Recenzja myszy Logitech MX Anywhere 2

Rodzina Logitecha poszerzyła się w ubiegłym roku o nowy model myszki bezprzewodowej. Jest nią MX Anywhere 2. Producent informuje, że jest to najbardziej zaawansowana wśród przenośnych mysz. Czy jest tak faktycznie? Czym jeszcze może zaskoczyć nas ten gryzoń? Zapraszam do recenzji.

Zawartość opakowania:

– MX Anywhere 2
– Picoodbiornik Logitech Unifying
– Kabel Micro-USB
– Dokumentacja

logitech_mysz_1

Dane techniczne:

Wymagania systemowe

Port USB, komputer z technologią Bluetooth® Smart lub tablet z systemem Windows

Picoodbiornik Logitech Unifying
Port USB
Windows® 7
Windows 8
Windows 10
Mac OS® X 10.8 lub nowszy
lub
Bluetooth® Smart
Urządzenie obsługujące technologię Bluetooth Smart

Windows 8 lub nowszy
Mac OS X 10.10 lub nowszy

• Połączenie internetowe w celu pobrania oprogramowania

Wymiary

Mysz (wysokość x szerokość x głębokość): 61,6 mm (2,4 in) x 100,3 mm (3,9 in) x 34,4 mm (1,4 in)
Waga myszy: 106 g (3,7 oz)

Wymiary odbiornika Unifying (wysokość x szerokość x głębokość): 14,9 mm (0,6 in) x 14,3 mm (0,6 in) x 6,5 mm (0,3 in)
Waga odbiornika: 1,63 g (0,06 oz)

Informacje o gwarancji

Dwuletnia ograniczona gwarancja na sprzęt

Dane techniczne

Technologia czujnika: czujnik laserowy Darkfield Laser
Wartość nominalna: 1000 dpi
Wartość minimalna i maksymalna: od 400 dpi do 1600 dpi (możliwość ustawienia z krokiem 200 dpi)
Żywotność akumulatora: do 2 miesięcy po jednym naładowaniu*

* W przypadku użytku biurowego przez sześć godzin dziennie. Żywotność akumulatora może zależeć od intensywności użytkowania i warunków pracy komputera.
Akumulator: Li-Po (500 mAh)
Zasięg działania bezprzewodowego: 10 m (32 stopy)
Technologia łączności bezprzewodowej: Technologia bezprzewodowa Logitech Advanced 2,4 GHz

Mysz zapakowano w niewielkich rozmiarów pudełko, dobrze zabezpieczające produkt przed uszkodzeniem. Opakowanie w ciemnej kolorystyce prezentuje się bardzo dobrze. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że mysz zobaczymy dopiero po wypakowaniu, jednak przednia strona pudełka da się otworzyć jak książka i naszym oczom ukaże się Logitech MX Anywhere 2. Producent otwieraną „okładkę” zaopatrzył w zamknięcie na magnes. Opakowanie jest dopracowane w najdrobniejszych szczegółach.

logitech_mysz_2

Mysz dotarła do nas w czarno-brązowej kolorystyce. Jakość wykonania produktu jest bardzo dobra. Wszystkie elementy pasują do siebie idealnie, nic nie odstaje i nie skrzypi. Mysz dobrze leży w dłoni, nie ślizga się, a na jej powierzchni nie zostają ślady odbitych palców.

Logitech MX Anywhere 2 został wyposażony w przyciski podstawowe lewy i prawy,  scroll oraz przycisk funkcyjny. Ponadto producent zaopatrzył mysz w diodę LED pokazującą stan urządzenia. Po lewej stronie umieszczone są przyciski dalej i wstecz, które można zaprogramować indywidualnie. Po obu stronach myszy znajdziemy gumowe wstawki poprawiające chwyt. Od frontu umieszczono złącze microUSB służące do ładowania urządzenia.

logitech_mysz_3

Od spodu mysz posiada przyciski: ON/OFF, connect, sensor laserowy Darkfield oraz przycisk do szybkiej zmiany urządzeń. Producent dodatkowo wyposażył urządzenie w cztery gumowe podstawki umieszczone na spodzie myszy, dzięki czemu gryzoń nie ślizga się po biurku.

Scroll wykonano z rowkowanej gumy, a po lewej i prawej stronie ozdobiono go srebrnymi wstawkami. Rolka w tym modelu jest dwukierunkowa (pion lub poziom) oraz przemieszczenie w pionie można uzyskać dwoma sposobami. Po pierwsze przewijanie działa w tradycyjny sposób – stopniowo przesuwa się przeglądany dokument lub stronę, a po drugie tzw hyper-fast polegający na ruchu rolki. W tym przypadku po wprawieniu w ruch scrolla strona bądź dokument będą przewijać się do momentu zatrzymania. To rozwiązanie jest bardzo przydatne, gdy mamy do czynienia z długimi dokumentami. Warto również wspomnieć o tym, że scroll nie działa jako przycisk, jednakże tą funkcję można przypisać korzystając z oprogramowania dostępnego na stronie producenta. logitech_mysz_4

Odbiornik Logitech Pico Unifying jest tak mały, że po podłączeniu go do portu USB zapominamy, że w ogóle tam jest.

Mysz ma duży zasięg (do 10 metrów), przy tym jest mała i lekka. Bez problemu zmieści się w torebce czy plecaku. Sprawdzi się zarówno u osób lewo jak i prawo-ręcznych. Akumulator przy maksymalnym naładowaniu według producenta może wystarczyć nawet do dwóch miesięcy, jednak nie udało mi się tego potwierdzić.logitech_mysz_5

Gryzonia można podłączyć jednocześnie do trzech urządzeń korzystając z odbiorników Pico lub funkcji Smart Bluetooth. Po uprzednim podłączeniu należy wcisnąć przycisk i możemy korzystać z myszki przy innym urządzeniu. Funkcja ta jest bardzo przydatna w przypadku korzystania z kilku urządzeń (komputer, tablet, telewizor) do których wystarczy zakupić tylko jedną mysz.

Producent umożliwia zainstalowanie oprogramowania Logitech Options. Dzięki temu możemy zaprogramować mysz według własnych potrzeb. Zainstalowanie go nie przysporzy problemu nawet laikowi.

logitech_mysz_7

Dzięki zainstalowaniu oprogramowania będziemy mogli min. :
– zamienić przyciski główne (lewy na prawy i prawy na lewy)
– wybrać jedną z funkcji dla rolki i przycisków scrolla
– wybrać jedną z funkcji dla przycisku poniżej scrolla lub ustawienie przycisku gestów (po przytrzymaniu i przesunięciu myszy w określonym kierunku uruchamia się funkcja – max. 4 gesty: góra, dół, prawo, lewo)
– sprawdzić stan akumulatora

Dzięki czujnikowi laserowemu Darkfield™ urządzenie bez problemu działa na szklanym stole, błyszczących powierzchniach, parapetach czy jeansach. Technologia Darkfield™ wykorzystuje najdrobniejsze szczegóły w celu utworzenia mikroskopijnej mapy powierzchni. Wyróżnia ją to spośród myszy laserowych i optycznych.

logitech_mysz_6
Mysz stała się moim gryzoniem na okres testów (około 3 tygodnie) i w tym czasie używałam ją głównie w pracy. Do pisania dokumentów, korzystania z internetu, obrabiania zdjęć nadaje się idealnie. Jest poręczna, lekka i nie trzeba myśleć o tym, że może wyczerpać się bateria. W momencie rozładowania akumulatora należy podpiąć ją do zasilania i w ciągu kilku chwil znów będzie gotowa do pracy.

Podsumowanie

Produkt firmy Logitech zdecydowanie zasługuje na uznanie. Bardzo dobra jakość wykonania, długa żywotność akumulatora czy możliwość przełączania między trzema różnymi urządzeniami działają na plus tego gryzonia. Do tego technologia Darkfield™ będzie istotna dla osób podróżujących, którzy korzystają z myszy na wszelakich powierzchniach. Dodatkowe oprogramowanie będzie również nie lada gratką dla potencjalnych użytkowników. Cena nie jest niska, ale należy wziąć pod uwagę fakt, że kupując mysz firmy Logitech nabywamy ją na lata.

Cena: 349 zł

ocena9wujekpoleca

Sprzęt do testów dostarczył:

logitech