Dziś mam przyjemność przybliżyć kolejne z urządzeń GENESIS a mowa o dwóch modelach padów – MANGAN 400 oraz MANGAN 300. Urządzenia dotarły do mnie w praktycznie identycznych opakowaniach, różnią się jedynie modelem.
Tył opakowań:
Zawartość zestawu MANGAN 300:
Zawartość zestawu MANGAN 400:
Oba urządzenia są do siebie łudząco podobne – wydawałoby się, że różnią się jedynie pierwszą wersją kolorystyczną obudowy bowiem mamy do czynienia z czarną oraz białą. Druga obudowa w obu zestawach jest taka sama – czarna w zielone plamy. Podstawową jednak różnicą w obu urządzeniach jest fakt, źe Mangan 300 to pad przewodowy, a Mangan 400 jest konstrukcją bezprzewodową. Niczym innym się one w zasadzie nie różnią, przynajmniej jeśli chodzi o wykonanie i funkcjonalność. Zajrzyjmy do specyfikacji technicznej obu modeli by je porównać:
Specyfikacja techniczna gamepada Mangan 300:
Specyfikacja gamepada Mangan 400:
Widzimy więc, że wiele nie różnią się oba modele. W obu przypadkach dostępne wersje kolorystyczne to biały, czarny i czerwony i z łatwością możecie dokupić inny panel przedni bowiem w bardzo prosty sposób się je wymienia. Wystarczy delikatnie podważyć i gotowe!
Wyraźnie więc widzimy, że oba gamepady wykonano dokładnie tak samo. W zestawie mamy do dyspozycji fajne, jasne opakowania, delikatnie przymglone. Dzięki nim przechowywanie padów sprawia, że nie ulegają w czasie bezczynności zabrudzeniom ani się nie kurzą. Możemy je również w łatwy sposób transportować.
Obudowa padów została wykonana z tworzywa sztucznego a miejsce, w którym trzymamy kontroler pokryto gumowymi gripami. Kontrolery leżą w dłoniach idealnie i wspaniale się nimi gra. Wiadomo – przy wielogodzinnej sesji online dłonie niejednokrotnie się nam pocą i tutaj właśnie dzięki gumowym elementom możemy efektywnie grać dalej – kontroler nie wyślizguje się.
Ogólnie rzecz biorąc – zarówno gałki analogowe, poszczególne przyciski czy ogólny wygląd tych kontrolerów łudząco przypomina te pady przeznaczone dla XBOXa. Testowane jednak Mangan 300 i Mangan 400 są zdecydowanie lżejsze, co uznajemy oczywiście na plus.
Kontrolery zostały wyposażone w 19 przycisków. Z lewej strony znajduje się jedna gałka analogowa oraz krzyżak, pośrodku pada – Home, + (start), – (back), T (turbo) oraz przycisk służący do robienia screenów. Z prawej strony znajdują się przyciski A,B,X i Y oraz poniżej druga z analogowych gałek. Do tego do dyspozycji są 4 przyciski z przodu kontrolerów – dwa to tzw. bumpery a dwa to triggery a więc tak naprawdę standardowy układ. Przyciski działają bardzo dobrze, odbijają, są sprężyste. Symbole są czytelne, dobrze oznaczone, grze sprzyja również świetne oświetlenie.
Jak ocenimy ostatecznie testowane modele? Jeśli chodzi o połączenia – Mangan 300 i podłączenie przewodowe – podłączamy pada do komputera i gotowe, urządzenie zostaje praktycznie od razu wykryte przez system Windows i możemy rozpocząć grę. Oczywiście możecie go podłączyć do innych urządzeń np. Switcha. Kabel ma długość 200 cm więc w sumie mamy dużą swobodę ruchu i nie powinniśmy czuć się ograniczeni kablem.
Jeśli chodzi o połączenie bezprzewodowe a tym samym Mangan 400 konfiguracja jest równie łatwa co w przypadku modelu Mangan 300. Musimy tutaj skorzystać z dołączonego do zestawu adaptera bluetooth. Jeśli w laptopie obsługujecie połączenia bezprzewodowe bluetooth możecie również sparować kontroler z komputerem nie używając adaptera bluetooth. W celu sparowania – należy przez chwilę przytrzymać przycisk ,, Home ” na padzie. Warto dodać, że dłuższe przytrzymanie przycisku ,, Home ” umożliwi sparowanie kontrolera z konsolą Nintendo Switch.
Podsumowując – kontrolery nie różnią się bardzo od siebie. Niezależnie od Waszego wyboru – bezprzewodowego czy przewodowego – użytkowanie i konfiguracja nie są skomplikowane i nie napotykamy tutaj żadnych trudności. Pady leżą w dłoni bardzo dobrze, nie wyślizgują się nawet gdy dłonie są spocone, oświetlenie jest równie estetyczne i dodaje fajnego efektu.
Warto zaznaczyć, że testowane pady możecie wykorzystać również w połączeniu z urządzeniami działającymi pod kontrolą systemu iOS, android, konsoli Nintendo Switch oraz Steam Deck. We wszystkich możliwych opcjach pady spisują się bardzo dobrze i są godne polecenia. Sprawdźmy na koniec jak z ceną? Tutaj również napotykamy delikatną różnicę – bezprzewodowy jest nieco droższy. W obu przypadkach ceny są naprawdę świetne! Polecamy!
Mangan 300 dostępny jest na Ceneo od 127,00 zł
Mangan 400 dostępny jest na Ceneo od 156,00 zł