Recenja wideorejestratora Mivue 568 Touch

Wideorejestratory stają się coraz popularniejsze w dzisiejszych czasach i stanowią niezbędny element wyposażenia auta. Chcemy przedstawić Wam pierwszy dotykowy wideorejestrator dostępny w Polsce a mowa jest tu o MiVue 568 Touch. Zapraszamy!

Zawartość opakowania:

Wideorejestrator firmy Mio dotarł do nas w pudełku niewielkich rozmiarów, a co w pudełku? Produkt dodatkowo został zabezpieczony i umieszczony w mniejszym pudełku, poza samym produktem znajdujemy w nim instrukcję obsługi, ładowarkę samochodowa oraz ramię do mocowania.

IMG_0751

Specyfikacja techniczna:

Producent Mio
Gwarancja 2 lata w serwisie zewnętrznym
jakość nagrywania filmów Full HD
rozdzielczość wideo 1920×1080
wbudowany mikrofon tak
złącza cyfrowe wyjście HDMI (mini)
matryca CMOS
przetwornik – całkowita liczba pikseli 5000000 pikseli
kąt widzenia 130 stopnie
wyświetlacz LCD tak
przekątna ekranu LCD 2.4 cali
zastosowany akumulator litowo-jonowy
wbudowany moduł GPS tak
akcelerometr tak
szerokość 64 mm
wysokość 65 mm
głębokość 36 mm
waga 92 g
akcesoria ramię do mocowania | ładowarka samochodowa

Otrzymany produkt jest niewielkich rozmiarów, waży zaledwie 92g a przekątna ekranu wynosi 2.4 cala.  Na lewym boku urządzenia Mivue 568 został umieszczony przycisk uruchomienia urządzenia oraz dodatkowo wejście na slot kart, po przeciwnej stronie obudowy znalazło się miejsce na wyjście miniHDMI(brak kabla w zestawie). Cały produkt został wykonany z plastiku.

IMG_0761

Aby rozpocząć przygodę z wideorejestratorem wystarczy umieścić kartę pamięci microSD i uruchomić urządzenie, w tym momencie rozpoczyna się nagrywanie ciągłe. Nagrywanie dzielone jest na kilka klipów wideo oraz nagrywanie nie będzie zatrzymywane między klipami wideo.

IMG_0762

IMG_0766

Mivue 568 posiada dodatkowo funkcje nagrywania zdarzeń, jeśli wystąpi zdarzenie np. nagłe uszkodzenie bądź wypadek, wbudowany czujnik G uruchomi nagrywanie i rozpocznie nagrywanie jako „Zdarzenie”. Wbudowana bateria pozwoli wyjąć urządzenie z samochodu i wykonać dokumentacje zdjęciową z wypadków lub innych zdarzeń na drodze.

IMG_0776

Kolejną ciekawą funkcją jest nagrywanie w trybie parkowania(domyślnie nie włączony) przed rozpoczęciem nagrywania należy włączyć funkcję oraz przydzielić miejsce na karcie pamięci na nagrywanie w trybie parkowania.IMG_0779 Tryb parkowania zostaje uruchomiony kiedy następuje wyłączenie zasilania urządzenia. Kiedy urządzenie wykryje ruch, wideorejestrator automatycznie zapisze oraz wyświetli zapytanie o potrzebę obejrzenia wideo.

IMG_0771

Prezentowane urządzenie posiada wiele udogodnień, które pozwolą skonfigurować urządzenie do naszych potrzeb, to użytkownik zarządza ilością miejsca na karcie i co dokładnie ma zostać nagrywane. Interfejs urządzenia jest przejrzysty i bardzo prosty w obsłudze, dzięki czemu nie musimy sięgać po instrukcję obsługi.

IMG_0787

Szerokokątna kamera o kacie widzenia 130° bez martwej strefy nagra filmy w 1080p Full HD. Pliki zapisane z użyciem technologii H.264 zapewnia doskonała jakość obrazu przy możliwie małym rozmiarze.

IMG140929-164525

Odtworzenie plików wideo a także zdjęć odbywa się w bardzo prosty sposób wystarczy, że użytkownik pobierze oprogramowanie MiVue Manager ze strony producenta i umieści kartę pamięci w komputerze. Oprogramowanie pozwala łączyć nagrane filmy i udostępniać je w sieciach społecznościowych, takich jak Facebook. MiVue rejestruje obraz, lokalizacje, kierunek, prędkość oraz współrzędne geograficzne. Dzięki temu otrzymujemy komplet informacji dotyczących przejechanej trasy. Natomiast aplikacja MiVue Manager pozwoli nam wyświetlić przebyta trasę w Google Maps.

managerNagranie:

zalecane: oglądać w jakości HD


 

Podsumowanie:
Wideorejestratory stają się podstawowym elementem wyposażenia każdego samochodu, dlatego jeżeli szukasz tego typu sprzętu to warto zastanowić się nad tym produktem. Cena może i odstrasza ale jak na możliwości jakie oferuje to urządzenie to nie powinna dziwić.

Cena:

690 zł

Ocena:

ocena9

wujekpoleca