ASUS przedstawia trzypasmowy router RT-AC5300

Niezwykle szybki, trzypasmowy router Wi-Fi z technologią Broadcom® NitroQAM™ i wbudowanym akceleratorem usprawniającym uruchamianie gier – czyli model RT-AC5300, to nowa propozycja firmy ASUS, która jeszcze w grudniu pojawi się w polskich sklepach. Zapewnia najwyższą łączną prędkość Wi-Fi – nawet do 5334Mbit/s1, wyróżnia się technologią MU-MIMO, antenami 4×4 na wszystkich trzech pasmach i futurystyczną stylistyką. Będzie niezbędnym rozwiązaniem dla graczy, stawiających na najwydajniejsze Wi-Fi, oczekujących najwyższej niezawodności przypisywanej jedynie sieciom przewodowym.

Bardzo szybkie Wi-Fi dla większej liczby urządzeń!

Z czasem dostępna przepustowość sieci bezprzewodowej przypadająca na pojedyncze gospodarstwo domowe jest dzielona między coraz większą liczbę urządzeń łączących się z Wi-Fi, jak m.in. laptopy, smartfony, tablety, smart TV itp. RT-AC5300 zapewnia dodatkową przepustowość w domach, w których znajduje się wiele tego typu sprzętu. Wykorzystuje trzypasmową konstrukcję klasy AC5300, z dwoma niezależnymi pasmami częstotliwości 5 GHz i jednym pasmem 2,4 GHz.

Technologia Broadcom NitroQAM dodatkowo zwiększa maksymalną prędkość każdego z pasm 5 GHz ze standardowych 1734Mbit/s do zawrotnych 2167Mbit/s – dla pasma 2,4 GHz będzie to odpowiednio z 800Mbit/s do 1000Mbit/s. Łączna przepustowość 5334Mbit/s bije wszelkie rekordy — jest to ponad pięciokrotnie szybciej niż w przypadku kablowego połączenia Gigabit Ethernet. Dla użytkowników oznacza to możliwość korzystania z rozgrywki on-line z niską latencją, strumieniowanie obrazów 4K/UHD, a także wyjątkowo szybkie dzielenie się plikami z podłączonymi urządzeniami.

Zwiększony zasięg dla każdego urządzenia!

ASUS RT-AC5300 korzysta z ośmiu odczepianych, dwuzakresowych anten zewnętrznych w szyku 4×4 MIMO (4-transmisja, 4-odbiór), co pozwala zapewnić mocny zasięg w wielu pomieszczeniach i na wielu płaszczyznach. W połączeniu z technologią uniwersalnego kształtowania wiązki ASUS AiRadar skupia sygnał Wi-Fi na danym urządzeniu, aby zwiększyć jego wydajność, stabilność i zasięg.

Wbudowany akcelerator gier – płynna i szybka rozgrywka on-line

Wbudowany klient i możliwość bezpłatnej subskrypcji WTFast poprawiają komfort rozgrywki on-line — bez żadnych dodatkowych kosztów[3]! WTFast korzysta z Gamers Private Network® (GPN®), globalnej sieci prywatnej, która automatycznie obniża czas pingu i zmniejsza opóźnienia, czyli kluczowe parametry sieci w przypadku gier on-line, zapewniając tym samym płynną, niczym niezakłóconą grę.

GPN może obniżyć średni czas pingu gier o 30-60 proc. i średnie odchylenie prędkości o 70-90 proc., a także zmniejszyć liczbę niewłaściwych przeskoków o 70-90 proc. Automatycznie przekierowuje pakiety danych gier na najbardziej efektywne ścieżki; skutkuje to obniżeniem poziomu utraty pakietów, co z kolei przekłada się na bardziej responsywną rozgrywkę, wolną od frustracji i stresu. Obsługuje praktycznie wszystkie gry on-line typu multi-player i posiada ustawienia zoptymalizowane pod wiele z najpopularniejszych tytułów na rynku.

Akcelerator gier został zintegrowany z łatwym w obsłudze graficznym interfejsem użytkownika ASUSWRT – nie korzysta więc z żadnych zasobów systemowych urządzenia do gry. Z tego rozwiązania można skorzystać na dowolnej platformie gier, w tym komputerach z systemami Windows, Mac OS i Linux oraz konsolach.

ASUS RT-AC5300 Tri-Band Gigabit Router_rear

Zaawansowane technologie – zwiększona prędkość, niezawodność i łatwość użytkowania

ASUS RT-AC5300 został wyposażony w wiele nowoczesnych technologii, które zwiększają wydajność i stabilność nawet w najbardziej przepełnionych sieciach.

Technologia Tri-Band Smart Connect dobiera optymalne pasmo częstotliwości dla każdego urządzenia, w oparciu o jego prędkość, siłę sygnału i obłożenie pasma. Użytkownicy nie będą już musieli samodzielnie wybierać odpowiedniego pasma – RT-AC5300 zrobi to za nich automatycznie.

Bardziej zaawansowanym użytkownikom obsługa Link Aggregation (802.3ad) oferuje możliwość połączenia dwóch portów Gigabit Ethernet LAN w jedno bardzo szybkie połączenie przewodowe 2Gbit/s (przy wykorzystaniu dwóch kabli sieciowych)[4]. Funkcja ta, zwykle dostępna jedynie w przypadku profesjonalnych przełączników sieciowych, przypadnie do gustu tym osobom, które posiadają urządzenia z technologią NAS (network-attached storage), oferujące obsługę 802.3ad. Pozwoli na wykorzystanie pełnych możliwości najnowszych NASów i zapewnienie możliwość szybkiego dzielenia się plikami czy tworzenia kopii zapasowych urządzeń.

DOSTĘPNOŚĆ I CENA

ASUS RT-AC5300 będzie dostępny od w Polsce w drugiej połowie grudnia br.

Sugerowana cena detaliczna 1999 zł.

Dystrybutorzy: ABC Data, Action, AB, INCOM

SPECYFIKACJA[1]
ASUS RT-AC5300
Wi-Fi Standardy sieci: IEEE 802.11a/b/g/n/ac, IPv4, IPv6.Jednoczesne trzy pasma 2,4 GHz i 5 GHz802.11ac (5 GHz): do 1734 Mbit/s1024QAM (5 GHz): do 2167 Mbit/s

802.11n: do 800Mbit/s

1024QAM (2.4 GHz): do 1000 Mbit/s

Funkcje Wi-Fi Kształtowanie wiązki: uniwersalne i zgodne ze standardamiSzybkie przesyłanie danych 1024-QAMSzerokość kanału 20/40/80MHzTechnologia MIMO:

2.4GHz: 4 x 4 MIMO

5 GHz-1: 4 x 4 MIMO

5GHz-2: 4 x 4 MIMO

Procesor Dwurdzeniowy procesor 1,4 GHz
Pamięć 128MB Flash / 512MB RAM
Porty 1 x 10/100/1000 Mbit/s WAN4 x 10/100/1000Mbit/s Ethernet LAN (1 konfigurowany przez użytkownika jako drugi port WAN)1 x USB 3.01 x USB 2.0
 
 
 
Anteny 8 x zewnętrzna odpinana antena (4×4 MIMO)
Zarządzanie Oparta na sieci Web konsola administratora ASUSWRT
Firewall: Wykrywanie włamań SPI, ochrona przez atakami typu DoSKontrola dostępu: Kontrola rodzicielska, filtr usług sieciowych, filtr URL, filtr portu
Agregacja łączy (Link Aggregation), Smart Connect, Traffic Analyzer, Adaptive QoS, AiProtection, obsługa IPTV, kontrola rodzicielska, Roaming Assist, Dual WAN.
Sieć gościnna: 2.4 GHz x 3, 5 GHz-1 x 3, 5 GHz-2 x 3,Serwer VPN: IPSec Pass-Through, PPTP Pass-Through, L2TP Pass-Through, PPTP Server, OpenVPN Server, VPN client : PPTP client, L2TP client, OpenVPN clientKopia zapasowa Mac OSUlepszony serwer medialny (kompatybilny z aplikacją AiPlayer)

– Format obrazu: Jpeg

– Format dźwięku: mp3, wma, wav, pcm, mp4, lpcm, ogg

– Format wideo: asf, avi, divx, mpeg, mpg, ts, vob, wmv, mkv, mov

Usługi w chmurze AiCloud

Udostępnianie danych 3G/4G

Serwer druku

– Wielofunkcyjna obsługa druku (tylko Windows)

– Obsługa protokołu LPR

Download Master

– Obsługuje bt, nzb, http, ed2k

– Obsługa szyfrowania, DHT, PEX i łączy magnet link

– Kontrola przepustowości pobierania i wysyłania danych

– Ustalania harmonogramu pobierań

Serwer plików AiDisk

– Serwer Samba i FTP z możłiwością zarządzania kontem

Waga: 1814g

 

[1] Specyfikacja, zawartość i dostępność produktu mogą być zmienione bez uprzedniej informacji i mogą różnić się w zależności od kraju. Rzeczywista wydajność może zależeć od używanych aplikacji, ich wykorzystania, środowiska roboczego i innych czynników. Pełna specyfikacja dostępna jest na stronie http://www.asus.com.

[3] Posiadacze routera RT-AC88U otrzymują bezpłatny dostęp do podstawowej wersji WTFast, bez wyświetlanych reklam. Ta wersja zawiera obsługę techniczną WTFast i ogranicza się do przyspieszenia jednego urządzenia na raz. Aby skorzystać z możliwości przyspieszenia wielu urządzeń, użytkonicy muszą wykupić dostęp do konta Premium.

[4] Wymaga urządzenia klienckiego z dwoma portami sieciowymi i z obsługą 802.3ad Link Aggregation

[5] Specyfikacja, zawartość i dostępność produktu mogą być zmienione bez uprzedniej informacji i mogą różnić się w zależności od kraju. Rzeczywista wydajność może zależeć od używanych aplikacji, ich wykorzystania, środowiska roboczego i innych czynników. Pełna specyfikacja dostępna jest na stronie http://www.asus.com.

Źródło: Informacja prasowa