Test bezprzewodowych słuchawek nausznych Creative Hitz WP380

Słuchawki Creative Hitz WP380 to lekkie słuchawki bluetooth wyposażone w moduł NFC. Dzięki wbudowanym kodekom HD audio aptX i AAC pozwalają na bezprzewodowe przesyłanie muzyki z niską latencją bez utraty jakości dźwięku. Jak spisują się w codziennym użytkowaniu? Zapraszam do testu.

Specyfikacja

 • Konstrukcja: Nauszne
 • Masa: 150g (5.3oz)
 • Regulowany pałąk: Tak
 • Kolor: Czarny
 • Typ produktu: Słuchawki bezprzewodowe
 • Regulacja głośności: Tak
 • aptX: Tak
 • Przetworniki: Magnes neodymowy o średnicy 34 mm
 • Pasmo przenoszenia: 18Hz ~ 22kHz
 • Impedancja: 32ohms
 • Typ złącza: Bluetooth 3.0
 • pozłacana wtyczka stereo: 2,5 mm – 3,5 mm
 • Długość kabla 1,2 m
 • Typ kabla: odpinany płaski kabel audio
 • moduł NFC (Near Field Communication): Tak
 • Profile Bluetooth: A2DP, AVRCP, HSP, HFP (zgodny z HD Voice*) *Obsługa technologii HD Voice wymaga zgodności smartfona i sieci komórkowej.
 • Kodek audio: aptX, AAC, mSBC, SBC, FastStream*, *Technologia FastStream pozwala na przesyłanie dźwięku dwukierunkowo z niską latencją i umożliwia komunikację głosową poprzez nadajnik/odbiornik Creative BT-W1 Bluetooth USB.
 • Ochrona zawartości: SCMS-T
 • Zasięg działania: Do 10 m/33 stóp
 • Typ akumulatora: Litowo-jonowy akumulator wielokrotnego ładowania 3,7 V, 430 mAh
 • Czas pracy przy korzystaniu z akumulatora: Czas odtwarzania: 12 godzin
 • Czas rozmowy: 14 godzin

Zawartość zestawu

 • Słuchawki Creative Hitz WP380
 • Przewód USB/microUSB
 • Płaski przewód Jack 2,5mm / 3,5mm
 • Miękkie, materiałowe etui
 • Instrukcja

Creative_Hitz_WP380_3

Creative Hitz WP380 to niewielkie, nauszne słuchawki przeznaczone do pracy bezprzewodowej. Są lekkie, ale solidnie wykonane. Materiały użyte do produkcji są bardzo dobrej jakości. Każdy detal jest idealnie spasowany i dopracowany. Nauszniki i zewnętrzna część kabłąka zostały obszyte delikatnym w dotyku, skóropodobnym materiałem i wypełnione miękką gąbką. Wewnętrzna część kabłąka obszyta jest czarnym materiałem i również wypełniona tym samym rodzajem gąbki.

Creative_Hitz_WP380_5

Kabłąk posiada piętnastostopniową schodkową regulację. Niestety kolejne stopnie nie zostały w żaden sposób oznaczone, więc równe ustawienie obu słuchawek trzeba robić na wyczucie, bądź „na oko”.

Creative_Hitz_WP380_6

Muszle umieszczone zostały na chromowanych widelcach. Prawie cała konstrukcja wykonana jest z twardego tworzywa sztucznego, poza kabłąkiem, którego wewnętrzna część jest metalowa.

Creative_Hitz_WP380_7

Na lewej słuchawce znajduje się złącze microUSB służące do ładowania akumulatora, oraz gniazdo Jack 2,5mm umożliwiające przewodowe podłączenie słuchawek do źródła dźwięku. Słuchawki działają wtedy w trybie pasywnym, oznacza to, że nie możemy korzystać ze sterowania umieszczonego na słuchawkach, a także nie możemy za pomocą słuchawek odbierać i prowadzić rozmów telefonicznych. W zestawie producent dołączył przewód do ładowania, oraz płaski przewód Jack 2,5mm / 3,5mm, którym połączymy się ze smartfonem czy innym źródłem dźwięku. Ma on właściwości antyplączące i wykonany został z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu przesyłany za jego pośrednictwem dźwięk nie traci na jakości.

Creative_Hitz_WP380_9

Na prawej słuchawce od spodu umieszczono przyciski poprzedni/następny służące do przełączania się pomiędzy utworami. Na bocznej ściance okładziny muszli znajdziemy przyciski regulacji głośności oraz przycisk ON/OFF, który służy także do przełączania w tryb parowania, pauzowania i wznawiania odtwarzania, oraz do odbierania rozmów.

Creative_Hitz_WP380_10

Creative_Hitz_WP380_11

Do słuchawek dołączone jest miękkie materiałowe etui, które zabezpiecza słuchawki podczas transportu.

Pomimo miękkich gąbek, słuchawki po założeniu troszkę uciskają uszy. W pierwszej chwili mogą wydawać się niewygodne, na szczęście po paru minutach nieprzyjemne wrażenie ustępuje. Po dłuższym odsłuchu nie czuć dyskomfortu, uszy nie męczą się. Dzięki temu, że słuchawki mocno przylegają do głowy, oraz swojej lekkości, nadają się do uprawiania sportu i możemy je wykorzystać nie tylko podczas spacerów, ale też do jazdy na rowerze, czy przy bieganiu. Słuchawki trzymają się głowy i nie ma ryzyka, że spadną.

Creative_Hitz_WP380_8

Żeby włączyć słuchawki trzeba przez 2 sekundy przytrzymać przycisk z ikonką słuchawki na prawej słuchawce. Słuchawki włączą się i przejdą w stan oczekiwania na połączenie urządzenia. W tym trybie dioda miga na zielono. Jeśli nie sparowaliśmy wcześniej żadnego urządzenia, to w trybie oczekiwania nie możemy parować urządzeń. Żeby sparować nowe urządzenie trzeba wyłączyć słuchawki ponownie przytrzymując przycisk bluetooth, a podczas włączania przytrzymać przycisk około 6 sekund, aż dioda zacznie migać na niebiesko – Hitz WP380 sygnalizują w ten sposób, że są gotowe do parowania. Gdy już sparujemy słuchawki z urządzeniem, dioda zacznie wolno migać na niebiesko, oznacza to, że nasze urządzenie jest połączone ze słuchawkami i można rozpocząć odsłuch. Przy ponownym włączaniu, gdy chcemy połączyć się z urządzeniem, które sparowaliśmy już ze słuchawkami, wystarczy je włączyć i słuchawki połączą się automatycznie.

Zasięg słuchawek to 10 metrów, i faktycznie po przekroczeniu tej odległości tracimy połączenie. Za to w granicach 10 metrów jakość połączenia jest świetna nawet jeśli między słuchawkami a smartfonem znajdują się przeszkody (2 ściany nośne w żaden sposób nie wpłynęły na stabilność połączenia). Połączenie bluetooth działa bardzo dobrze, a dzięki kodekom aptX® i AAC jakość muzyki jest bardzo wysoka.

Creative_Hitz_WP380_4

Wzmacniające basy przetworniki neodymowe 34 mm zapewniają dynamiczne odtwarzanie dźwięku – basy faktycznie są mocne, tyle, że nie każdemu będzie to odpowiadało. Przy korektorze ustawionym na płasko brakuje wysokich tonów, lekarstwem jest podniesienie lekko wyższych częstotliwości. Pozwala to zrównoważyć niskie tony i wyrównać brzmienie całości. Tak ustawione słuchawki pozwalają cieszyć się bardzo dobrą jakością każdego rodzaju muzyki. Dźwięk jest czysty, wyraźny, scena szeroka, dzięki czemu wyłowimy każdy instrument. Nie usłyszymy też żadnych  zakłóceń, czy trzasków, chyba że przekroczymy granicę 10 metrów zasięgu.

Dodatkowo słuchawki Creative WP380 pozwalają na równoczesne sparowanie z dwoma urządzeniami. Można to wykorzystać w dwojaki sposób. Pierwszy jest taki, że parujemy słuchawki z dwoma źródłami dźwięku, wtedy szybko możemy przełączać się pomiędzy jednym źródłem, a drugim. Drugą opcją jest sparowanie ze źródłem dźwięku i z drugimi słuchawkami WP380, dzięki temu w obu zestawach słuchawkowych usłyszymy dźwięk z pojedynczego źródła dźwięku. W prosty sposób możemy dzielić się z kimś muzyką nie przeszkadzając przy tym otoczeniu.

Dzięki wbudowanemu mikrofonowi Hitz WP380 pozwalają na prowadzenie rozmów. Technologia ClearSpeech™ Engine skutecznie tłumi hałas i cyfrowo wzbogaca jakość dźwięku. Dzięki temu dźwięk podczas rozmów jest głośny i wyraźny. Jest on przystosowany do standardu HD Voice jeśli więc nasz smartfon i nasza sieć obsługuje ten standard to mamy zapewnioną realistyczną jakość rozmów. Podczas testów słuchawki sprawdzały się bardzo dobrze. Rozmówcy byli zadowoleni z jakości przekazywanego głosu, mikrofon zbiera go bardzo dobrze.

Creative Hitz WP380 wyposażone zostały w akumulator o pojemności 430 mAh. Producent podaje, że pozwala to na 12 h słuchania muzyki, bądź 14 h prowadzenia rozmów. Czas odtwarzania zależy oczywiście od głośności z jakiej korzystamy. Moje testy potwierdziły, że słuchawki spokojnie pociągną 12 h słuchania muzyki, drugiej wartości nie sprawdziłem, bo po prostu nie prowadzę tylu rozmów. W trybie mieszanym wynik był na tym samym poziomie, czyli 12 h. Czas ładowania baterii od 0 do 100% to około 4 h.

Creative_Hitz_WP380_2

Podsumowanie

Słuchawki Creative Hitz WP380 to lekkie bezprzewodowe słuchawki naszpikowane nowoczesną technologią poprawiającą jakość dźwięku zarówno podczas słuchania muzyki, jak i prowadzenia rozmów. Ich niewątpliwą zaletą jest długi czas pracy na baterii i świetna jakość odtwarzanego dźwięku. Na pochwałę zasługuje też stabilność połączenia i brak utraty jakości dźwięku na całej długości zasięgu pomimo przeszkód znajdujących pomiędzy urządzeniem odtwarzającym, a słuchawkami. WP380 są też bardzo dobre do prowadzenia rozmów. Wszystko to sprawia, że szukając małych, lekkich słuchawek bezprzewodowych, warto zapoznać się z Creative WP380.

Cena
Od 380 zł
Nasza ocena

ocena9wujekpolecaSprzęt do testów dostarczył

creative_logo