MiVia Esential 350 – recenzja opaski z czujnikiem EKG

Opaski fitness w ostatnich latach podbijają rynek i stają się coraz częściej używane nie tylko przez osoby aktywne fizycznie, ale też przez zwykłych użytkowników szukających motywacji do rozpoczęcia ćwiczeń i poprawy stanu zdrowia. Na rynku znajdziemy szeroką gamę tego typu produktów i tu pojawia się pytanie: który wybrać?
W ostatnim czasie mieliśmy okazję testować elegancką, niedużą opaskę  MiVia Esential 350 – marki należącej do koncernu MiTAC Europe, znanego głównie z produkcji wysokiej klasy nawigacji samochodowych. Urządzenie ma wbudowany czujnik EKG i technologię EMD, która pokazuje tętno dokładniej niż jakikolwiek pulsometr optyczny. Czy warto zastanowić się nad zakupem tego właśnie urządzenia? Zapraszam do recenzji.

Mivia350_4

W zgrabnym, kartonowym opakowaniu z przezroczystym okienkiem, które do nas dotarło znajdziemy: opaskę, dedykowany kabel do ładowania, gumkę zabezpieczającą złącze ładowania i dokumentację.

Mivia350_2

Mivia350_3

Specyfikacja

 • Wymiary: 46 x 21.5 x 11,3 mm
 • Monitor serca: czujnik EKG
 • Klasa wodoszczelności: IPX7
 • Czas ładowania: 1,5 godziny
 • Waga: 25g
 • Alarm wibracyjny: tak
 • Pamięć: do 7 dni pełnej aktywności
 • Dane, minuta po minucie: Pełna analiza całodzienna
 • Rozmiar wyświetlacza: 0.48″
 • Najnowszy Bluetooth (4.0) – do 5 dni z włączonymi powiadomieniami.
 • Ładowanie w 1,5 godziny.
 • Nie ma wymówek – odporny na zalania dzięki IPX7

Główne funkcje:

 • Bezprzewodowa synchronizacja danych z opaski fitness MiVia Essential z urządzeniem mobilnym.
 • Automatyczna rejestracja codziennych czynności, w tym m.in. liczby wykonanych kroków, spalonych kalorii, pokonanej odległości, czasu aktywności i jakości snu.
 • Obliczanie Health & Body Index (indeksu ciała i zdrowia) na podstawie pomiaru tętna EKG oraz wyświetlanie wartości tętna, wieku ANS (fizjologicznego, czyli „rzeczywistego”), wewnętrznego stresu i energii.
 • Breath Training (trening oddechu) to interaktywny trener uczący rytmu oddychania, który pomoże w zrównoważeniu sieci wspierającej żywotność twojego organizmu, czyli autonomiczny układ nerwowy.
 • Przekazywanie nadchodzących połączeń, wiadomości oraz powiadomień z komunikatorów WhatsApp, Line, Facebook, Twitter i Skype z urządzenia mobilnego na opaskę fitness MiVia Essential. Oczywiście uprawiając jogę, możesz po prostu wyłączyć tę funkcję, aby skupić się wyłącznie na swoim ciele i oddychaniu.

Mivia350_6

Opaska w czarnym kolorze jest nieduża, bardzo zgrabna i ładnie prezentuje się na przegubie dłoni. Wykonana została z materiałów bardzo dobrej jakości. Nic nie odstaje i wszystkie elementy pasują do siebie idealnie. Wyświetlacz OLED o przekątnej 0,48″ producent schował pod obudową z czarnego szkła. Poniżej znajduje się srebrny czujnik EKG. Na spodzie widnieje drugi czujnik EKG oraz gniazdo ładowania zabezpieczone specjalną silikonową gumką. Po prawej stronie znajdziemy mechaniczny przycisk funkcyjny.

Mivia350_5

Mivia350_7

Opaskę zapina się jak typowy zegarek, a pasek dodatkowo przytrzymuje gumowa szlufka. Zapięcie jest mocne i solidne. Nie ma obawy, że zegarek się odepnie podczas jakiejkolwiek aktywności i codziennego użytkowania. Kolory jakie zastosował producent są bardzo uniwersalne, stonowane i pasują do każdej garderoby. Pasek przylega bardzo dobrze do nadgarstka, nie uciska i jest miły w dotyku. Dzięki swojej piórkowej wadze (25 g) po kilku minutach zapominamy, że w ogóle mamy go na ręce.

Mivia350_8

Ładowanie opaski trwa od 1,5 do 2 godzin. Ładujemy ją za pomocą dedykowanego kabla dołączonego do zestawu. Urządzenie po pełnym naładowaniu działa około 5 dni przy włączonej opcji powiadomień. Przy wyłączonej czas pracy wydłuży się nawet do 10 dni. Wodoszczelność na poziomie 7ATM gwarantuje, że urządzenie poradzi sobie zarówno podczas deszczowej pogody, jak i na basenie. Również pot i woda spod prysznica nie mają negatywnego wpływu na działanie MiVia Essential 350. Nie można w nim jednak skakać do wody i nurkować.

Mivia350_9

Mivia350_10

Obsługa opaski jest bardzo prosta. Wystarczy przyciskać mechaniczny przycisk umieszczony po prawej stronie ekranu, aby wyświetlić dostępne funkcje. Ekran defaultowo jest wyłączony. Po kliknięciu pokaże nam się zegarek i następne ekrany to tętno, liczba kroków, dystans, czas aktywności, kalorie i stan naładowania baterii.

