Test kamery samochodowej NAVITEL AR202 NV

Dziś mam przyjemność sprawdzić kolejny z produktów firmy NAVITEL. Kamera dotarła do mnie w niewielkim pudełku.

Zawartość zestawu: kamera NAVITEL AR202 NV, uchwyt mocujący na przyssawkę, kabel zasilający oraz dokumentacja.

Kamera została w całości wykonana w kolorze czarnym, jest niewielkich rozmiarów, jest również bardzo lekka. U góry widnieje logo producenta – ,,NAVITEL”.

Odwracając kamerkę naszym oczom ukazuje się 2-calowy wyświetlacz IPS- mały ale wystarczający by swobodnie i komfortowo go obsługiwać. Komunikaty są czytelne. Po prawej stronie znajduje się 5 przycisków funkcyjnych.

Boki kamerki nie zostały wyposażone w żadne funkcje.

Od góry kamerkę wyposażono w przycisk RESET, MC a także wejście dla karty Micro SD. Maksymalna pojemność jaką może obsłużyć wideorejestrator to 64 GB.

Od spodu znajduje się miejsce mocowania uchwytu a także port ładowania kamery.

Montaż kamery jest bardzo łatwy i nie wymaga dużych umiejętności. Uchwyt mocujący został dołączony do zestawu, również został wykonany w kolorze czarnym.

W momencie uruchomienia urządzenia domyślnie ustawiony jest język angielski – jeżeli ktoś nie ma znajomości tego języka to należy go zmienić na język polski. Nie powinno to sprawić nikomu trudności.

Kamera prezentuje się w aucie bardzo dobrze. Jej niewielki rozmiar nie przesłania widoku, czarny design sprawia, że model ten będzie idealnie pasował w każdym aucie.

Urządzenie nagrywa filmy w rozdzielczości Full HD a więc wychodzą idealnie. Bez problemu jesteśmy w stanie odczytywać numery tablic. Musicie jednak pamiętać o tym, że rejestrowanie i zapisywanie numerów rejestracyjnych aut nie w każdym kraju jest legalne więc zanim przekroczycie granice danego kraju koniecznie sprawdźcie obowiązujące tam przepisy ażeby uniknąć ewentualnej kary finansowej. Wideorejestrator posiada szerokie pole widzenia – 140 stopni. AR202 NV nagrywa nieprzerwanie w pętli aż skończy się miejsce na karcie pamięci. Dziękuję za link. Tam na końcu warto dopisać, że urządzenie nagrywa w pętli, a po wyczerpaniu miejsca na karcie pamięci najstarsze pliki są zastępowane nowymi, dzięki czemu nie trzeba ich usuwać manualnie. Wyjątkiem są oczywiście zabezpieczone nagrania, których nie można ani nadpisać, ani usunąć. Kompresja nagrań wideo odbywa się bez utraty ich jakości. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, że kamera jest oznaczona symbolem NV czyli idealnie sprawdzi się w nocnych warunkach. Poniżej znajduje się urywek filmu nagranego właśnie w nocy.

A teraz przykładowy film nagrany testowaną kamerą za dnia, w czasie deszczowej pogody. Tablice samochodów są idealnie widoczne, bez problemu jesteśmy w stanie je odczytać.

W głównym menu znajdują się takie opcje jak: wykrywanie ruchu, nagrywanie dźwięku czy ustawienie części klipu filmu.

Jedna z podstawowych funkcji tego modelu to tryb parkingowy. W przypadku wstrząsu wywołanego jakąś stłuczką w trakcie postoju – kamerka zacznie automatycznie nagrywanie. Zapisze dla nas niepożądane zdarzenie mimo, że nas akurat nie będzie w aucie.

Automatyczne zabezpieczenie nagranych plików zapewni nam natomiast G-sensor – mamy do dyspozycji 4 poziomy – wyłączony, niski, średni, wysoki. . Gdy trzeba gwałtownie zahamować albo auto bierze udział w wypadku – nasze materiały pozostają bezpieczne i nie zostaną skasowane. Mowa tutaj oczywiście o materiałach z najbliższego przedziału czasowego a więc mogą okazać się kluczowe w pomocy ustalenia winnego niebezpiecznego zdarzenia drogowego i pociągnięcia go do konsekwencji.

Podsumowanie:

Testowany dziś wideorejestrator to dobra propozycja dla każdego, kto ceni sobie bezpieczeństwo na drodze. Urządzenie zarejestruje dla nas każde zdarzenie, pomoże w ustaleniu sprawcy ewentualnej stłuczki czy innego zdarzenia drogowego. AR202 NV specjalizuje się w rejestrowaniu filmów nocnych, jednak w dzień radzi sobie równie dobrze. Do dyspozycji w tej kamerze mamy tryb parkingowy, G- sensor, nieprzerwane nagrywanie w pętli, zapis na karcie micro-SD do maksymalnej pojemności 64 GB. Kamera posiada szerokie pole widzenia – 140 stopni i nagrywa w rozdzielczości Full HD. NAVITEL AR202 NV jest dostępna już za niecałe 200 zł.

Polecamy!

Sprzęt do testów dostarczył: