Analogowy zegarek z funkcją monitorowania aktywności – recenzja Garmin VIVOMOVE

Klasyczny, elegancki zegarek to urządzenie, które prezentuje się na naszych przegubach bardzo dobrze dodając nam stylu i szyku. Na rynku mamy dostęp do różnych czasomierzy. Małych, dużych, tanich, drogich, firm renomowanych i takich mniej znanych. Jaki wybierzemy zależy od naszych upodobań i preferencji. Jeśli jednak szukamy zegarka, który poza funkcją odmierzania czasu będzie monitorował naszą aktywność przez cały dzień to polecamy urządzenie firmy Garmin model VIVOMOVE. Jakie wrażenie wywarł na nas ten analogowy zegarek? Zapraszam do recenzji.

garmin_vivomove_2

Dane techniczne:

Właściwości fizyczne i działanie

Wymiary fizyczne 20 mm (szerokość) × 12 mm (grubość) × 42 mm (średnica)
Ekran dotykowy Nie
Masa Sport: 51,0 g; Classic: 48,0 g; Premium: 67,0 g
Bateria Wymienna bateria pastylkowa CR2025
Czas działania baterii Do 1 roku
Klasa wodoszczelności 5 ATM
Obsługa GPS Nie
Alert wibracyjny Nie
Sterowanie muzyką Nie
Znajdź mój telefon Nie

Funkcje biegowe

Akcelerometr (oblicza dystans dla aktywności fizycznej w pomieszczeniach bez konieczności używania czujnika na nogę) Tak

Funkcje biegowe i rowerowe

Czujnik tętna Nie
Obliczanie zużycia kalorii na podstawie tętna Nie

Funkcje śledzenia aktywności

Licznik kroków Tak
Cel automatyczny (rozpoznaje poziom aktywności użytkownika i wyznacza dzienny cel kroków) Tak
Pasek ruchu (wyświetlany w urządzeniu po ukończeniu aktywności; wystarczy chodzić przez kilka minut, aby go zresetować) Tak
Monitorowanie snu (monitoruje całkowity czas snu oraz fazy ruchu i spokojnego snu) Tak

Garmin Connect®

Zgodność z Garmin Connect™ (społecznością online umożliwiającą analizowanie, sortowanie i udostępnianie danych) Tak
Automatyczna synchronizacja (automatyczne przesyłanie danych do komputera) Nie

Dodatkowe

Dodatkowe Uwaga: klasa wodoszczelności ponad 5 atm (50 m), za wyjątkiem pasków skórzanych. W przypadku pasków skórzanych należy unikać długiego wystawiania na działanie wody.

Zegarek dotarł do nas w klasycznym tekturowym opakowaniu wewnątrz którego znajdziemy VIVOMOVE i dokumentację. Osoby nie przepadające za odczytem wyników na komórce muszą zaopatrzyć się dodatkowo w moduł Ant+, który nie jest dostępny w zestawie.

Producent wypuścił na rynek zegarek w sześciu wariantach kolorystycznych. Każdy jest inny co wyróżnia go spośród pozostałych. Do nas trafił VIVOMOVE w kolorystyce białej z gumowym paskiem (wersja Sport). Dwie pozostałe wersje dostępne na rynku to Classic i Premium.

garmin_vivomove_4

Zegarek wykonany został z materiałów bardzo dobrej jakości. Tarcza w kolorze białym otoczona jest srebrnym pierścieniem, który dodaje urządzeniu stylu. Po prawej stronie znajdziemy jeden przycisk, który umożliwia: synchronizację (wystarczy przytrzymać go przez ok. 3 sekundy) oraz zmianę czasu (należy wyciągnąć go do siebie i przekręcić, tak by wskazówki znalazły się w interesującej nas pozycji). Gumowy, biały pasek jest elastyczny, giętki i bardzo dobrze przylega do nadgarstka. Urządzenie zapniemy w klasyczny sposób przekładając pasek przez klamrę i wkładając metalowy bolec do dziurki. Całość prezentuje się bardzo elegancko i stylowo. Zegarek sprawdzi się bardzo dobrze podczas spaceru, wyjścia z przyjaciółką na kawę, w pracy i na oficjalnej konferencji na której wymagany jest garnitur.

W testowanym przez nas modelu w wersji Sport wodoszczelność na poziomie 5ATM gwarantuje, że urządzenie poradzi sobie zarówno podczas deszczowej pogody, jak i na basenie. Również pot i woda spod prysznica nie mają negatywnego wpływu na działanie VIVOMOVE. Nie można w nim jednak skakać do wody i nurkować. W wersji ze skórzanym paskiem przebywanie w wodzie nie jest wskazane.

garmin_vivomove_3

Korzystanie z zegarka jest proste i intuicyjne. Jest lekki (jego waga to 51 g) oraz bardzo poręczny. Podczas użytkowania na co dzień, jak i w trakcie aktywności fizycznej nie czuć jego obecności na nadgarstku.

Czasomierz nie posiada podświetlenia, dlatego też w nocy zegarek staje się bezużyteczny. W ciągu dnia tarcza jest w pełni czytelna.

Garmin przy połączeniu z innym urządzeniem stawia na aplikację Connect. VIVOMOVE kompatybilny jest z telefonami wyposażonymi w system Android, iOS oraz Windows Phone. Aplikacja dedykowana do parowania to Garmin Connect Mobile, którą bez problemu zainstalujemy na naszym telefonie i dzięki połączeniu bluetooth z zegarkiem nasze dane zostaną szybko zaczytane. Brak ANT+ uniemożliwia połączenie bezpośrednio z komputerem, nie mniej jednak nasze dane po synchronizacji z telefonem odczytamy w aplikacji Garmin Express.

garmin_vivomove_6

Aplikacja Garmin Connect daje nam dostęp do rozszerzonych informacji o aktywności oraz pozwala integrować się ze społecznością. Możemy rywalizować zarówno ze znajomymi, jak i innymi użytkownikami, biorąc udział w różnych ciekawych wyzwaniach. Mamy również możliwość udostępnienia swoich rezultatów na portalach społecznościowych.

garmin_vivomove_7

Aplikacja jest bardzo czytelna i nie wymaga wielkich umiejętności, aby swobodnie się po niej poruszać.

Podczas pierwszego uruchomienia sprzętu należy zainstalować program, podać swoje dane (min. płeć, wiek, wagę) i częstotliwość dziennej aktywności. Na podstawie tych danych program wylicza dzienne cele aktywności.

garmin_vivomove_8

garmin_vivomove_9

Nasz testowany analogowy zegarek posiada pasek ruchu wyświetlający się na czerwono po prawej stronie tarczy. Rośnie on z każdym kwadransem bezczynności. Reset następuje po kilku minutach spaceru. Po lewej stronie widnieje licznik kroków, a w zasadzie jak blisko jesteśmy dziennego celu. VIVOMOVE zapewnia całkiem dokładne informacje, chociaż do sportowych zegarków dostępnych na rynku trochę mu daleko. Zegarek został również wyposażony w funkcję monitorowania snu, która nie jest jeszcze dopracowana i pełni rolę bardziej informacyjną.

garmin_vivomove_10

W urządzeniu nie znajdziemy pulsometru, GPS czy powiadomień z telefonu. Należy jednak pamiętać, że jest to analogowy zegarek, który przede wszystkim ma się podobać.

Mocną cechą VIVOMOVE jest pastylkowa bateria, która pozwala pracować urządzeniu przez calutki rok. Nie byłam w stanie tego stwierdzić, ponieważ produkt nie był u mnie tak długo, nie mniej jednak wierzymy na słowo  🙂

garmin_vivomove_5

Zegarek sprawdzi się podczas codziennego użytkowania jak i w trakcie ćwiczeń. Podczas intensywnego treningu, gdzie pot kapie z czoła i po plecach VIVOMOVE działa bez zarzutu. Bez strachu można wejść w nim pod prysznic czy spacerować w deszczu.

Czy warto zainwestować w ten model zegarka? To indywidualna kwestia w zależności od tego czego szukamy na rynku. Jeśli skłaniamy się w stronę zegarka z dodatkowymi funkcjami to model ten jest zdecydowanie dobrym wyborem. Jeśli jednak stawiamy na funkcje związane z aktywnością to ten model nie spełni naszych oczekiwań.

garmin_vivomove_11

Podsumowanie

Garmin VIVOMOVE to elegancki zegarek analogowy. Idealnie wykonany dobrze prezentuje się na naszym nadgarstku. Dodatkowe funkcje w postaci licznika kroków i sprawdzania stanu bezczynności są fajnym dodatkiem. Czas pracy na jednej baterii to również duży plus dla tego urządzenia. Może być fajnym prezentem dla osób prowadzących siedzący tryb życia. Wówczas zegarek stanie się ich motywatorem do wykonania spaceru. Mi osobiście urządzenie bardzo przypadło do gustu i przyznam szczerze że po zdjęciu go z nadgarstka czegoś mi brakuje.

Cena: od 739 zł

 ocena9wujekpolecaSprzęt do testów dostarczył

garmin_logo