Test myszy XPG PRIMER Adata

2W celu przetestowania otrzymaliśmy mysz XPG PRIMER, którą dzisiaj sobie sprawdzimy. Mysz dotarła do nas w niewielkich rozmiarów, czerwonym pudełku.
1
 Myszka została w środku dobrze zabezpieczona:
2
 Zawartość opakowania to bohater recenzji oraz dokumentacja.
3
Myszka została wykonana prawie w całości w kolorze czarnym – oprócz spodu, który jest czerwony. Tutaj umiejscowiono również 4 ślizgacze.
8
Od góry znajdujemy przycisk DPI i a także scroll, prawy i lewy przycisk myszy. Z lewej strony umiejscowiono logo XPG.
6
Boki myszki zostały pokryte teksturowanym, antypoślizgowym materiałem idealnym do ekscytujących rozgrywek.
9
7
Gryzoń trochę sobie waży, niemniej jednak, dzięki temu mysz lepiej przylega do podłoża. Odpowiednie wyprofilowanie sprawia, że chwyt jest pewny i wygodnie operuje się tą myszką.

5

Specyfikacja techniczna:
Interfejs: USB typu A
Rozdzielczość: 400/800/1600/3200/6400/12000 DPI
Maks. Akceleracja: 50G
Częstotliwość próbkowania: 250/500/1000 Hz
Efekt podświetlenia: Kolorowa fala, światło oddychające, stałe, wyłączone
Napięcie: 5V
Certyfikaty: CE/FCC/BSMI/KC/VCCI/RCM/EAC
Obsługiwane systemy operacyjne: Windows 11, Windows 10, Windows 7
Gwarancja: 2 lata
Podłączenie za pomocą USB do komputera odbywa się błyskawicznie na zasadzie plug & play. Od razu po podłączeniu zauważamy bardzo ładne podświetlenie gryzonia, którego kolory po chwili zmieniają się na następne. Do dyspozycji mamy 3 warianty oświetlenia, które zmieniamy za pomocą przycisku RGB. Do dyspozycji mamy motywy podświetlenia: static, color wave, breathing (Kolorowa fala, światło oddychające, stałe). Trzeba przyznać, że wszystkie wyglądają świetnie.
 Przyciski mają twarde dno, sprężyście odskakują, dzięki temu sprawnie można nimi operować. Ślizgacze działają według swojego przeznaczenia bardzo dobrze. Świetnie spisują się na każdej powierzchni. Tworzywo, z którego wykonana jest myszka sprawia, że dłoń nie będzie męczyć się nawet przy wielogodzinnym graniu. Rolka przewijania nie jest zbyt szeroka ale bardzo wygodnie się ją przesuwa. Z lewej strony gryzonia wyposażono w dwa przyciski – działają one leciutko, wystarczy lekko dotknąć by ich użyć.
9

Gryzoń łączy się z komputerem za pomocą kabla (o długości 1,8 m) a więc w tradycyjny sposób. Zwolennicy myszy bezprzewodowych mogą mieć co do tego zastrzeżenia ale pamiętajmy, że łączność bezprzewodowa może i zdarza się napotykać trudności z łącznością. W przypadku tradycyjnego połączenia za pomocą kabla ten problem nie występuje. Oplot, który pokrywa kabel jest nylonowy więc jego żywotność będzie wydłużona.

16

Mysz podczas testów spisywała się bardzo dobrze i możemy ją polecić każdemu, kto lubi proste myszki ale jednocześnie oferujące ciekawy wygląd. Z XPG PRIMER osiągi w grach będą zdecydowanie zwiększone. Przełączniki, w które została wyposażona testowana mysz, mają żywotność do 20 milionów kliknięć oraz czujnik optyczny do 12 000 DPI (oczywiście mamy możliwość wyboru  z sześciu wstępnych ustawień z zakresu od 400 DPI). Jest to ciekawa propozycja dla wszystkich szukających myszki gamingowej, która zagwarantuje dokładną kontrolę ruchu a także szybkie reakcje i możliwość dostosowania funkcji do naszych indywidualnych potrzeb. Warto wspomnieć, że myszka generuje charakterystyczny mocne kliknięcie za sprawą przełączników omron i niektórym jego intensywność może nieco przeszkadzać.

18

W obudowie myszki wykorzystano trwałe i odporne na blaknięcie tworzywo PBT ,,double-shot” – gryzoń jest gładki ale równocześnie nie nazbyt śliski, łatwo utrzymać go w czystości.

17

Myszka dobrze się sprawdzi w przypadku graczy, jak i osób montujących filmy czy po prostu do użytku codziennego i surfowania po internecie. Dobre wyprofilowanie gryzonia gwarantuje, że przy wielogodzinnym użytkowaniu wasz nadgarstek nie będzie zmęczony.

Wysoka rozdzielczość DPI oraz bardzo dobrej jakości przełączniki bez problemu podołają wymaganiom graczy typowych strzelanek CS czy Minecraft.

Mysz XPG PRIME dostaniecie w cenie 156,00 zł i jest dostępna na CENEO

ocena9

Sprzęt do testów dostarczył:

logo xpg