Panasonic RP-HC800 – test słuchawek eliminujących dźwięki otoczenia

Panasonic postanowił wyjść z produktem przeznaczonym dla ludzi lubiących słuchać muzyki, ale nie mających do tego odpowiednich warunków, z powodu głośności otoczenia, w którym się znajdują. Nowy model słuchawek RP-HC800 ma za zadanie wyeliminować dźwięki dochodzące z otoczenia i pozwolić słuchaczowi na komfortowy odsłuch muzyki.

panasonichc800_1

Zawartość opakowania

– Słuchawki Panasonic RP-HC800
– zamykany futerał
– przejściówka samolotowa
– przewód jack/jack 3,5 mm
– instrukcja obsługi
– karta gwarancyjna

panasonichc800_2

Specyfikacja

Active Noise canceling yes
Operating time Approx. 40 H (LR03) / Approx. 16 H (R03)
Microphone for headset yes (in detachable cord)
Driver Unit (diameter in mm) 40
Magnet Type (Nd:Neodymium / Fe:Ferrite) Nd
Impedance (Ohm) / 1 kHz 19 Ohm (NC On), 17 Ohm(NC Off)
Sensitivity (dB / mW) 94 dB/mW(NC On), 92 dB/mW(NC Off)
Max. Input (mW) 50 (IEC (*1))
Frequency Response (Hz – kHz) 10 Hz – 25 kHz
Cord Length (m / ft.) 1.5 / 4.9 (Detachable cord)
Weight (g) without cord and battery 247 (8.7oz)
MiniPlug (3.5mm in diam.) yes
Air Plug Adaptor yes
Plug (Ni:Nickel / G:Gold) G
Supplied Item -Carrying case, / -1.5m/4.9ft cord with / in-line remote and mic controller for iPod/iPhone/iPad / -Air plug adaptor / -AAA Battery
Color Black

panasonichc800_3

Opis

Słuchawki zapakowane są w niewielkich rozmiarów czarne pudełko. Wewnątrz znajdziemy instrukcję obsługi, kartę gwarancyjną, oraz sztywny dobrze chroniący słuchawki czarny futerał zamykany suwakiem. W futerale znajdują się słuchawki Panasonic RP-HC800, przewód z końcówkami jack/jack 3,5mm, oraz adapter samolotowy.

panasonichc800_4

Słuchawki są czarne, na kabłąku umieszczono białą czcionką logo producenta, które znajdziemy także na obu nausznikach.

panasonichc800_8

Słuchawki są bardzo dobrze wykonane, wszystko jest spasowane, a materiały zastosowane w słuchawkach są świetnej jakości. Wygląd jest nowoczesny i może się podobać. Kabłąk obszyty został skóropodobnym materiałem, podobnie jak poduszki nauszników.

panasonichc800_6

W lewej słuchawce umieszczono przełącznik pozwalający na włączanie/wyłączanie systemu Noise Canceling, który jest odpowiedzialny za eliminowanie dźwięków otoczenia.

panasonichc800_10

W prawej słuchawce umieszczono przycisk OPEN służący do otworzenia słuchawki w celu włożenia/zmiany baterii zasilającej układ Noise Canceling. Układ NC zasilany jest za pomocą jednej baterii AAA.

panasonichc800_7

panasonichc800_11

Końcówki mocowania słuchawek do kabłąka zakończone są otworkami, przez które dźwięki otoczenia trafiają do układu NC.

panasonichc800_9

Słuchawki mają możliwość regulacji w zakresie 90 stopni. Mamy także możliwość regulacji słuchawek w celu dopasowania ich do wielkości głowy słuchacza. Regulacja działa płynnie i pozwala na dokładne ustawienie słuchawek.

Warto też zwrócić uwagę na futerał dodany do słuchawek. Z zewnątrz jest delikatny w dotyku, wewnątrz wyścielony materiałem podobnym do zamszu. Idealnie zabezpiecza on słuchawki, a dodatkowo mamy wewnątrz dostępną torebkę wykonaną z siatki i zamykaną na suwak, do której możemy włożyć przewód jack 3,5 mm oraz adapter samolotowy. Torebka jest przypinana na rzepa, możemy ją więc całkiem wyjąć z futerału jeśli zajdzie taka potrzeba.

Wrażenia z testów

Pierwsze wrażenie po założeniu słuchawek – mocno dociskają. Świetnie przylegają, a dzięki mocnemu dociskowi bardzo dobrze izolują słuchacza od otoczenia, jednak nie wszystkim będzie odpowiadała odczuwalna siła nacisku.
Słuchawki są wygodne, nie przesuwają się z raz ustalonej pozycji, kabłąk jest miękki i dobrze spełnia swoją rolę.

Słuchawki są dość sztywne, sprawiają wrażenie, że po założeniu utrzymają swoją pozycję na głowie co do milimetra aż do momentu, gdy sami zdecydujemy ją zmienić, bądź je zdjąć. Jeśli nie przeszkadza nam mocne przyleganie słuchawek, to można je nosić cały dzień i nie odczujemy zmęczenia, czy dyskomfortu.

Przejdźmy do wrażeń z odsłuchu. Pierwsze wrażenie jest niezbyt pozytywne, słuchawki z wyłączonym systemem NC generują przytłumiony dźwięk z bardzo wyraźnie dominującym dolnym pasmem. Niskie tony i basy wyraźnie przejmują całość sceny, a średnie i wysokie tony są obcięte. Jedyne co można pochwalić to sam bas, który jest głęboki i potrafi zejść bardzo nisko.

Sytuacja zmienia się diametralnie po włączeniu systemu NC. Producent deklaruje, że system ten służy wyłącznie do redukcji dźwięków otoczenia, jednak okazuje się, że po jego włączeniu całkowicie zmienia się dźwięk dobiegający ze słuchawek. Basy wyraźnie potulnieją, i chociaż nadal są mocne i głębokie, to jednak stają się bardziej miękkie. Średnie i wysokie pasmo zostaje wzmocnione, dzięki czemu znika wrażenie przytłumienia, a bas nie jest już tak dominujący.
Słuchawki zaczynają grać przyzwoicie, chociaż w słuchawkach w tym przedziale cenowym jest on i tak poniżej oczekiwań.

Po włączeniu systemu NC w lewej słuchawce zapala się niebieska dioda, jeśli bateria jest na granicy rozładowania, dioda zaczyna migać. Jeśli pozbawimy układ zasilania, włączenie systemu NC powoduje ciszę w słuchawkach.

Porównanie jakości dźwięku przed i po włączeniu systemu NC sprawia, że sugerujemy nigdy nie wyłączać tego układu.

Producent deklaruje, że słuchawki doskonale izolują od otoczenia, a dzięki systemowi NC pozwolą cieszyć się muzyką nawet w głośnym otoczeniu. I jest to prawda. Pod tym względem są świetne, tłumią bardzo dobrze i z zewnątrz nie dociera do nas nic co mogłoby przeszkodzić w słuchaniu muzyki.

panasonichc800_5

Podsumowanie

Panasonic RP-HC800 to stylowe, solidnie wykonane słuchawki bardzo dobrze izolujące od otoczenia. Wadą jest jakość dźwięku w stosunku do ceny. Bez problemu w tej cenie, a nawet w niższej znajdziemy słuchawki, które grają lepiej. Jednak grupą docelową Panasonic RP-HC800 są osoby, które szukają słuchawek świetnie izolujących od otoczenia i tutaj są one bezkonkurencyjne.

Cena
Od 475 zł
Nasza ocena

ocena8