Świat wariuje na punkcie zdrowego odżywiania, producenci sprzętu także podpinają się do tego trendu i wychodzą na przeciw oczekiwaniom klientów. Panasonic znany producent sprzętu elektronicznego i AGD zaproponował klientom nowoczesną sokowirówkę model MJ-DJ01S, dzięki której kupujący będzie mógł cieszyć się świeżymi i zdrowymi sokami własnej produkcji bez konserwantów i sztucznych barwników.
Zawartość opakowania
– sokowirówka MJ-DJ01S
– 1,5 L dzbanek na sok
– instrukcja obsługi
Specyfikacja
Numer.modelu | MJ-DJ01S |
Pojemność (około) | Dzbanek na sok — 1,5 l, pojemnik na miąższ — 2,0 l |
Przełącznik | 2 poziomy prędkości |
Tryb pracy | nieprzerwana praca (powtarzanie 2 min wł., a następnie 2 min. wył.) |
Wymiary (szer. x głęb. x wys.) (około) | ok. 216 mm x 305 mm x 384 mm |
Masa (około) | ok. 4,1 kg |
Opis
Panasonic MJ-DJ01S zapakowana została w duże tekturowe biało czarne pudełko, na którym z jednej strony pokazana jest sokowirówka w „surowym” środowisku, natomiast po przeciwnej stronie została umieszczona w towarzystwie kolorowych, żywych owoców. Patrząc na owoce z opakowania, od razu rośnie apetyt na skosztowanie soku. Najpierw należy jednak uporać się z wyjęciem urządzenia z pudełka. Sprzęt został dobrze zabezpieczony na czas podróży styropianowym wkładem. W pudełku poza sokowirówką znajdziemy 1,5 litrowy dzbanek na sok, oraz instrukcję obsługi.
Sokowirówka MJ-DJ01S jest srebrno czarna. Wygląda bardzo stylowo i nowocześnie. Góra wykonana jest z przeźroczystego tworzywa sztucznego, dzięki któremu możemy obserwować co dzieje się wewnątrz urządzenia, oraz czy pojemnik na odpadki przypadkiem już się nie zapełnił. Z tyłu umieszczony jest plastikowy czarny pojemnik na odpady o pojemności dwóch litrów. Centralna część wykonana jest z metalu z zamontowanymi plastikowymi ramionami, przy pomocy których zamykamy i otwieramy sokowirówkę.
Ramiona mają na końcach otwory i zatrzaskują się na wypustkach umieszczonych w górnej odczepianej części sokowirówki. Od frontu umieszczony jest ruchomy dzióbek, z którego leci sok. Jego ustawienie możemy regulować w poziomie w promieniu 120 stopni. Dodatkowo możemy go podnieść do góry, dzięki czemu po zrobieniu soku nie będą z niego skapywać resztki.
Od spodu producent umieścił cztery gumowe stopki, dzięki którym sokowirówka stoi stabilnie i nie przesuwa się po podłożu. Znajdziemy tutaj także specjalne zaczepy, przy pomocy których możemy zwinąć i umocować przewód zasilający. W centralnej części znajdują się otwory, którymi MJ-DJ01S odprowadza nadmiar ciepła.
Po rozłożeniu sokowirówki okazuje się, że składa się ona z sześciu części:
1. Podstawy z silnikiem.
2. Nakładki z dzióbkiem.
3. Sitka z tarczą tnącą.
4. Zbiornika na odpadki.
5. Przezroczystej pokrywy.
6. Tłoka służącego do dociskania owoców i warzyw do tarczy tnącej.
Poza tym w zestawie mamy 1,5 litrowy dzbanek wykonany z przeźroczystego plastiku, do którego dołączona jest czarna, nieprzeźroczysta pokrywa także wykonana z tworzywa sztucznego. Na dzbanku znajduje się podziałka informująca o ilości płynu znajdującego się wewnątrz.
Patrząc od frontu po lewej stronie urządzenia umieszczono przełącznik sterujący. Do dyspozycji mamy pozycje:
1 – W tej pozycji sokowirówka pracuje z normalną prędkością
0 – Pozycja wyjściowa, urządzenie jest wyłączone
2 – W tej pozycji urządzenie pracuje ze zwiększoną prędkością w celu lepszego cięcia „trudniejszych” warzyw i owoców
Otwór przeznaczony do wkładania produktów jest umieszczony od góry, a po wrzuceniu produktów wprowadzamy w niego plastikowy tłok, którym dociskamy produkty znajdujące się wewnątrz.
Wrażenia z testów
Zarówno przygotowanie urządzenia do pracy, jak i obsługa jest banalnie prosta. Po rozpakowaniu i ustawieniu Panasonic MJ-DJ01S wkładamy wtyczkę do gniazdka, podstawiamy dzbanek do dzióbka i możemy zacząć robienie naszego soku.
Do większości owoców i warzyw powinien wystarczyć nam pierwszy tryb pracy, czyli ustawiamy przełącznik w pozycji „1”. Tarcza bez problemu mieli jabłka (razem z ogryzkiem), marchew czy gruszki.
Tryb drugi zdecydowałem się odpalić po włożeniu pomarańczy razem ze skórką, sokowirówka potrzebowała trochę więcej mocy na ich zmielenie.
Generalnie jednak proces jest szybki, sokowirówka działa wydajnie i nie ma problemu z mieleniem różnych rodzajów owoców i warzyw. Dzbanek wypełnia się sokiem w bardzo szybkim tempie, a pojemnik na odpady pozwala na zrobienie sporej ilości soku, bez potrzeby jego opróżniania.
Otwór służący do wrzucania produktów jest całkiem spory i pozwala wrzucać np. połówki jabłek lub połówki pomarańczy, to duża zaleta.
Jeśli chodzi o głośność nie możemy jej uznać za cichą, jednak jest to wada wszystkich sokowirówek, produkt Panasonica nie jest ani głośniejszy ani cichszy od konkurencji.
Po zrobieniu soku przychodzi czas na wyrzucenie odpadów i umycie sokowirówki. Odłączamy urządzenie od prądu, zdejmujemy zatrzaski przytrzymujące pokrywę i zdejmujemy ją.
Okazuje się, że część odpadków jest przyklejona do pokrywy, czyli nie wszystko ląduje w pojemniku na odpady. Nie jest to zbytnim problemem przy myciu, gdyż robi się to łatwo, ale trochę przeszkadza przy robieniu soku, gdyż nie widzimy czy pojemnik z odpadkami jest już pełny i należy go opróżnić.
Sam pojemnik wychodzi lekko i jego zawartość możemy wyrzucić do kosza. Natomiast jego wąska budowa sprawia, że osoby o grubszych/większych dłoniach mogą mieć problem z dokładnym wybraniem odpadków z dna. W takim przypadku sugeruję posiłkować się łyżką. Po wyrzuceniu odpadków pozostaje umyć poszczególne elementy. Umycie całego zestawu zajmuje około 2 – 3 minut. Najwięcej czasu spędzimy przy czyszczeniu metalowego sitka, poza tym mycie jest bezproblemowe. Jednak musimy przygotować sobie sporo miejsca na suszenie poszczególnych elementów. Po rozłożeniu na części sokowirówka zajmuje sporo miejsca.
W trakcie testów urządzenie nie grzało się i nie sprawiało żadnych problemów.
Podsumowanie
Panasonic MJ-DJ01S to stylowa nowoczesna sokowirówka. Działa szybko, a obsługa jest banalnie prosta. Umycie urządzenia nie sprawia trudności i nie zajmuje dużo czasu, a my w zamian za poświęcenie kilku minut możemy cieszyć się świeżym zdrowym sokiem. Jedynym mankamentem może okazać się cena, ale za jakość trzeba płacić.
Cena
Od 465 zł
Nasza ocena