Test baterii do laptopa Green Cell z nowej serii Ultra

Jak powszechnie wiadomo baterie w laptopach mają określoną żywotność. W zależności od pojemności, parametrów laptopa i częstotliwości korzystania może to być rok lub kilka lat. W tym czasie bateria zużywa się i zmniejsza swoją pojemność, a tym samym skraca się czas przez jaki możemy używać laptopa bez podłączonego zasilania. Gdy uznamy, że już czas na wymianę baterii nadchodzi moment podjęcia decyzji – kupić oryginał, czy zamiennik? Polski producent Green Cell wypuścił na rynek nową serię zamienników Ultra. Do testów trafił model przeznaczony dla laptopów Samsung, zapraszam do lektury.

Specyfikacja

 • Pojemność: 6800 mAh
 • Napięcie: 11.1V (10.8V)
 • Ilość ogniw: 6
 • Rodzaj ogniw: Li-Ion
 • Zastosowanie: Zamiennik
 • Gwarancja: 12 miesięcy
 • Producent ogniw: Panasonic
 • Stan: Fabrycznie nowa
 • Kolor: Czarny
 • Zabezpieczenie przed głębokim rozładowaniem: Tak
 • Zabezpieczenie przed przeładowaniem: Tak
 • Kod produktu: SA01ULTRA
 • Producent: Green Cell

GreenCellUltra_2

Produkt zapakowany jest w czarne, tekturowe pudełko. W środku znajdziemy baterię zapakowaną w folię i zabezpieczoną gąbkami, kartę gwarancyjną i informację od producenta.

Bateria jest bardzo dobrze wykonana, zarówno dokładnością jak i jakością materiału w niczym nie ustępuje oryginałowi. Także wymiary są idealne, dzięki czemu wszystko świetnie pasuje do laptopa.

GreenCellUltra_3

Do testów użyłem laptopa Samsung NP355E7C-S02PL 17,3″. Wymiana baterii w tym modelu jest banalnie prosta, wystarczy odciągnąć dwa zaczepy i wysunąć starą baterię, a na jej miejsce wsunąć nową. W wielu nowych laptopach nie wiedzieć czemu producenci odchodzą od tradycyjnej możliwości wymiany baterii i żeby ją wymienić trzeba rozkręcać obudowę. W niektórych przypadkach może się to wiązać z utratą gwarancji. W takiej sytuacji mimo zakupu zamiennika i tak w celu wymiany trzeba będzie skorzystać z autoryzowanego serwisu.

GreenCellUltra_5

Seria Ultra jest już dostępna dla bardzo wielu modeli laptopów najpopularniejszych marek: Asus, Dell, Samsung, Toshiba, HP. Pełną listę marek znajdziemy na stronie https://swiatbaterii.pl/pl/905-green-cell-seria-ultra, natomiast pełna lista pasujących do danego zamiennika modeli dostępna jest już po wybraniu konkretnej marki z w/w strony.

W nowej serii Ultra producent zastosował bardzo wydajne ogniwa Panasonic. Dzięki temu w obudowie o tych samych rozmiarach mieszczą się ogniwa o większej pojemności. Testowany zamiennik dla Samsunga posiada pojemność 6800 mAh, podczas gdy tych samych rozmiarów oryginał zaledwie 4400 mAh. Pozwala to na znaczne wydłużenie czasu pracy urządzenia.

GreenCellUltra_4

Baterie Green Cell Ultra posiadają zabezpieczenia przed przeładowaniem, głębokim rozładowaniem i przed zwarciem. Dodatkowo wyposażone są w funkcję monitorowania napięcia i natężenia.

GreenCellUltra_6

Przejdźmy do testów. Sprawdziłem czas pracy laptopa na baterii oryginalnej i na zamienniku korzystając z programu Battery Eater Pro. Pozwala on na sprawdzenie minimalnego czasu pracy na baterii, gdy wszystkie funkcje oszczędzania energii są wyłączone, a laptop pracuje pod maksymalnym obciążeniem, oraz maksymalnego czasu pracy, gdy włączone są wszystkie funkcje oszczędzania energii a sam laptop pracuje bez obciążenia.

Przy obciążeniu maksymalnym na oryginalnej baterii laptop pracował przez 1 godzinę i 10 minut. Po zamontowaniu zamiennika Green Cell Ultra ten sam test pozwolił na pracę urządzenia przez 1 godzinę i 50 minut.

Przy pracy bez obciążenia z włączonymi funkcjami oszczędzania energii Samsung na oryginalnej baterii pracował 4 godziny i 20 minut. Na zamienniku Green Cell Ultra czas ten wyniósł odpowiednio 6 godzin i 10 minut.

W obu przypadkach wzrost czasu pracy na baterii w stosunku do oryginalnego akumulatora jest ogromny. Green Cell Ultra podczas testów nie sprawiał żadnych problemów. Bateria nie grzała się, a laptop pracował stabilnie.

Zwiększona pojemność przemawia więc jak najbardziej za zastąpieniem oryginalnej baterii w naszym laptopie na zamiennik Green Cell Ultra. Należy jednak pamiętać, że większa pojemność oznacza dłuższy czas ładowania. Podczas gdy ładowanie oryginalnej baterii Samsung 4400 mAh trwa około 1,5 h, to zamiennik Green Cell Ultra wydłuży ten czas do około dwóch godzin.

Producent na swój produkt daje 12 miesięczną gwarancję door-to-door, w przypadku jakichkolwiek problemów mamy więc zapewniony szybki serwis.

GreenCellUltra_7

Podsumowanie

Green Cell Ultra to bardzo wydajne zamienniki baterii do laptopów, które czasem pracy deklasują oryginalne baterie, a także inne zamienniki. Moim zdaniem jest to krok w dobrym kierunku i wyznacza nowy kierunek zarówna dla producentów baterii jak i laptopów. Atutem Green Cell Ultra jest także stabilność działania, 12 miesięczna gwarancja door-to-door i atrakcyjna cena.

Cena
Od 229,95 zł
Nasza ocena

ocena10wujekpolecaSprzęt do testów dostarczył

swiat_baterii_logo