Test systemu Mesh od D-Link – M32 3-pack

W celu przetestowania otrzymaliśmy D-Link M32 w 3-paku. Sprzęt otrzymaliśmy w dużym biało-błękitnym pudle. W środku znajdujemy osobno zapakowane elementy zasilające i osobno starannie zabezpieczone trzy kostki mesh.

3

9

Każda z kostek została prawie w całości wykonana w kolorze białym. Wyjątkiem jest góra urządzeń oraz spód – te zostały wykonane w delikatnym kolorze niebieskim. U góry znajduje się dioda wskazująca na status działania urządzenia oraz liczne otwory służące chłodzeniu.

7

Od spodu również znajdujemy sporo otworów wentylacyjnych.

8

Z przodu widnieje logo D-Link.

4

Z tyłu również znajdują się otwory wentylacyjne – tym razem wykonane w kształcie kół.

5

Z tyłu znajdują się 3 porty: RJ45, przycisk WPS, RESET, AC, przycisk zasilający.

6

Kostki są dosyć sporych rozmiarów ale są za to lekkie. Prezentują się schludnie i estetycznie a ich powierzchnia została wykonana z przyjemnego w dotyku, śliskiego tworzywa – będzie je łatwo utrzymać w czystości bo nie zbiera śladów palców.

10

Urządzenia w zestawie
23
Standard WiFi
802.11ax Wi Fi 6
Ilość pasm
Dwupasmowy
Przepustowość
2402 Mbps 5 GHz (802.11ax)300 Mb/s 2.4 GHz
Anteny
Wbudowane anteny dookólne
Porty
1 x Gigabit Ethernet WAN2 x Gigabit Ethernet LAN
Zaawansowane funkcje
AI AssistantAI Mesh OptimiserAI Parental ControlAI Traffic OptimiserAI Wi-Fi OptimiserJedna sieć WiFiMU-MIMOOptymalizacja pasma SmartConnect

SmartBeam

Wi-Fi Mesh

Konfiguracj kostek mesh przeprowadzaliśmy poprzez użycie aplikacji EAGLE PRO AI. Proces konfiguracji urządzenia jest dość prosty a kreator bardzo intuicyjny – dzięki temu każdy z nas będzie w stanie skonfigurować swój nowy sprzęt. Podczas konfiguracji kostek należeć zwrócić uwagę na odległość od głównego routera. Jeśli nasz sprzęt znajdzie się zbyt daleko to możecie spodziewać się problemów z konfiguracją – dlatego tezżwarto zwrócić na to uwagę i naszym zdaniem maksymalna odległość nie powinna przekraczać 0,5m.

W momencie konfigurowania kolejnych kostek aplikacja pokazuje nam „dobre rady” do których powinnismy się zastosować dzięki temu unikniemy nie potrzebnych problemów i ewentualnych zakłóceń.

Stasus poprawnie skonfigurowanych kostek sygnalizują nam umieszone u góry każdego z urządzeń diody – z czerwonej diody zmieniają się na jasną.

12

13

Pierwsze wyniki testu pokazują nam prędkość z najdalszego punktu znajdującego się w domu, dodatkowo warto zwrócić uwagę, że w tym miejscu nasz zasięg bez w/w sprzętu byłby niemożliwy.

IMG-20230725-WA0046

Drugi test został wykonany bez użycia kostek. Z najdaszego punktu w domu, jak widzicie – prędkość jest mniejsza ale i zasięg jest już na pograniczu zerwania połączenia z routerem.

IMG-20230725-WA0047

 

M32-3 zostasażony w szybką sieć Wi-Fi 6 z funkcjami sztucznej inteligencji i ulepszonymi jakościami połączeń, gwarantujące wam szybki i wydajny internet, który będzie sięgał do najdalszych miejsc w domu.

11

Nie musicie się martwić o żadne martwe punkty czy pojawienie się jakichkolwiek przerw w dostawie internetu. Co jeszcze oferuje M-32?

Kontrola rodzicielska – w wygodny sposób, korzystając z aplikacji mobilnej mamy możliwość włączyć albo wyłączyć dostęp do internetu naszym pociechom, zawsze wtedy gdy uznamy to za stosowne. Z poziomu aplikacji mamy też inne możliwości, takie jak tworzenie harmonogramów, dostępne są tutaj też informacje o zalogowanych urządzeniach, jest opcja uwierzytelnienie loginów, możemy w łatwy sposób ponowne zdalnie uruchamiać system.

MU-MIMO zapewniają większą przepustowość wszystkim urządzeniom jednocześnie, dzięki tej technologii jesteśmy w stanie osiągać do trzech razy lepszą wydajność a co za tym idzie – maksymalną przepustowość w każdym podłączonym do sieci urządzenia bez żadnego denerwującego buforowania czy opóźnień. Dzięki tej dodatkowej funkcji damy radę przesyłać filmy z internetu do TV jednocześnie rozmawiając przez jakikolwiek komunikator w formie WIDEO. Wszystko działa płynnie i bez zacinania obrazu.

2

Do dyspozycji mamy również: łatwe włączanie i wyłączanie funkcji AI; 4 jednoczesne strumienie, modulacja 1024 QAM, BSS-colouring; OFDMA (umożliwia tym samym transmisję dużej ilości pakietów danych do wielu urządzeń jednocześnie); najnowsze szyfrowanie WPA3 oraz zgodność z IEC 62443-4-1 (testowany sprzęt został wyposażony w najnowocześniejszy standard WP3, który zapewnia metodę szyfrowania SAE. dzięki temu osiągamy wysoki poziom bezpieczeństwa przed atakami a próby łamania haseł dostępu do naszej sieci Wi-Fi są automatycznie uniemożliwiane); łatwa konfiguracja i zarządzanie za pomocą bezpłatnej aplikacji EAGLE PRO AI. Jakby było wam mało – całą naszą inteligentną sieć mesh możemy rozbudować za pomocą wzmacniaczy Wi-Fi E15. Czego chcieć więcej? M-32 od D-Link zapewnia lepszą wydajność niż kiedykolwiek a dodatkowo kontrolować naszą sieć możemy za pomocą komend głosowych przy użyciu asystentów głosowych Google Home i Amazon Alexa. Serdecznie polecamy ten zestaw!

ocena10

 Produkt dostępny jest na Ceneo

Sprzęt do testów dostarczył:

 logo d linkwujekpoleca