Test słuchawek LAMAX Heroes General 1

Na drugi ogień zapraszam do recenzji kolejnego modelu słuchawek LAMAX – tym razem do czynienia mamy z zestawem gamingowym a dokładnie – Heroes General1. Słuchawki dotarły w sporo większym pudełku niż poprzednik. Kolorystyka opakowania z przodu jest w przewadze czarna, natomiast na odwrocie przeważa mięta. Z przodu oczywiście widzimy jak prezentuje się testowany model, natomiast na odwrocie wymieniono podstawowe cechy tych słuchawek.

a

b

W środku opakowania znajdujemy Heroes General1 a także oddzielnie zapakowany mikrofon, kable i dokumentację.

c

Słuchawki zostały wykonane ze śliskiego, przyjemnego w dotyku tworzywa – na pewno będzie je łatwo utrzymać w czystości. Dominuący kolor słuchawek to czerń z pojedynczymi akcentmi miętowymi, które dodają zestawowi stylu.

n

Na każdej ze słuchawek  umiejscowiono literę ,,A” w kolorze miętowym. Każda słuchawka została również oczywiście odpowiednio oznaczona literą ,,R” i ,,L”.

d

Pałąk od wewnętrznej strony został otulony miękką gąbką a więc wszystko wygodnie przylega do głowy, nie powodując żadnego dyskomfortu nawet przy wielogodzinnym użytkowaniu.

e

Elementy sterujące słuchawkami zostały umiejscowione na  kablu. Regulacja poziomu głośności lub wyciszenie mikrofonu jest dostępne dosłownie na wyciągnięcie dłoni.

f

W tym miejscu na uwagę zasługuje fakt, że kabel z jakim mamy do czynienia to kabel sznurkowy a więc będzie na pewno wytrzymały.

i

Specyfikacja techniczna:

Typ słuchawek Słuchawki wokółuszne, przewodowe, do gier
Sterowanie Na kablu
Zakres częstotliwości 20 Hz – 20 kHz
Wielkość przetwornika 53 mm
Impedancja 32 Ω
Czułość głośników 100 dB +/- 4 dB
Czułość mikrofonu -58 dB
Łączność 3,5 mm jack
Funkcje Tryb gry, odłączany mikrofon, regulacja głośności i mikrofonu na kablu, ergonomiczne wzornictwo, pianka z pamięcią kształtu, kompatybilne z komputerem PC, konsolami i smartfonami, mikrofon z redukcją szumów, kabel w oplocie
Kompatybilność PC, MacBook, PlayStation 5, Xbox Series, Nintendo switch, smartphone
Długość kabla 2 m
Masa 355 g

Słuchawki LAMAX dają pasmo przenoszenia w zakresie 20 Hz – 20 kHz. Bardzo dobrze przylegają do uszu i nie przesuwają się przy ruchach głową. Muszle tego modelu słuchawek zostały wyłożone pianką z pamięcią kształtu, co z kolei wpływa na wygodę ich użytkowania. Dodatkowo model ten świetnie prezentuje się na głowie.

m

Mikrofon Heroes General1 został wyposażony w redukcję szumów dochodzących z otoczenia. Można go również odpinać, co z pewnością ułatwi przechowywanie słuchawek i ich transport. Pałąk mikrofonu jest elastyczny – pozwala na wygodne używanie go przed monitorem.

j

k
Generalnie słuchawki gamingowe powinny oferować przede wszystkim realistyczne oddanie kierunku, z którego dochodzi najmniejszy, pojedynczy dźwięk. Dzięki temu jesteśmy w stanie szybko zorientować się w sytuacji i odpowiednio zareagować. Świadomość gdzie czai się wróg decyduje o zwycięstwie w grze więc jest to dla nas rzeczywiście kluczowym elementem strategii.
Drugim z ważnych elementów jest dobra słyszalność i komunikacja z innymi graczami – w wypadku Heroes General1 również nie mamy na co narzekać. Czystość rozmowy i zero zakłóceń to drugie imię testowanego modelu.

n

Doskonała jakość brzmienia jakie oferują Heroes General1 jest imponująca a dokładne pozycjonowanie odgłosów gwarantuje idealnie słyszane kierunku, z którego nadchodzi przeciwnik. Duże wrażenie wywarły na mnie dźwięki natury, takich jak: szum wody, wiatru, grzmoty podczas burzy, dźwięki ulewnego deszczu. Efekty dźwiękowe wojny, huk nadlatujących samolotów i uderzenia bomb dostarczają naprawdę niesamowitych wrażeń i sprawiają uczucie jakby akcja toczyła się tuż obok nas. Wszystko to zawdzięczamy zastosowaniu technologii LAMAX BeatBass.

l

Słuchawki gamingowe LAMAX Heroes General1 doskonale sprawdzą się podczas gry, gwarantują też bardzo wysoką jakość dźwięku podczas oglądania filmów czy korzystania z innych multimediów. Wyposażenie w technologię LAMAX BeatBass a także wyposażeniu w wysokiej jakości przetworniki 53 mm wzmocnione zostaną wrażenia z gry, usłyszymy każdy wybuch, każdy szelest – jak gdybyśmy byli obecni w samym środku pola bitwy. Dzięki  funkcji Environmental Noise Cancellation otoczenie i dochodzące z niego hałasy zostaną wyciszone by zawsze być idealnie słyszalnym przez kolegów z rozgrywki.

Heroes General1 są wygodne i idealnie dopasowują się do kształtu głowy a odpinany mikrofon zapewni wygodniejszy transport słuchawek – możecie je zabrać ze sobą gdziekolwiek potrzebujecie. Dodatkowo klasyczny mini jack 3,5 mm umożliwi połącznie słuchawek z PC, PlayStation, Xbox, MCBookiem, smartfonem a nawet hi-fi.

LAMAX Heroes General1 są dostępne na stronie producenta już za 367.49 zł – Link do sklepu

ocena9

wujekpolecagra

 

Sprzęt do testów dostarczył producent:

lamax logo