocne i wielką trudność sprawia późniejsze usunięcie jej z szyby.

Na koniec należy ustawić kierunek obiektywu tak aby w ujęciu widoczna była część maski.

N4 nagrywa filmy a także robi zdjęcia w wysokiej jakości High Definition (rozdzielczość 1080p Full HD)oraz @30fps.

Kamerka wyposażona została w nośnik pamięci kart microSD umiejscowiony z prawej strony. Niestety karta nie jest dołączana do zestawu, więc należy ją sobie zakupić – producent zaleca najlepiej była to karta klasy 10 i wyższej o pojemności do 128 GB.

Ażeby skorzystać z pełnego zakresu funkcji kamery LAMAX N4 warto pobrać dedykowanej aplikację na telefon. Zmienimy w niej szczegółowe ustawienia wideorejestratora oraz zapiszemy filmy i zdjęcia w smartfonie.

Samo połączenie się z kamerą odbywa się za pomocą Wi-Fi – należy połączyć się z siecią z nazwą kamery, wprowadzić hasło, uruchomić aplikację i kliknąć przycisk ,,Add Camera” aby podłączyć urządzenie.

Automatyczne zabezpieczenie nagranych plików zapewni nam natomiast G-sensor. Gdy trzeba gwałtownie zahamować albo auto bierze udział w wypadku – nasze materiały pozostają bezpieczne i nie zostaną skasowane. Mowa tutaj oczywiście o materiałach z najbliższego przedziału czasowego a więc mogą okazać się kluczowe w pomocy ustalenia winnego niebezpiecznego zdarzenia drogowego i pociągnięcia go do konsekwencji.

Dostrojone Full HD/30fps zapewnia ujęcia pełne ważnych szczegółów dzięki czemu zdjęcia wykonywane kamerką są wyraźne, dokładnie uchwycą wszystkie interesujące nas szczegóły.

Filmy nagrywane LAMAX N4 wychodzą naprawdę nieźle. Obraz jest ostry i wyraźny. Bez problemu jesteśmy w stanie odczytywać numery tablic. Musicie jednak pamiętać o tym, że rejestrowanie i zapisywanie numerów rejestracyjnych aut nie w każdym kraju jest legalne więc zanim przekroczycie granice danego kraju koniecznie sprawdźcie obowiązujące tam przepisy ażeby uniknąć ewentualnej kary finansowej. Dodatkowo obsługa nowoczesnego kodeka H.265 sprawia, że filmy przy tej samej jakości zajmują mniej miejsca a na karcie pamięci zmieści się jeszcze więcej a format MP4 gwarantuje kompatybilność. Poniżej film nagrany wideorejestratorem:

Podsumowanie:

Testowana dziś kamerka samochodowa LAMAX N4 to zgrabnego rozmiaru urządzenie o dokładnych wymiarach: 90 × 58 × 36 mm. Wideorejestrator został wyposażony w ochronę nagrywania (w przypadku uderzenia/przyciskiem), automatyczne rozpoczęcie nagrywania, G-Sensor z regulacją czułości, nagrywanie w pętli, dodatkowo moduł GPS z możliwością wyświetlenia danych w filmie (czas i data, prędkość i współrzędne), zasilana niezwykle żywotnym superkondensatorem. Podczas naszych testów urządzenie spisywało się znakomicie i serdecznie polecamy zakup modelu N4!

Wideorejestrator LAMAX N4 dostępny jest w cenie 285,90 zł

Sprzęt do testów dostarczył: