Recenzja słuchawek Creative Sound BlasterX H7 Tournament Edition

Słuchawki Sound BlasterX H7 Tournament Edition to turniejowa edycja bardzo udanego modelu H7. W stosunku do poprzednika nowy model wyposażony został w ulepszone 50 mm przetworniki FullSpectrum™, przeprojektowany i poprawiony mikrofon, oraz nowy wygląd. Zapraszam do testu.

Specyfikacja

 • Procesor dźwięku: BlasterX Acoustic Engine Pro, X-Plus
 • Przetworniki: 50mm FullSpectrum
 • Pasmo przenoszenia: 20Hz ~ 20kHz
 • Technologie audio: BlasterX Acoustic Engine Pro, Scout Mode
 • Interfejs: 3.5mm Stereo Input, USB
 • Obsługiwane systemy operacyjne: Mac OS X v10.8 and above, Windows® 10, Windows® 8.1, Windows® 8, Windows® 7, Windows® Vista
 • Obsługiwane konsole: PlayStation® 4 via 3.5mm 4-pole audio cable, USB connection, Xbox One™ via 3.5mm 4-pole audio cable (With Xbox One Stereo Headset Adapter)

Mikrofon

 • Typ: jednokierunkowy, kondensujący, z redukcją hałasu otoczenia
 • Możliwość odłączenia: Tak
 • Pasmo przenoszenia: 100Hz ~ 15kHz
 • Czułość: -40dB

Zawartość zestawu

 • Słuchawki Sound BlasterX H7 Tournament Edition
 • Zintegrowany ze słuchawkami przewód z pilotem – 40 cm
 • Przewód USB/microUSB – 1.5 m
 • 3.5mm 4-polowy przewód JACK/JACK – 80 cm
 • Instrukcja szybkiego startu

Creative_Sound_BlasterX_H7_Tournament_Edition_2

Creative_Sound_BlasterX_H7_Tournament_Edition_3

Słuchawki Sound BlasterX H7 Tournament Edition są czarne, jedynie logo nadrukowane na muszlach i kabłąku jest białe, z czerwoną ostatnią literą X. Jeśli słuchawki podłączone są do komputera za pomocą przewodu USB, to litera X na muszlach podświetla się – sposób podświetlenia (pulsowanie w takt muzyki, poziom jasności) można konfigurować w programie BlasterX Acoustic Engine Pro.

Creative_Sound_BlasterX_H7_Tournament_Edition_10

Widelce i boczne okładziny muszli wykonane zostały ze szczotkowanego metalu. Pozostała część muszli zbudowana jest z twardego, ale lekkiego tworzywa sztucznego. Nauszniki wypełnione są mięciutką gąbką i obszyte delikatnym skóropodobnym materiałem. Wewnątrz muszli znajdziemy ochronną warstwę cienkiego czerwonego materiału, na którym umieszczono oznaczenie kanałów L i R.

Creative_Sound_BlasterX_H7_Tournament_Edition_15

Creative_Sound_BlasterX_H7_Tournament_Edition_12

Widelce wysuwają się z kabłąka krótkimi skokami, dzięki czemu możemy je dokładnie ustawić. Regulacja jest czternastostopniowa, od wewnątrz wysuwającego się widelca możemy zobaczyć charakterystyczne wgłębienia, które są odpowiedzialne za przeskok pozycji.

Creative_Sound_BlasterX_H7_Tournament_Edition_14

Creative_Sound_BlasterX_H7_Tournament_Edition_13

Kabłąk podobnie jak nauszniki także obszyty został skóropodobnym materiałem i wypełniony gąbką. Wydaje się ona jednak twardsza i bardziej sprężysta.

Creative_Sound_BlasterX_H7_Tournament_Edition_8

Z lewej słuchawki wychodzi czerwony, gruby i sprężysty przewód, na którego końcu znajduje się pilot. Możemy do niego podłączyć przewód z końcówką Jack 3,5 mm, bądź też przewód z końcówką microUSB. Oba rodzaje przewodów znajdziemy w zestawie.

Creative_Sound_BlasterX_H7_Tournament_Edition_4

Creative_Sound_BlasterX_H7_Tournament_Edition_5

Na pilocie znajduje się okrągły przełącznik wyciszenia mikrofonu, a na jednym z boków umieszczono regulację głośności i przycisk sterujący play/pauza/odbierz. Jeśli słuchamy muzyki to przy jego pomocy możemy ją pauzować i wznawiać, natomiast jeśli ktoś do nas dzwoni, za pomocą przycisku możemy odebrać rozmowę.

Creative_Sound_BlasterX_H7_Tournament_Edition_21

Creative_Sound_BlasterX_H7_Tournament_Edition_22

Creative_Sound_BlasterX_H7_Tournament_Edition_23

W lewej słuchawce znajduje się gniazdo mikrofonu. Dzięki temu, że mikrofon jest odłączany nie będzie nam przeszkadzał, gdy nie będziemy go używać. Ramię, na którym znajduje się mikrofon jest giętkie i utrzymuje pozycję, którą mu ustawimy. Sam mikrofon wyposażony został w funkcję filtrowania hałasu otoczenia, tak by zbierać i przekazywać tylko dźwięk naszego głosu.

Creative_Sound_BlasterX_H7_Tournament_Edition_6

Creative_Sound_BlasterX_H7_Tournament_Edition_7

Creative_Sound_BlasterX_H7_Tournament_Edition_17

Creative_Sound_BlasterX_H7_Tournament_Edition_18

Słuchawki są bardzo dobrze wykonane, wszystkie elementy są świetnie spasowane. Pomimo swojej wielkości są lekkie, nie męczą nawet po wielu godzinach rozgrywki. Do tego są bardzo wygodne, piankowe nauszniki scalają się z twarzą użytkownika, a kabłąk dobrze trzyma słuchawki.

Creative_Sound_BlasterX_H7_Tournament_Edition_19

Na stronie producenta znajdziemy dwa programy dedykowane słuchawkom Sound BlasterX H7.

H7_screen1

Pierwszy z nich to X-Plus, obejmuje szereg specjalnie dopasowanych profili dźwiękowych dla popularnych gier, takich jak Counter-Strike: Global Offensive. Wystarczy wybrać grę, a tryb X-Plus odpowiednio skonfiguruje dźwięk.

H7_screen2

Po skonfigurowaniu ustawień X-plus wycisza mniej istotne efekty dźwiękowe charakterystyczne dla najpopularniejszych obecnie gier opartych na rywalizacji. Najważniejsze efekty dźwiękowe są wzmacniane, aby zapewnić użytkownikowi przewagę podczas gry.

Sound BlasterX H7 opracowano z myślą o turniejach dla profesjonalnych graczy, ustawienia można więc zapisać bezpośrednio w zestawie słuchawkowym, aby uzyskać odpowiednią charakterystykę dźwięku bez konieczności instalacji oprogramowania po podłączeniu do różnych komputerów i konsol do gier.

H7_screen3

Drugim programem jest BlasterX Acoustic Engine Pro pozwala on na zmianę charakterystyki dźwięku odtwarzanego przy pomocy słuchawek. Do dyspozycji użytkownika są predefiniowane profile dźwięku przystosowane do filmu, muzyki, różnych gatunków gier itp. Ustawienia można też importować. Acoustic Engine pozwala na ręczne, indywidualne dostosowanie dźwięku do swoich potrzeb. Producent oddał też pod kontrolę użytkownika korektor dźwięku, w którym poza ustawieniami ręcznymi znajdziemy 10 predefiniowanych modeli dźwięku np. Pop, Rock, Jazz.

H7_screen4

H7_screen5

H7_screen6

H7_screen7

Dla graczy Creative stworzył specjalny tryb dźwięku „Scout Mode”, który pozwala usłyszeć i wykryć przeciwnika, zanim znajdzie się w zasięgu wzroku.

H7_screen8

W programie możemy też konfigurować głos przekazywany przez nasz mikrofon. Pozwala na to funkcja VoiceFX. Dzięki niej możemy zmieniać swój głos np. w głos orka, czy staruszka. Jest to ciekawe urozmaicenie rozgrywki.

H7_screen9

Z kolei w ustawieniach zaawansowanych możemy przełączać tryb w jakim działają słuchawki: stereo, 5.1, 7.1.

Sound BlasterX H7 Tournament Edition są wyposażone w konwerter DAC USB, który potrafi przetwarzać sygnał audio w jakości 24 bity/96 kHz. Nie musimy więc przejmować się tym, że nasz laptop czy komputer posiada słabą kartę dźwiękową. Sound BlasterX H7 są samowystarczalne.

Creative_Sound_BlasterX_H7_Tournament_Edition_11

Słuchawki mają głęboki, miękki bas i dużo świetnej jakości wysokich tonów. Dzięki temu w grach mamy bardzo dobrą dynamikę efektów dźwiękowych, takich jak strzały, wybuchy, czy odgłos silników samolotu lub auta. Do tego wyraźne piski, świsty, czy szmery urealniają rozgrywkę i sprawiają, że bardziej integrujemy się ze światem gry. Doskonała izolacja i mocny dźwięk pozwalają wczuć się w klimat i mocniej przeżywać czas spędzony w wirtualnym świecie. Jeśli wykorzystamy profile stworzone dla gier, a w strzelankach Scout Mode, otrzymujemy potężne narzędzie wspomagające nas w grach, bez względu na to czy gramy w trybie single, czy multi.

Creative_Sound_BlasterX_H7_Tournament_Edition_20

Pod względem muzycznym słuchawki Sound BlasterX H7 Tournament Edition niczym nie ustępują dostępnym w podobnej cenie słuchawkom audio. Dodatkowo słuchawki oferują dźwięk w trybie surround 7.1, czego nie znajdziemy w tradycyjnych słuchawkach audio.

Creative_Sound_BlasterX_H7_Tournament_Edition_16

Słuchawki możemy podłączyć zarówno do laptopa, jak i komputera, xboxa, PS, czy smartfona. Z każdym urządzeniem współpracują bezproblemowo.

Na duży plus zasługuje mikrofon, który redukuje szumy i wycisza dźwięki otoczenia. Bardzo dobrze zbiera nasz głos i rozmówca słyszy nas bardzo wyraźnie bez żadnych zakłóceń, czy niepożądanych dźwięków. Poza rozmowami w grach i przez telefon, doskonale radzi sobie także w rozmowach przez Skype.

Creative_Sound_BlasterX_H7_Tournament_Edition_9

Podsumowanie

Słuchawki Sound BlasterX H7 Tournament Edition to kolejny udany produkt firmy Creative. Są solidne, świetnie wykonane i komfortowe. Oferują bardzo dobrej jakości dźwięk i są uniwersalne. W pakiecie użytkownik otrzymuje dostęp do zaawansowanego oprogramowania, które pozwala na zwiększenie szans na wygraną, a także pełną personalizację dźwięku. Szukasz idealnych słuchawek? Sound BlasterX H7 Tournament Edition takie są.

Cena
Od 499 zł
Nasza ocena

ocena10

wujekpoleca

Sprzęt do testów dostarczył

creative_logo