Test myszki ZIRCON 500 i podkładki BORON 500 XXL od GENESIS

Dziś kolejny raz mam przyjemność testować produkty GENESIS. Dziś na warsztat wlatuje myszka Zircon 500 oraz podkładka Boron 500 w wersji XXL. Przetestujemy je jako zestaw.

Myszka dotarła do mnie w niewielkim opakowaniu, w kolorystyce charakterystycznej dla marki.

Tył pudełka:

Zdejmując wierzchnią część opakowania naszym oczom ukazuje się tekturowe opakowanie:

Zawartość opakowania:

Myszka jest niewielka i lekka. Wykonana została w całości w kolorze czarnym, jest symetryczna. Od góry znajdują się dwa przyciski wykonane z gładkiego tworzywa – przyjemnie się nimi operuje. Pomiędzy przyciskami oczywiście scroll – został pokryty gumowymi, podłużnymi wypustkami. Ponad scroll’em umiejscowiono 3 niewielkie diody – wskazują na poziom naładowania urządzenia.

Lewa strona myszy została wyposażona w 2 przyciski. W tym miejscu widnieje również nazwa modelu – ,,ZIRCON 500″.

Prawa strona jest gładka, nie posiada żadnych funkcji.

Z przodu myszy znajduje się gniazdo USB.

Od spodu znajduje się przycisk DPI a także przycisk włączający mysz – w prawo – 2,4 G, w lewo – BT. Myszkę wyposażono również w 3 ślizgacze – jeden dłuższy wyżej i poniżej dwa mniejsze.

Wymiary myszki to : 119mm x 62mm x 38mm (długość x szerokość x wysokość), waży zaledwie 79g.

Rozpoczęcie użytkowania myszki jest banalnie proste wystarczy włączyć przycisk włączający zasilanie a następnie połączyć się za pośrednictwem Bluetooth do komputera – połączenie następuje w ciągu dosłownie kilku sekund, nie napotykamy żadnych trudności.

Do dyspozycji mamy również kabel w oplocie, za pomocą którego również możemy połączyć się z komputerem.

Zdecydowanie jednak wygodniejszym według mnie i komfortowym użytkowaniem możemy cieszyć się za pomocą właśnie połączenia bezprzewodowego. Przełączniki w jakie została wyposażona Zircon 500 to mechaniczne Kailh 4.0 o żywotności 60 milionów kliknięć więc naprawdę nieźle. Mysz dodatkowo została wyposażona w akumulator o pojemności 300 mAh a także funkcję grania i ładowania w tym samym czasie więc jeśli mysz się rozładuje możemy nadal cieszyć się użytkowaniem za sprawą właśnie dołączonego do zestawu trwałego kabla. Mysz w pełni możemy kontrolować i personalizować dzięki programowalnym przyciskom w dedykowanym oprogramowaniu.

Myszka została wyposażona również w czujnik optyczny PixArt i dzięki niemu jesteśmy w stanie osiągnąć rozdzielczość maksymalną 10 000 DPI więc model ten idealnie sprawdzi się w przypadku graczy – idealnie odwzoruje każdy nasz ruch przy każdej rozgrywce online. Myszka prowadzi się pewnie i szybko dzięki wyposażeniu w 3 ślizgacze z teflonu – nie musimy obawiać się więc braku precyzji a wręcz przeciwnie – lekkość i szybkość przesuwania się zagwarantuje wam bardzo dobre efekty w pojedynkach z przeciwnikami.

Użytkowanie tej myszki mogę opisać jako efektowne, płynne, lekkie i przede wszystkim nie męczące dłoni. Muszę przyznać, że w przypadku wielogodzinnych sesji online jest to bardzo pożądana cecha i Zircon 500 nam to gwarantuje. W oprogramowaniu, o którym pisałam nieco wyżej  stworzycie swoją unikalną konfigurację – zmienicie rozdzielczość sensora czy akcje przypisane do przycisków a także makra, które wesprą was w grze. Aplikacje obsługuje się w bardzo łatwy sposób – każdy odnajdzie się w niej bez problemu, jest w języku polskim.

Jeśli mówić o idealnych warunkach do gry z pewnością oprócz idealnie dopasowanej pod siebie myszy potrzebna jest dobrze dobrana podkładka pod nią a gracz z prawdziwego zdarzenia musi rzeczywiście czuć komfort podczas gry bo niejednokrotnie takie sesje potrafią trwać do rana. Problemem może okazać się źle dobrana podkładka pod mysz i tutaj naprzeciw tej potrzebie wychodzi również producent sprzętu GENESIS. Chciałabym wam zaproponować podkładkę w wersji XXL (BORON 500 RGB), która swoim rozmiarem zagwarantuje wam idealny komfort gry bez szans, że myszka wyjedzie poza podkładkę na biurko – jej wymiary to aż 800 x 400 x 4 mm.

DANE TECHNICZNE:

Materiał: Guma, Tkanina

Podświetlenie: Tak

Kolor podświetlenia: Wielokolorowe

Wodoodporność: Nie

Kolor: Czarny

Rozmiar ten idealnie pokryje obszar pod klawiaturą, pod myszką, pod ręką.

Od spodu podkładka została zaprojektowana tak aby nie ślizgać się po powierzchni, na której leży.

Dodatkowo ta wersja podkładki emanuje bardzo ładnym podświetleniem RGB, które zostało zamocowane na jej obrzeżach. Dodatkowo szew zapobiega strzępieniu się materiału w przyszłości.

Wystarczy jedno kliknięcie, żeby podświetlenie RGB zmienić na inne a do dyspozycji mamy 12 różnych trybów.

Trzeba przyznać, że wygląda to bardzo efektownie i robi duże wrażenie. Polecam każdemu zarówno testowaną dziś niezwykle lekką mysz Zircon 500 i podkładkę Genesis XXL – oba produkty podczas testów spisały się znakomicie.

Mysz Zircon 500 dostępna jest w cenie: 129zł

Podkładka GENESIS BORON 500 XXL dostępna jest w cenie: 99,90zł

Sprzęt do testów dostarczył producent: