Test zestawu słuchawkowego dla graczy USB-C z technologią Super X-Fi oraz mikrofonem CommanderMic

Dziś z przyjemnością prezentuję kolejny produkt dobrze wszystkim znanej i cenionej marki CREATIVE a mowa o zestawie słuchawkowym dla graczy USB-C z technologią Super X-Fi oraz mikrofonem CommanderMic.

Zerknijmy na początek do specyfikacji technicznej:

Styl noszenia:
Z muszlami wokółusznymi
Przetwarzanie dźwięku
Super X-Fi, SXFI BATTLE Mode
Częstotliwość
USB, wejście stereo 3,5 mm
Typ produktu
Słuchawki
Masa
With Mic 349g (12.31 oz), Without Mic 336g (11.85 oz)
Kolor
Czarny
Pasmo przenoszenia
20–20,000 Hz
Wielkość przetwornika
Magnes neodymowy o średnicy 50 mm
Typ złącza
USB, wejście stereo 3,5 mm
Mikrofon
Pasmo przenoszenia: 100–16,000 Hz
Czułość: – 42 dBV / Pa
Sterowanie
Wyciszenie mikrofonu, Super X-Fi, Głośność, Oświetlenie RGB wł./wył.
RGB Ear-Cup Rings
16 milionów kolorów do wyboru
Obsługiwane systemy operacyjne
Windows® 10, Mac OS X v10.9 and above, Windows® 11
Obsługiwane platformy do gier
Play Station® 4 via USB port, firmware Ver 5.0 or later, Nintendo Switch via 3.5mm headphone port on console or USB port, switch OS 5.0 or later. Voice communications supported when connected via 3.5 mm port and with Bluetooth® to Android and iOS Nintendo Switch Online app or VOIP client.

WYMAGANIA SYSTEMOWE

Windows® OS

 • Intel® Core™i3 lub równoważny procesor AMD®
 • Płyta główna z chipsetem Intel, AMD lub innym, w pełni zgodnym
 • Microsoft® Windows 10 w wersji 32- lub 64-bitowej
 • 1 GB pamięci RAM
 • > 600 MB wolnego miejsca na dysku twardym
 • Port USB 2.0 / USB 3.0

Mac® OS

 • Mac OS X® 10.9 lub nowszy
 • 1 GB pamięci RAM
 • Port USB 2.0 / USB 3.0

PS4

 • Oprogramowanie układowe w wersji 5.0 lub nowszej
 • Dostępny port USB

Nintendo Switch

 • Switch OS wersja 5.0 lub wyższa
 • Dostępny port słuchawek 3,5 mm na konsoli
 • Dostępny port USB (w trybie dokowania)
 • Łączność głosowa obsługiwana po połączeniu przez port 3,5 mm i Bluetooth z urządzeniami z systemem Android oraz aplikacją iOS Nintendo Switch Online lub klientem VOIP

ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA

 • Creative SXFI GAMER
 • CommanderMic
 • Kabel USB
 • 4-biegunowy kabel analogowy 3,5 mm
 • Konwerter USB C na USB-A
 • Skrócona instrukcja obsługi
 • Broszura z informacją na temat gwarancji

GWARANCJA

2-letnia ograniczona gwarancja na sprzęt

Zestaw dotarł do mnie w sporym, czarnym pudle z elementami koloru zielonego.
Z przodu pudełka widzimy jak się prezentują słuchawki natomiast na odwrocie opakowania znajdujemy kilka informacji technicznych na temat sprzętu .

1

2

Otwierając pudło naszym oczom ukazuje się karta informacyjna z opisem w języku angielskim a także trzema rycinami budowy słuchawek.

3

Podnosząc kartę do góry dobieramy się do bohatera recenzji. Co my tu mamy? Okazałe i solidne słuchawki, które zostały starannie zabezpieczone w czarnym wyprofilowanym plastiku. Już na pierwszy rzut oka mamy wrażenie, że sprzęt jest wykonany z dbałością o szczegół. Ponad słuchawkami znajdujemy również oddzielne mniejsze, czarne pudełko z mikrofonem oraz okablowaniem – muszę przyznać, że zostało to bardzo dobrze przemyślane – każdy element zestawu ma swoje dedykowane miejsce, wszystko jest uporządkowane i na pewno nic tu się nie zgubi.

4

5

SXFI GAMER to słuchawki wykonane w całości w kolorze czarnym – myślę więc, że jeśli mówić o ich wyglądzie – każdemu przypadną do gustu. Nie znajdziemy w ich przypadku żadnych udziwnień – prezentują się klasycznie, przynajmniej do momentu ich włączenia, ponieważ później nas zaskoczą!

6Muszle zostały wykonane z bardzo przyjemnego, miękkiego i śliskiego w dotyku materiału imitującego skórę. W środku znajduje się pianka, która zapamiętuje kształt. Nauszniki można wymieniać na nowe. Każda ze słuchawek jest oczywiście w środku oznaczona stosownie literami R oraz L.

16

Pałąk został pokryty tym samym materiałem co muszle. U góry widnieje błyszczące logo producenta CREATIVE.

17

Pałąk jest regulowany, oznaczony cyframi od 1 do 11 po każdej ze stron więc możemy dopasować rozmiar idealnie do kształtu naszej głowy.

f

Wszystkie możliwości tych słuchawek związane z ich sterowaniem umiejscowiono na słuchawce lewej i tak począwszy od przycisku SXFI, podążając w dół – następne jest pokrętło oznaczone z jednej strony plusem, z drugiej minusem – oczywiście zwiększamy nim bądź zmniejszamy głośność.

8

Następnie widzimy przycisk przekreślonego mikrofonu – to oczywiście jest wyciszenie, dalej wejście line-in oraz USB.

10

Kolejno wejście dla mikrofonu i na samym końcu przycisk oznaczony żarówką

9

Po bokach każdej ze słuchawek znajdują się napisy SUPER X-FI HEADPHONE HOLOGRAPHY

15

SXFI GAMER nie należą do najlżejszych słuchawek jakie miałam okazję testować ale nie są też za bardzo masywne. Miękki materiał zapewnia wygodę uszom i głowie. Nic nie uciska ani nie obciera. Jako, że noszę okulary korekcyjne to w moim przypadku zbyt ciasno wykonany pałąk dociska zauszniki zbyt mocno do głowy, co przy dłuższym użytkowaniu słuchawek sprawia ból. W przypadku testowanych SXFI ten problem nie występuje. Słuchawki są wygodne i nawet wielogodzinna sesja gry nie spowoduje dyskomfortu, otarć czy odciśnięć – pamiętajmy, że SXFi są dedykowane w głównej mierze graczom.

11

Wyżej wspomniałam o tym, że słuchawki wyglądają klasycznie ale przy ich włączeniu mile zaskakują. Miałam na myśli podświetlenie LED. SXFI świecą jednostajnie jednym kolorem, lub zmieniając barwy po kolei prezentując różne ich odcienie. Muszę przyznać, że wygląda to świetnie i z całą stanowczością dodają słuchawkom niepowtarzalnego uroku. Model ten przypadnie do gustu zwłaszcza tym graczom, którzy wychodząc poza dobrą jakość – lubią się również pochwalić efektownymi dodatkami do sprzętu.

18

 

3

Mówiąc o kolorystyce diod LED należy wspomnieć o dedykowanym oprogramowaniu SXFI Control dostępnym w wersji na komputer.

Po pobraniu SXFI Control mamy możliwość  zmieniać kolor podświetlenia LED naszych słuchawek – wybieramy spośród 16,7 miliona kolorów! Poniżej przedstawiam kilka przykładowych kolorów:

e d

bc

apka6

Mamy możliwość również spersonalizować dźwięk indywidualnie do naszych potrzeb. W opcjach mamy korektor tonów niskich oraz wysokich, do dyspozycji jest również konfiguracja.

apka 7

Na samym dole mamy również ustawienia ogólne oraz ustawienia urządzenia. Jeśli chodzi o ustawienia ogólne – mamy do dyspozycji wybór języka (w tym oczywiście jest język polski a oprócz tego m. in. angielski, niemiecki, francuski czy włoski). Oprogramowanie daje również możliwość wybrać motyw – SXFI GAMER albo domyślny. Ten pierwszy jest widoczny na powyższych screenach – kolory są ciemne, klimatyczne, natomiast motyw domyślny jest standardowy, biały. Dodatkowo mamy możliwość ustawić automatycznie włączanie SXFI CONTROL wraz z systemem Windows bądź wyłączyć tą opcję a tym samem uruchamiać oprogramowanie tylko wtedy gdy chcemy z niego w danej chwili skorzystać.  W oprogramowaniu mamy możliwość dokonywać aktualizacji natomiast jeśli chodzi o ustawienia urządzenia to możemy przywrócić ustawienia fabryczne czyli wszystkie konfiguracje wracają do pierwotnego stanu – resetujemy je. Możemy również zaktualizować oprogramowanie układowe.

apka5

Spędzając czas, korzystając z ulubionej rozrywki przy pomocy SXFI GAMER – mamy możliwość skorzystać z aplikacji SXFI App. Wystarczy w łatwy sposób pobrać ją ze Sklepu Play bądź App Store. Następnie należy się zarejestrować np. za pomocą konta Google. W dalszej kolejności akceptujemy wszystkie niezbędne zgody – niestety są w języku angielskim. Aplikacja wyposażona jest w nowoczesną technologię, która mapuje naszą głowę oraz uszy. Wykonane pomiary wykorzystuje w celu stworzenia profilu dźwiękowego, który jest dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb. Dźwięki są wtedy tak przekazywane, jak gdyby docierały z wielu głośników wokół nas. Wrażenia słuchowe są na bardzo wysokim poziomie i słuchanie ulubionej muzyki staje się wielką przyjemnością! Niestety technologia sprawdza się tylko w przypadku piosenek, które są zapisane na naszym urządzeniu. Nie działa podczas strumieniowego przesyłania muzyki z popularnych serwisów.

Słuchawki podczas testów spisały się bardzo dobrze. Głos odtwarzany a także przekazywany jest w obu przypadkach bardzo czysty. Nie zdarzyło mi się napotkać żadnych zakłóceń, trzeszczenia czy buczenia. Podczas używania słuchawek nie słyszałam żadnych dźwięków, które mogłyby docierać i przeszkadzać z zewnątrz, mimo dużego natężenia hałasu. SXFI GAMER zapewniają zatem komfort gry, bez rozpraszania uwagi.

14

Słuchawki SXFI GAMER zostały wyposażone w nowoczesną technologię Super X-Fi. Technologia ta otrzymała 23 nagrody ,,Best of CES” i muszę przyznać, że chętnie przyznałabym również nagrodę od siebie. Włączając przycisk SXFI przenosimy się w zupełnie inną przestrzeń. Dźwięk odtwarzany tą technologią to wysokiej rozdzielczości dźwięk holograficzny 7.1. Słuchając muzyki miałam wrażenie jak gdybym stawiła się osobiście na koncercie ulubionego wykonawcy. Z każdej strony moje uszy dobiegał dźwięk wielu głośników a ustawiając dodatkowo w dedykowanym oprogramowaniu  SXFI Control tony wysokie oraz niskie według osobistych potrzeb – słuchanie muzyki staje się wielką przyjemnością i niepowtarzalnymi doznaniami. Personalizacja profilu dźwiękowego oparta na antropometrii uszu i głowy dodatkowo optymalizuje dla nas dźwięk tak byśmy odnieśli jak najwięcej korzyści.

20

Doskonałą jakość dźwięku w dużej mierze zawdzięczamy również mikrofonowi CommanderMic z technologią mikrofonową SXFI InPerson. Co to za technologia? Pozwala ona podnieść możliwości mikrofonu na wyższy poziom rozpoznając nasz głos i inne dźwięki z otoczenia. Redukuje również szumy, zwiększając ton głosu. Jak wiemy w przypadku sprzętu dla graczy mikrofon odgrywa ogromną rolę, chcąc więc być skutecznym podczas rozgrywki z przeciwnikami – nasze komendy i rozkazy wydawane innym muszą być wyraźne, zrozumiałe i przejrzyste. Posiadając więc w wyposażeniu CommanderMic możemy być pewni, że nasz sprzęt spełni oczekiwane przez nas funkcje.

19

 Słuchawki przetestowaliśmy również z przetwornikiem cyfrowo-analogowym SOUND BLASTER GC7. W połączeniu tym uzyskujemy dużo więcej możliwości sterowania dźwiękiem w naszych słuchawkach – do dyspozycji mamy cztery programowalny przyciski, panel sterowania EFX, pokrętło GAMEVOICE MIX, przycisk wyciszania wyłączania mikrofonu, pokrętło regulacji głośności. Niestety w połączeniu tych dwóch urządzeń nie działa podświetlenie LED w słuchawkach a szkoda bo prezentuje się to naprawdę genialnie.
2
Niestety podłączenie słuchawek również do PC skutkuje zakłóceniami i szumem. Niemniej jednak korzyści przewyższają i górują nad brakiem podświetlenia więc korzystając z GC7 musimy zadowolić się podświetleniem wyłącznie przetwornika.
Recenzja SOUND BLASTER GC7 jest dostępna TUTAJ.
19
Podsumowując dzisiejszą recenzję – zestaw słuchawkowy SXFI to idealna propozycja dla każdego gracza z prawdziwego zdarzenia. Słuchawki zostały wyposażone w technologię Super X-Fi, która zapewnia wysokiej rozdzielczości dźwięk holograficzny. Dodatkowo Super X-Fi umożliwia stworzenie spersonalizowanego profilu dźwiękowego w oparciu o antropometrię naszej głowy i uszu. Profil w łatwy sposób stworzymy przy pomocy aplikacji. Wykonane pomiary aplikacja wykorzystuje w celu stworzenia profilu dźwiękowego, który jest dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb. Dźwięki są wtedy tak przekazywane, jak gdyby docierały z wielu głośników wokół nas. Wrażenia słuchowe są na bardzo wysokim poziomie i słuchanie ulubionej muzyki staje się wielką przyjemnością. Co jeszcze oferują SXFI? Tryb BATTLE Mode, mikrofon CommanderMic w zestawie słuchawkowym SXFI GAMER, wygodne nauszniki wykonane z imitacji skóry (w razie konieczności – łatwość wymiany na nowe) a wszystko to uzupełnia oświetlenie LED w oprogramowaniu SXFI Control z paletą 16,7 mln kolorów!
ocena10
Sprzęt do testów dostarczył:
logo creative