Dziś przedostatnie z produktów BROCK, które są przeze mnie testowane. Kolejną pozycją w tej serii jest czajnik elektryczny szklany o pojemności 1,7 litra. Czajnik dotarł do mnie w średniej wielkości opakowaniu. Z przodu widzimy jak prezentuje się bohater recenzji i muszę przyznać, że wygląda naprawdę ciekawie. Zobaczymy jak jest w rzeczywistości.
Zawartość zestawu – czajnik, podstawa i dokumenty.
• Pojemność: 1,7 l.
• Trzy tryby pracy: podgrzej wodę do 100°C, podgrzej wodę do wybranej temperatury (60-70-80-90°C), utrzymuj ciepło.
• Wewnętrzne oświetlenie LED ze zmiennym kolorem podświetlenia wskazujące: 60 °C – zielony, 70 °C – niebieski, 80 °C – żółty,
90 °C – fioletowy, 100 °C – czerwony.
• Łatwe otwieranie pokrywy poprzez naciśnięcie przycisku w górnej części rączki.
• Potrójny system bezpieczeństwa: Ochrona przed przegrzaniem po włączeniu bez wody. Automatyczne wyłączanie po wyjęciu z podstawy. Automatyczne wyłączanie po osiągnięciu temperatury wrzenia.
• Korpus ze szkła borokrzemianowego o wysokiej wytrzymałości, trwały i odporny na plamy.
• Obrotowa podstawa 360 °. Schowek na przewód zasilający w podstawie.
• Moc: 1850-2200 W.
Od góry – na samym środku – czajnik został wyposażony w czarny przycisk, którego delikatne dotknięcie sprawia, że pokrywka unosi się do góry. Aby ją ponownie zamknąć należy ją docisnąć do czajnika.
Rączka została wykonana w kolorze czarnym na niej widnieje mały, podświetlany ekran z zakresem temperatur: 60, 70, 80 i 90 stopni Celsjusza. Mamy tutaj także trzy ikony: ikona kropli, plus/minus i ikona zasilania.
Góra czajnika oprócz przycisku została wykonana w kolorze srebrnym, niżej oczywiście czajnik jest szklany (wytrzymałe szkło borokrzemianowe) i najniżej mamy znów pas srebrnego tworzywa, na którym widnieje logo producenta BROCK electronics.
Spód czajnika:
Podstawka ładująca została wykonana w kolorze czarno-srebrnym.
Muszę przyznać, że czajnik prezentuje się znakomicie, wygląda bardzo nowocześnie i efektownie. Nie jest zbyt ciężki i nie zajmuje dużo miejsca- raczej powiedziałabym, że ma standardowy rozmiar jak na czajniki.
Pierwsze uruchomienie urządzenia odbywa się za pomocą podłączenia kabla do gniazda elektrycznego. Niestet kabel jest krótki więc musimy umiejscowić czajnik blisko źródła prądu. Niestety taka długość kabla jest częsta w przypadku czajników elektrycznych. Pierwsze podłączenie do zasilania powoduje uruchamienie sygnału dźwiękowego a także pokazują nam się piękne kolory podstawy czajnika, który po chwili bezczynności same się wyłączają.
Należy pamiętać by nigdy nie włączać czajnika, w którym nie ma wody! Nie powinno się również wlewać wody poniżej poziomu minimum oraz powyżej poziomu maksimum. Unikniemy w ten sposób dotkliwych poparzeń. Gdy woda się jeszcze gotuje – nie należy podnosić pokrywy do góry – niebezpieczeństwem jest buchnięcie gorącej pary.
Przygotowanie wody do picia powinno poprzedzić wcześniejsze przygotowanie czajnika. Należy nalać do niego wody do maksymalnej pojemności i zagotować. Po zagotowaniu czajnik sam wyłącza się automatycznie – należy wówczas pierwszą wodę wylać i powtórzyć ten proces. Dopiero kolejne zagotowanie nadaje się do spożycia.
Moją uwagę przykuło efektowne podświetlenie spodu czajnika trzema kolorami – wygląda to zaskakująco, ciekawie i nowocześnie.
Do osiągnięcia mamy 3 poziomy temperatury wody. Wartość stopni celsjusza zmieniamy za pomocą podświetlanego ekranu. Po wybranej temperaturze w łatwy sposób możemy sprawdzić na ekranie jaką wartość gorąca już osiągneła woda.
Przyciski działają bez zarzutu, nie napotkałam żadnych usterek. Gotująca się woda dzięki zastosowaniu przezroczystego szkła wygląda niesamowicie. Liczne bąbelki unoszące się do góry dają bardzo przyjemne wrażenie wizualne, zmieniając zwykły proces gotowania się wody na bardzo ciekawy estetyczny proces, podkreślony kolorowym podświetleniem. Oświetlenie LED zmienia się w zależności od wybranej temperatury: 60 °C – zielony, 70 °C – niebieski, 80 °C – żółty, 90 °C – fioletowy, 100 °C – czerwony.
WK 2201 LL został dodatkowo wyposażony w zabezpieczenie przed przegrzaniem po włączeniu bez wody, automatyczne wyłączanie po wyjęciu z podstawy oraz po osiągnięciu temperatury wrzenia. Nie mniej jednak powinniśmy po każdym użyciu odłączać go od źródła zasilania i włączać dopiero podczas konieczności ponownego użycia.
Pielęgnacja czajnika jest równie prosta jak jego użytkowanie – zewnętrzną powierzchnię wystarczy wycierać miękką, wilgotną ścierką lub gąbką. Bardziej uporczywe plamy możemy potraktować szmatką nawilżoną łagodnym tetergentem. Nigdy nie powinniśmy zanużać w wodzie całego czajnika bądź jego podstawy.
Od czasu do czasu warto czajnik odkamienić. Producent zaleca w tym celu zagotować 2/3 wody w połączeniu z 1/3 octu tak by osiągnąć poziom maksimum wody. Mieszankę należy pozostawić na noc, na następny dzień wylać, zagotować czystą wodę i wylać razem z pozostałością octu i kamienia – gotowe!
Czajnik elektyczny WK 2201 LL BROCK mile mnie zaskoczył. Szklana obudowa umożliwia podglądanie gotującej się wody, co świetnie wygląda ale to nie wszystko czym ten model może się pochwalić. Kolejnym atutem jest wyposażenie czajnika w ekran, na którym jesteśmy w stanie sprawdzić aktualną temperaturę wody a także ustawić stopień zagrzania wody do takiego poziomu jaki nas interesuje. Do wielu napojów nie potrzeba gotować wody aż do 100 stopni. Bardzo spodobało mi się oświetlenie podstawy i mała wnęka na, dzięki której kabel nie będzie przygnieciony a jego żywotność będzie większa. Czajnik jest dostępny w atrakcyjnej cenie, polecam!
Czajnik jest dostępny na Ceneo w cenie 129 zł
Sprzęt do testów dostarczył: