Test tunera DVB-T BestBuy Easy Home Flip Tuner HD

Easy Home DVB-T Flip HD jest bardzo małym tunerem jeśli chodzi o wymiary ale mającym bardo duże możliwości ze względu na jakość obrazu jaki dostajemy na ekranie telewizora (m.in. odtwarzanie formatu HD do rozdzielczości 1920×1080). Jego mały rozmiar sprawia, że może być łatwo umieszczony w dowolnym miejscu w pobliżu telewizora (możliwość postawienia tunera pionowo dzięki wbudowanej stopce).

best_buy_easy_flip_tuner_hd_1

Niewątpliwą zaletą tunera jest też fakt kompatybilności zarówno z nowoczesnymi telewizorami płaskimi ze złączem HDMI jak i ze starszymi kineskopowymi poprzez złącze SCART. Funkcje multimedialne tunera powinny zadowolić wszystkich użytkowników m.in. ze względu na możliwość odtwarzania szerokiej gamy formatów wideo (w tym MKV). Można też swobodnie posłuchać muzyki czy też przeglądać zdjęcia na ekranie telewizora.

Zawartość opakowania:

– tuner;

– pilot z bateriami;

– instrukcja.

 best_buy_easy_flip_tuner_hd_4

Specyfikacja „Easy Home DVB-T Flip HD”

Tuner

Częstotliwości wejściowych 174~230, 470 ~~ 862MHz (VHF&UHF)

Pasmo 6, 7 o 8 MHz

Poziom sygnału wejściowego -75~-20dBm

Złącze wejścia sygnału IEC169-2, Żeński

Tryb demodulacji

Demodulacja QPSK,QAM16,QAM64

Tryb transmisji 2K,8K

Okres ochrony 1/4, 1/8, 1/16, 1/32

Obwód korekcyjny-korekcja 1/2, 2/3, 3/4, 5/6, 7/8

Dekodowanie Audio/Wideo

Dekodowanie wideo ISO/IEC 13818-2 MPEG2 (MP@ML) / MPEG-4 AVS /H.264

Rozdzielczość wideo PAL 720×576/ NTSC 720X480, 1080i

Przepustowość 15Mbit/s Max.

Teletext wsperia DVB-ETS300472

Dekodowanie audio ISO 11172-3

Ścieżka audio Stereo, Mono (L, R)

Próbkowanie dźwięku 32,44.1, 48KHz

USB 2.0

Port USB USB2.0

Format MP3/JPEG/BMP

System FAT32, NTFS

Zasilanie

Napięcie wejściowe 230V,50Hz

Typowy pobór mocy ≤ 10W

Maksymalny pobór mocy ≤ 12 W

best_buy_easy_flip_tuner_hd_3

Początkowo może się wydawać, że zawartość pudełka jest bardzo skromna jednak po chwili zastanowienia szybko doszliśmy do wniosku, że jest to produkt skierowany do osób, które nie potrzebują w zestawie wszystkich możliwych kabli, przejściówek itp. Kupując Easy Home DVB-T Flip HD sami możemy dobrać odpowiedni kabel (np. SCART lub HDMI) i nie przepłacać za duży zestaw z kablami, których i tak nie użyjemy. Pilot dołączony do zestawu jest bardzo małych rozmiarów jednak mimo to można swobodnie nim operować.

Obudowa tunera jest wykonana solidnie i estetycznie. Na przednim panelu dostępne mamy przyciski zmiany kanałów oraz przycisk włączania/wyłączania tunera. Na tylnym panelu dostępne mamy dostępne wejście/wyjście antenowe, port USB oraz gniazda: HDMI, SPDIF Coax, audio (lewy/prawy), TV SCART.

best_buy_easy_flip_tuner_hd_5

Instalacja urządzenia jest banalnie prosta. Po podłączeniu zasilania oraz poprawnym wpięciu kabli na ekranie telewizora dostaniemy przyjazne menu umożliwiające Nam wybór języka instalacji. Po wyborze języka przechodzimy do ekranu automatycznego wyszukiwania kanałów cyfrowych. Jeśli siła sygnału dostarczanego przez Naszego operatora jest dobrej jakości tuner bez problemów wyszuka wszystkie kanały (należy pamiętać przy tym, że urządzenie zostało zaprojektowane do odbioru sygnału o minimalnej mocy 60dB.) Po zakończeniu wyszukiwania możemy zacząć oglądać Nasze ulubione kanały telewizyjne.

best_buy_easy_flip_tuner_hd_6

Bardzo dużym plusem okazała się funkcja wyboru szerokości pasma, która rzadko jest umieszczana w tunerach występujących na rynku. Odbierając sygnał od naszego dostawcy telewizji cyfrowej na jednym z kanałów mimo mocnego sygnału tuner odnajdywał jedynie dwie stacje z sześciu. Wystarczyło podczas dostrajania ręcznego zmienić szerokość pasma z 8 na 7 Mhz i wszystkie kanały zostały ustawione. Piszemy to gdyż akurat ten problem dotyczy dużej ilości osób korzystających z tego samego dostawcy co my, a niestety nie posiadają takiej funkcji w swoich urządzeniach.

Oprócz podstawowej funkcji „odbiornika cyfrowej telewizji” Easy Home DVB-T Flip HD posiada masę możliwości multimedialnych dzięki wbudowanemu portowi USB. Po podłączeniu urządzenia USB do tunera istnieje możliwość konfiguracji wyświetlania zdjęć (Photo), odtwarzania muzyki, filmów (Movie) lub konfiguracji PVR (nagrywanie).

best_buy_easy_flip_tuner_hd_7

W trakcie testów odtwarzania filmów bardzo pozytywnie zaskoczyły Nas możliwości tunera, który nie miał problemów z odtwarzaniem różnych formatów plików wideo (m.in. MKV). Jedynie przy niektórych formatach trzeba było poczekać kilka sekund tak by film został odtworzony. Po za tym na duży plus można zaliczyć jakość obrazu oraz sposób wyświetlania napisów podczas oglądania filmów.

best_buy_easy_flip_tuner_hd_2

PODSUMOWANIE:

Tuner Easy Home DVB-T Flip HD jest godny polecenia szczególnie dla osób szukających tunera DVB-T z dużymi możliwościami przy zachowaniu małych rozmiarów. Jest to też idealny wybór dla osób niepotrzebujących sterty niepotrzebnych kabli, przejściówek itp.

 Cena
Od 87 zł
Nasza ocena

ocena9wujekpoleca