Mivia350_11

Mivia350_13

Opaska działa jak monitor aktywności, co jest niezwykle ważne jeśli chcemy poprawić formę fizyczną. Dzięki funkcji liczenia kroków staje się mobilizatorem, aby z każdym dniem pokonywać ich więcej. Nie od dziś wiadomo, że dziennie powinniśmy pokonać 10 000 kroków, aby być zdrowym i sprawnym fizycznie. Opaska liczy również minuty naszej aktywności. Daje nam szansę, aby pokonywać własne słabości i zwiększać liczbę minut aktywnych. Każda chwila aktywności fizycznej pomaga zredukować poziom stresu, obniżyć tętno i poprawić nasze samopoczucie.

Mivia350_14

Opaska została wyposażona w unikalny na rynku czujnik EKG. Pokazuje on tętno dokładniej niż optyczny pulsometr. Aby wykonać pomiar należy dotknąć czujnik palcem i przytrzymać przez kilka sekund. Od razu na wyświetlaczu pokaże nam się wynik.

Mivia350_12

W celu współpracy z opaską została opracowana specjalna aplikacja. MiVia Essential 350 kompatybilna jest z telefonami wyposażonymi w system iOS (minimum 8.0) lub Android (5.0). Po zainstalowaniu aplikacji należy założyć konto, podać podstawowe dane i częstotliwość dziennej aktywności. Aplikacja śledzi codzienną aktywność, wylicza wskaźnik zdrowia i udziela wskazówek w zakresie ćwiczeń oddechowych.

Screenshot_2017-03-19-16-42-52[1]

Dzięki połączeniu aplikacji z opaską przeprowadzimy bardziej szczegółową analizę tętna. Zastosowany w tej opasce czujnik wykorzystują również urządzenia medyczne. Zapewnia on najwyższą dokładność pomiaru.

Screenshot_2017-03-20-10-02-56[1]

Poza pomiarem tętna możemy skorzystać z wbudowanych programów testowych, dzięki którym można oszacować metaboliczny wiek (ANS), poziom stresu i energię ciała. Bardzo fajne funkcje, które pozwolą nam prowadzić spokojne życie bez utraty zdrowia.

Screenshot_2017-03-20-10-06-17[1]

Aplikacja umożliwia także przeprowadzenie treningu oddechu. Wbudowane trzy poziomy ćwiczeń powtarzane 5 razy dziennie pomogą obniżyć stres i wpłyną korzystnie na nasze zdrowie. Trening jest łatwy, wystarczy podążać za słonecznikiem na ekranie przez wolne oddychanie, a aplikacja poinformuje Cię, czy dobrze sobie z tym radzisz. Należy wybrać interesujący poziom i ćwiczyć regularnie. Trening oddechu pozwoli obniżyć nasz wiek metaboliczny.

Screenshot_2017-03-19-16-47-06[1]

Urządzenie wyposażono również w funkcję monitorowania snu. Działa ona automatycznie. Pokazuje godzinę położenia się i wstania oraz rozróżnia fazy ruchu i spokojnego snu. W aplikacji możemy również ustawić budzik. Opaska będzie wibrować na naszym nadgarstku, gdy wybije godzina ustawionego alarmu. Urządzenie nie jest wyposażone w funkcję GPS.

Screenshot_2017-03-19-16-42-30[1]

Wszystkie aktywności można sprawdzić w aplikacji za pomocą czytelnych wykresów. Dane można śledzić w ustawieniach dziennych, tygodniowych, miesięcznych i rocznych. Aplikacja umożliwia również zakładanie sobie celów do zrealizowania o których postępie będziemy stale informowani np. liczba przebytych kroków w danym dniu.

Screenshot_2017-03-19-16-39-09[1]

Screenshot_2017-03-19-16-39-42[1]

MiVia Essential 350 pozwala również odbierać powiadomienia z telefonu. Dzięki opasce możemy śledzić wiadomości tekstowe, odbierać maile, połączenia przychodzące, komunikaty z portali społecznościowych, a także sterować muzyką.  Jest to bardzo przydatne na przykład podczas treningu, gdy musimy szybko odebrać telefon, bądź sprawdzić ważny e-mail czy sms. Wibracje, w które producent wyposażył urządzenie nie pozwolą przegapić nam przychodzących informacji. Powiadomienia możemy wyłączyć z poziomu aplikacji.

Urządzenie towarzyszyło mi każdego dnia, zarówno w pracy jak i podczas treningów. Jego obecność absolutnie mi nie przeszkadzała. Stanowiło fajne uzupełnienie garderoby w ciągu dnia i było doskonałym motywatorem do codziennej aktywności fizycznej. Opaska jest swego rodzaju codziennym „kopniakiem”, aby pokonać jak największą liczbę kroków, spalić dużo kalorii i zanotować nie tylko minuty, ale i godziny aktywności fizycznej. Zwróci się to w postaci dobrego samopoczucia, zdrowia i niskiego poziomu stresu, którego na co dzień nam nie brakuje.Mivia350_15

Podsumowanie

 MiVia Essential 350 to bardzo dobrze wykonane urządzenie, które spodoba się wielu osobom. Wbudowany czujnik EKG zapożyczony z urządzeń medycznych zapewnia wysoką dokładność pomiarów przy jednoczesnym, mniejszym zapotrzebowaniu na energie, niż to ma miejsce w przypadku stosowanych czujników optycznych. Długi czas działania baterii, przejrzysta aplikacja i szereg ciekawych funkcji działają zdecydowanie na jej plus. Opaska dostępna jest na rynku w cenie 450 zł. Nie jest to mało, ale warto pamiętać o wszystkich jej zaletach, a jak wiadomo na zdrowiu nie warto oszczędzać. Wujek-Gadzet zdecydowanie poleca opaskę MiVia Essential 350.

Cena: od 450 zł

Nasza ocena:

ocena9wujekpoleca

Sprzęt do testów dostarczył: