Test wideorejestratora CAR FORCE A500

Do przeprowadzenia testu trafił do nas wideorejestrator CARFORCE A500. Urządzenie służy zapisywaniu obrazu podczas jazdy samochodem – nagrywa dokładnie to, co widzi kierowca. Jeśli zdarzy się nam jakiś incydent na drodze – bez problemu będziemy w stanie odtworzyć i sprawdzić kto brał udział w zdarzeniu a także jego przebieg. Kamerka zarejestruje numery tablic rejestracyjnych i będzie w stanie dostarczyć materiał dowodowy dla policji.

Sprzęt przyszedł do nas w niewielkim pudełku. Kolorystyka opakowania to w przewadze czerń + białe i żółte akcenty. Od góry pudełka znajdujemy model wideorejestratora a także informacje o urządzeniu, takie jak: rozmiar wyświetlacza LCD (2 cale), kąt widzenia (170°), rozdzielczość Full HD czy wyposażenie w tryb parkingowy.

20200804_115554 (Kopiowanie)

Od spodu opakowania nie znajdujemy żadnych informacji.

20200804_115642 (Kopiowanie)

Zawartość opakowania: wideorejestrator CARFORCE A500, uchwyt z gniazdem ładowania, kabel USB, przewód zasilający a także instrukcja  obsługi w języku polskim.

20200804_115706 (Kopiowanie)

Sprawdźmy specyfikację techniczną testowanego modelu:

Procesor / sensor : CPU – NT96650 / Sensor – AR0330
Ekran : 2 cale
Obiektyw : Ultraszerokokątny (170 stopni) HD
Obsługiwane języki: PL, EN, DE, IT, FR, CS, SK, JAP, ZH, KO
Format zapisu: .MOV / H.264
Rozdzielczość: 1920 x 1080 / 30fps 1280×720 / 60 fps
Detekcja ruchu: TAK
Tryb zdjęciowy: TAK – 12 megapixeli JPG
Głośnik / mikrofon: TAK / TAK
USB: TAK
Bateria i zasilanie: Wbudowana. Zasilanie 5V 1.5A

Wideorejestrator jest mały. Został starannie zapakowany i zabezpieczony w białej tekturce. Praktycznie cały został wykonany w kolorze czarnym. Wyjątkiem są srebrne akcenty – obwódki wokół obiektywu, logo CAR FORCE umieszczone w lewym dolnym rogu frontowej części rejestratora a także w prawym górnym rogu model – ,,A500″.

20200804_101351 (Kopiowanie)

Rozmiar wyświetlacza urządzenia to 2 cale. Ponad ekranem umieszczone zostało białe logo rejestratora – ,,A500″. Tuż pod wyświetlaczem logo, również wykonane w kolorze białym – ,,CAR FORCE” a nieco niżej do dyspozycji mamy 4 przyciski. Kolejno od lewej – przycisk TRYB, przycisk DOWN/DO PRZODU, przycisk UP/DO TYŁU, przycisk OK. W lewym górnym rogu umiejscowiona została dioda sygnalizacyjna.

20200804_101628 (Kopiowanie)

Od spodu umieszczony został numer seryjny i informacja o Certyfikacie CE – producent deklaruje, że wyrób spełnia wymagania dyrektyw Unii Europejskiej, dotyczących bezpieczeństwa użytkowania, ochrony zdrowia a także środowiska.

20200804_101443 (Kopiowanie)

Od góry umiejscowiono złącze AV, złącze mocowania kamery i RESET.

20200804_101605 (Kopiowanie)

Prawy bok wideorejestratora wyposażony został w kolejno od góry: Złącze USB do transmisji danych (kamera-PC), mikrofon i złącze HDMI.

20200804_101509 (Kopiowanie)

Lewy bok posiada miejsce dla karty MicroSD i dla przyciski: ON/OFF i MENU/ZABEZPIECZ.

20200804_101403 (Kopiowanie)A500 jest wykonany ze śliskiego, przyjemnego w dotyku materiału, dzięki czemu łatwo będzie go utrzymywać w czystości. Wymiary urządzenia to ≈ 5cm x 5cm x 4cm (wysokość, długość i długość wysunięcia obiektywu w przód). Zgodzicie się, że kamerka jest naprawdę malutka. Dzięki tak niewielkim rozmiarom mamy zagwarantowany komfort jazdy, nic nie będzie zasłaniało naszego pola widzenia ani rozpraszało naszej uwagi.

CAR FORCE dzięki procesorowi Novatek 96650, sensorowi AR 0330 a także ultraszerokątnemu obiektywowi 170° nagrywa filmy a także robi zdjęcia w wysokiej jakości High Definition (rozdzielczość 1080p Full HD). Kamerka wyposażona została w nośnik pamięci kart microSD (pojemność maksymalna – 32GB). Niestety karta nie jest dołączana do zestawu.

Testowany wideorejestrator został wyposażony w funkcję WDR czyli Wide Dynamic Range – jest to funkcja, która poprawia możliwości w kamerkach IP i rozszerza zakres dynamiki. Wzbogaca też naświetlenie obrazu, uwidacznia nieoświetlone elementy obrazu, analizuje piksele i dynamicznie zmienia ich wartości – te niedoświetlone oraz prześwietlone. WDR pozwala na dokładnie zarejestrowanie obrazu, nawet gdy mamy do czynienia z dużym kontrastem.

Warto wspomnieć też o ciekawej funkcji dodatkowej, w którą wyposażony został rejestrator jazdy. Mowa o trybie parkingowym. W przypadku wstrząsu wywołanego jakąś stłuczką w trakcie postoju – kamerka zacznie automatycznie nagrywanie. Zapisze dla nas niepożądane zdarzenie mimo, że nas akurat nie będzie w aucie.

Automatyczne zabezpieczenie nagranych plików zapewni nam G-sensor. Gdy trzeba gwałtownie zahamować albo auto bierze udział w wypadku – nasze materiały pozostają bezpieczne i nie zostaną skasowane. Mowa tutaj oczywiście o materiałach z najbliższego przedziału czasowego a więc mogą okazać się kluczowe w pomocy ustalenia winnego niebezpiecznego zdarzenia drogowego i pociągnięcia go do konsekwencji.

Motion Sensor to uniwersalny multisensor, w który również zostało wyposażony nasz testowany wideorejestrator. Umożliwia detekcję ruchu.

Jeżeli chodzi o instalację rejestratora oraz pierwsze uruchomienie – wszystko jest bardzo proste. Najpierw należy połączyć kamerę z przyssawką a następnie podłączyć kamerę do gniazdka zapalniczki za pomocą załączonego w zestawie zasilacza. Wszystko uda wam się wykonać nawet bez zaglądania do instrukcji obsługi.

IMG-20200827-WA0005 (Kopiowanie)

Po zamocowaniu kamerka prezentuje się bardzo ładnie i delikatnie. Będzie świetnie wyglądać w każdym samochodzie. Jest zarówno malutka jak i funkcjonalna bo 2 cale spokojnie pozwala na przejrzyste operowanie wszystkimi funkcjami urządzenia.

IMG-20200827-WA0006 (Kopiowanie)

Zdjęcia wykonywane kamerką są wyraźne, dokładnie uchwycą wszystkie interesujące nas szczegóły.

NOVATEK CAMERA

Wyświetlacz LCD 2” jest dostosowany do warunków panujących w samochodzie. Nie może zajmować za dużo miejsca ale ustawienia muszą być dla nas wystarczająco widoczne i taki właśnie jest A500. W lewym górnym rogu widoczna jest malutka dioda – gdy urządzenie jest wyłączone ale podpięte do zasilania świeci się na czerwono, natomiast gdy jest włączone świeci się na niebiesko.

IMG-20200827-WA0008 (Kopiowanie)

Filmy nagrywane A500 wychodzą naprawdę nieźle. Obraz jest ostry i wyraźny. Bez problemu jesteśmy w stanie odczytywać numery tablic. Musicie jednak pamiętać o tym, że rejestrowanie i zapisywanie numerów rejestracyjnych aut nie w każdym kraju jest legalne więc zanim przekroczycie granice danego kraju koniecznie sprawdźcie obowiązujące tam przepisy ażeby uniknąć ewentualnej kary finansowej. Poniżej film nagrany wideorejestratorem CAR FORCE A500.

Podsumowanie:

Wideorejestrator CAR FORCE A500  to urządzenie korzystające z procesora Novatek 96650, sensora AR 0330 a także z ultraszerokątnego obiektywu 170°. Do dyspozycji w tej kamerce mamy funkcję WDR, tryb parkingowy, zapewniający bezpieczeństwo G-sensor a także Motion Sensor umożliwiający detekcję ruchu. Kamerka łączy w sobie malutki rozmiar ze wszystkimi niezbędnymi dla kierowcy funkcjami. Zdjęcia i filmy wykonywane rejestratorem są naprawdę bardzo wyraźne i bez problemu będą dla nas zapisywać wszystkie interesujące nas informacje i dane. Kupując wideorejestrator na pewno zyskacie spokój i poczucie bezpieczeństwa na drodze.  Model A500 spełnia znakomicie wszystkie podstawowe funkcje jakie powinna mieć kamerka samochodowa. Polecamy!

Cena: ok. 225zł

 ocena10