Garmin Index Smart Scale – recenzja wagi łazienkowej

Garmin Index Smart Scale – recenzja wagi łazienkowej

Podobne artykuły

 • Brak podobnych artykułów.

W ostatnich dniach pokusiliśmy się o test inteligentnej wagi łazienkowej, która monitoruje najważniejsze parametry masy ciała. Czy warto zastanowić się nad zakupem Garmin Index Smart Scale? Zapraszam do recenzji.

Na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń , które przy pomocy odpowiednich technologii monitorują parametry naszego ciała niezależnie od tego czy chcemy zostać profesjonalnymi sportowcami, czy jedynie chcemy utrzymać zdrową sylwetkę. Urządzenia takie do niedawna dostępne u dietetyków zmierzą nie tylko masę ciała, ale również wskaźnik BMI, masę kości czy poziom wody w organizmie. W zaciszu domowym możemy dokonać odpowiednich pomiarów i śledzić na bieżąco nasze postępy.

GarminIndex_2

Specyfikacja:

 • Masa: 2,8 kg
 • Wymiary: 35 cm × 31 cm × 3 cm
 • Czas pracy baterii: do 9 miesięcy; 4 baterie AA (w zestawie)
 • Obsługa technologii Bluetooth Smart (BLE): tak
 • Zgodność z ANT+: tak
 • Wi-Fi: tak, 2,4 GHz 802.11 b/g/n
 • Dopuszczalna masa: 181,4 kg

W dużym kartonowym opakowaniu znajdziemy: inteligentną wagę Index, 4 nóżki do umieszczenia na dywanie, 4 baterie AA oraz dokumentację.
Waga w kolorze białym (na rynku dostępna również w czarnym) prezentuje się bardzo ładnie. Jak przystało na Garmin produkt jest wykonany z materiałów wysokiej jakości. Wszystko pasuje do siebie idealnie, a całość prezentuje się stylowo i elegancko.  Szklany panel z aluminiowymi wykończeniami spodoba się wielu osobom.

GarminIndex_3
Urządzenie będzie doskonałym uzupełnieniem łazienki, a i w salonie nikogo nie będzie razić po oczach. Nie jest duża, niezbyt ciężka (około 3 kg) , w związku z czym możemy ją swobodnie przenieść z miejsca na miejsce. Jej działanie jest proste i intuicyjne.  Nikt nie powinien mieć problemu ze skorzystaniem z niej i późniejszym odczytem wyników.

GarminIndex_6

Na górze wagi widnieje wyświetlacz, a tuż po nim znajdziemy logo producenta. Podstawa wagi wykonana została z plastiku i umieszczono na niej dwa przyciski – jeden służy do zmiany jednostek pomiaru masy ciała (KG, LB, ST), a drugi to restart urządzenia. W centrum podstawy znajdziemy wieczko, pod którym umieszczono miejsce na baterię.

GarminIndex_5

GarminIndex_4

Garmin Index Smart Scale współpracuje ze smatfonami wyposażonymi w systemy iOS, Android oraz Windows Phone. Stawia na aplikację Connect, a w przypadku smartfonów Garmin Connect Mobile. Korzystanie z aplikacji (jak wspominaliśmy niejednokrotnie) jest łatwe i przyjemne, dzięki przejrzystemu interfejsowi.

GarminIndex_7

Parowanie z telefonem nie przysporzyło mi żadnych problemów. Poniżej załączam opis producenta, w jaki sposób tego dokonać.

