Recenzja zestawu słuchawkowego soundblasterX H6 od Creative

W dzisiejszym odcinku przedstawimy bliżej zestaw słuchawkowy soundblasterX H6 od Creative. Zapraszam do lektury!

Zestaw dotarł do nas w czerwono-czarnym pudełku.

20211126_120714 (Kopiowanie)

Z tyłu opakowanie prezentuje się następująco:

20211126_120729 (Kopiowanie)

Słuchawki zostały starannie zapakowane w wyprofilowany plastik.

20211126_121631 (Kopiowanie)

W opakowaniu znajdujemy zestaw słuchawkowy, kabel USB, kabel audio 3,5 mm, skróconą instrukcję obsługi, broszury z informacją na temat gwarancji i odłączany mikrofon

20211126_122042 (Kopiowanie)

 

DANE TECHNICZNE

Procesor dźwięku
BlasterX Acoustic Engine
Przetworniki dźwięku
50 mm przetworniki FullSpectrum
Pasmo przenoszenia słuchawek
20Hz ~ 20kHz
Technologie audio
Scout Mode
Interfejs
USB, Wejście stereo 3,5 mm
Obsługiwane systemy operacyjne
Windows® 7, Windows® 8, Windows® Vista, Windows® 8.1, Mac OS X v10.8 lub nowszy, Windows® 10
Obsługiwane konsole
Xbox One™ poprzez 3,5 mm 4-biegunowego kabla audio (z Stereofoniczny zestaw słuchawkowy Xbox Jeden adapter), Połączenie USB, PlayStation® 4 przez USB, Nintendo Switch (komunikacja głosowa nie jest obsługiwana) przez USB (dokowanie) oraz 4-biegunowy kabel audio 3,5 mm (konsola)
Mikrofon
Odłączalny: Tak
Impedancja: <2.2k ohms
Czułość: -42dB
Pasmo przenoszenia: 50Hz ~ 15kHz
Typ mikrofonu: jednokierunkowy mikrofon pojemnościowy ClearComms

Jak dokładniej prezentują się słuchawki? Zostały wykonane klasycznie – w kolorze czarnym. Urozmaiceniem okaże się oświetlenie na obu nausznikach – świecący pierścień może zostać spersonalizowany nawet do 16 milionów kolorów! Wygląda to bardzo ciekawie. Żeby zobaczyć ten efekt, który odzwierciedla rzeczywistość wystarczy zajrzeć na stronę producenta i przesunąć suwakiem kolorów: https://pl.creative.com/p/gaming-headsets/sound-blasterx-h6

Każda ze słuchawek została oznaczona odpowiednio od środka literami ,,L” oraz ,,R”.

 

20211126_123953 (Kopiowanie)

20211126_124012 (Kopiowanie)

Tylko lewa ze słuchawek została wyposażona w funkcje. Mamy tu do dyspozycji wejścia dla kabli oraz przycisk EQ, przycisk wyciszenia mikrofonu, przycisk MONITOR oraz pokrętło regulujące głośność.

20211126_123708 (Kopiowanie)20211126_122328 (Kopiowanie)20211126_122254 (Kopiowanie)

Z obu stron mamy do dyspozycji srebrną, blaszaną regulację, dzięki której dostosujemy rozmiar słuchawek do rozmiaru naszej głowy tak, żeby się idealnie trzymały.

20211126_123748 (Kopiowanie)

Rozpoczęcie użytkowania H6 jest bardzo proste. Wystarczy podłączyć się za pomocą dołączonych do zestawu kabli i możemy cieszyć się odtwarzanym dźwiękiem. Jakość odtwarzanego dźwięku tych słuchawek  jest fantastyczna – dźwięk jest czysty, bez szumów, ma bardzo dobrze zaznaczone basy a brzmienie jest ciepłe i przyjemne. Odtwarzane melodie brzmią naturalnie a dzięki bardzo dobremu dopasowaniu słuchawek do ucha – zapewniają izolację od otoczenia. Dzięki temu nie przepuszczą dźwięków z zewnątrz ale i na zewnątrz – ze słuchawek. Warto tutaj wspomnieć o ciekawej funkcji monitorowania otoczenia. Umożliwia ona słuchanie dźwięków dobiegających z zewnątrz bez konieczności zdejmowania zestawu słuchawkowego. Jest to bardzo wygodne i zdecydowanie ułatwia życie. Kolejnym atutem tego zestawu słuchawkowego jest odłączany mikrofon ClearComms (redukujący szumy). Dzięki zastosowaniu diod LED w mikrofonie z łatwością możemy ustalić kiedy mikrofon jest wyciszony – zobaczymy świecącą się diodę LED. W trakcie używania mikrofonu – dioda pozostaje wyłączona.

20211126_123639 (Kopiowanie)

Słuchawki od CREATIVE zostały wyposażone w idealnie dostrojone neodymowe przetworniki o średnicy 50 mm i w pełen zestaw profesjonalnych ulepszeń dźwiękowych z serii Sound Blaster. Dzięki temu możemy cieszyć się klarownym dźwiękiem bez względu na to z jakiego urządzenia korzystamy – komputera PC, konsoli PS4, Xbox One, czy Nintendo Switch. Jeśli chcemy dostosować i jeszcze wzmocnić dźwięk – wystarczy skorzystać z dedykowanego dla tych słuchawek oprogramowania – Sound Blaster Connect do komputerów PC. Znajdziemy tam trzy sprzętowe profile EQ, które aktywować można nawet bez instalacji oprogramowania.

H6_screen_1-700x439

 

H6_screen_2-700x434

 

Jak zatem widzimy – możemy zmieniać ustawienia dźwięku w zależności od rodzaju rozrywki np. film, gry. Do dyspozycji mamy także korektor dźwięku, Acoustic Engine oraz tryb Scout. W tym oprogramowaniu możemy również zmieniać ustawienia naszego mikrofonu a także dostosować sobie według uznania kolorystykę oświetlenia słuchawek. Możemy np. ustawić konkretny kolor, pulsowanie, zmianę w takt muzyki, zapętlenie tęczy kolorów, oraz szybkość przechodzenia pomiędzy nimi. Możliwości jest więc naprawdę wiele!

Creative stworzył te słuchawki z myślą o graczach i w tym właśnie celu słuchawki sprawdzą się doskonale. H 6 idealnie odtwarzają dźwięk kroków czy szelest lub inne delikatniejsze dźwięki. Niech nie zmyli was opis tej ,, delikatności”! Bas jest na równie wysokim poziomie. Nie jest jednak zbyt mocny. Jego poziom jest w punkt.

Stwierdziliśmy więc, że zestaw słuchawkowy H 6 idealnie sprawdzi się w przypadku różnego rodzaju gier ale co w przypadku gdy po prostu chcemy obejrzeć film albo posłuchać muzyki? Warto wtedy zmienić z poziomu ustawień rodzaj rozrywki i dostosować go do tej, którą aktualnie zamierzamy wykonywać. Nie jest to jednak konieczne. Słuchawki radzą sobie wspaniale i bez zmiany tych ustawień. Głośność i moc po podkręceniu na maxa naprawdę jest zdumiewająco silna ale zarazem dźwięk jest czysty i klarowny.

Jeśli szukacie dobrych jakościowo słuchawek, które będą wam służyć podczas długich sesji gier online to właśnie znaleźliście. Polecamy soundblasterX H6 od Creative z czystym sumieniem – graczom, którzy również lubią spędzić czas przy dobrym filmie i słuchając ulubionej muzyki.

Cena: około 300 zł 

ocena10