 • Pobieramy na smartfona aplikację mobilną Garmin Connect Mobile. Uruchamiamy aplikację i zakładamy nowe konto lub wykorzystujemy dane do logowania z Garmin Connect
 • Po zalogowaniu do aplikacji Garmin Connect Mobile rozwijamy dodatkowe opcje (przycisk Więcej dla IOS lub trzy poziome linie dla Android)
 • Z listy wybieramy „Urządzenia Garmin”
 • W kolejnym ekranie klikamy na znak +, który znajduje się w prawym górnym roku ekranu. Waga musi być włączona. Z listy wybieramy grupę o nazwie Inne, a następnie wybieramy „Index Smart Scale”
 • Aplikacja automatycznie znajdzie nowe urządzenie. Wybieramy Tak, czekamy kilka sekund i potwierdzamy synchronizację, klikając na „Gotowe”
 • W kolejnym etapie należy wprowadzić swoje inicjały (4 litery) oraz podać podstawowe parametry
 • W związku z tym, że waga do przesyłania danych wymaga połączenia z siecią Wi-Fi, w kolejnym ekranie zostanie wyświetlona lista sieci bezprzewodowych. Wybieramy naszą sieć, i wpisujemy hasło.
 • Ostatni etap to wysłanie zaproszeń do znajomych. Możesz udostępnić swoją wagę Garmin Index aż 15 osobom. Zapraszane osoby muszą posiadać konto Garmin Connect (wersja mobilna lub stacjonarna na komputerze). Po akceptacji zaproszenia, nowy użytkownik musi podać swoje inicjały. Garmin Index automatycznie rozpozna ważoną osobę. Jeżeli po wejściu na wagę, zostaną wyświetlone inicjały innej osoby, to można je przełączyć ręcznie. Stojąc na wadze podnosimy jedną nogę i delikatnie uderzamy podbiciem w platformę. Każdorazowe uderzenie przełącza użytkownika.

Producent umożliwia również parowanie poprzez moduł ANT+, ale nie znajdziemy go w zestawie oraz za pomocą WI-FI.

Parametry, które pokaże nam waga to masa ciała, wskaźnik BMI, procent tkanki tłuszczowej, wody, masę mięśniową i masę kości.

GarminIndex_9
Pomiar należy wykonać o stałej porze, niecodziennie (bo można popaść w paranoję, zwłaszcza kobiety:) ) i na stabilnym podłożu. Dobrze wagę ustawić na panelach/parkiecie lub płytkach, a jeśli chcemy dokonać pomiaru na dywanie należy zamontować cztery nóżki dołączone do zestawu.

GarminIndex_10

GarminIndex_14
Na wagę należy stanąć obiema nogami nie dotykając wyświetlacza i logo producenta. Już po kilku chwilach na wyświetlaczu pojawią się po kolei opisane wyżej parametry, które przekazane do aplikacji możemy spokojnie przeanalizować.

GarminIndex_8
Do dokładnych pomiarów Garmin wykorzystał technologię analizy impedancji bioelektrycznej, która pozwala na dokładną analizę składu ciała przy wykorzystaniu oporu elektrycznego tkanek organizmu.GarminIndex_11
GarminIndex_12 W aplikacji statystyki podglądniemy w zakładce „masa”. Znajdziemy tam wszystkie parametry masy ciała. Możemy monitorować utratę wagi w przejrzysty, dokładny sposób.

Screenshot_2017-03-11-14-49-04

Platforma Garmin Connect umożliwia rozesłanie zaproszenia do innych użytkowników, którzy będą mogli dokonać pomiaru na wadze. Warunkiem koniecznym jest posiadanie konta Garmin Connect.

GarminIndex_13

Według danych producenta na jednym zestawie baterii urządzenie powinno działać do 9 miesięcy. Nie udało nam się tego sprawdzić podczas testów, natomiast jeśli tak jest, to zdecydowany plus tego produktu.

Podsumowanie:
Produkt Garmin Index Smart Scale to urządzenie które zdecydowanie zasługuje na uwagę. Bardzo dobre wykonanie, ciekawy design, czytelny, duży wyświetlacz, intuicyjna obsługa, przejrzysty interfejs, dokładność pomiarów, długość pracy na jednym zestawie baterii to jego ogromne plusy. Minusem jest jej cena, która nie jest mała.
Dzięki produktowi Garmina możemy monitorować nie tylko wagę, ale także poziom wody, masę kości, mięśni, co dla osób aktywnych fizycznie, dbających o siebie jest niezwykle ważne. Mając do dyspozycji odrobinę gotówki warto zastanowić się nad zakupem tego właśnie urządzenia.

Cena: od 639 zł

ocena9wujekpoleca

Produkt do testów dostarczył:

garmin_logo