Test Mercusys Halo H60X

Dziś mam przyjemność przedstawić produkt Mercusys – bardzo dobrze nam znanego producenta sprzętów sieciowych a dokładniej – mowa o modelu Halo H60X. Sprzęt dotarł do mnie w średniej wielkości, podłużnym czerwonym pudełku. Z przodu możemy zauważyć, że zawartość zestawu to trzy kostki, natomiast na odwrocie znajdujemy trochę informacji technicznych na temat produktu.

Zawartość opakowania to trzy białe kostki mesh, trzy czarne zasilacze, kabel ethernet a także dokumentacja.

Kostki są niewielkiego rozmiaru, zostały w całości wykonane w kolorze białym. Frontowa część wyposażona została w małą diodę wskazującą na status działania urządzenia a poniżej diody znajduje się delikatny szary napis ,,Halo”. Od góry widnieje logo producenta ,,Mercusys”.

Od tyłu znajduje się wejście dla zasilacza, 2x LAN i przycisk reset.

Boki kostek nie zostały wyposażone w żadne funkcje – są czyste, gładkie, białe.

Od spodu każdą z kostek wyposażono w liczne otwory wentylacyjne mające za zadanie chłodzić urządzenie a także cztery wypustki będące namiastką nóżek. Niestety nie są one antypoślizgowe.

Halo H60X prezentuje się schludnie i delikatnie. Kostki będą elegancko wyglądać w dowolnym miejscu w jakim będziecie chcieli je ustawić. Gwarantuje to klasyczny biały kolor, w którym zostały wykonane. Urządzenia dodatkowo są lekkie i nie zajmują dużo miejsca. Sprawdźmy sobie specyfikację techniczną testowanego sprzętu:

Standardy bezprzewodowe 

Wi-Fi 6
IEEE 802.11ax/ac/n/a 5 GHz
IEEE 802.11n/b/g 2,4 GHz Maksymalna prędkość transmisji 

1201 Mb/s w paśmie 5 GHz, 300 Mb/s w paśmie 2,4 GHz Czułość odbiornika 

2,4GHz:

11g 6Mb/s:-96,5dBm

11g 54Mb/s:-78dBm

5GHz:

11a 6Mb/s:-96dBm

11a 54Mb/s:-78dBm

11ac VHT20 MCS8:-74,5dBm

11ac VHT40 MCS9:-70,5dBm

11ac VHT80 MCS9:-66,5dBm

11ax HE20 MCS11:-66dBm

11ax HE40 MCS11:-63dBm

11ax HE80 MCS11:-61dBm Moc transmisji 

2,4 GHz < 20dBm (EIRP)
5 GHz < 23dBm (EIRP) Bezpieczeństwo transmisji bezprzewodowej 

WPA-PSK/WPA2-PSK/WPA3 Protokół sieci mesh 

802.11k/v/rOprogramowanieTryby pracy 

Router
Punkt dostępowy Quality of Service 

WMM Sieć WAN 

Dynamiczne IP
Statyczne IP
PPPoE
L2TP
PPTP Zarządzanie 

Zarządzanie lokalne
Zarządzanie zdalne
Wieloosobowe zarządzanie DHCP 

Serwer
Klient Zapora sieciowa 

SPI Firewall Protokoły 

Obsługa IPv4 i IPv6 Sieć dla gości 

Sieć dla gości 2,4 GHz
Sieć dla gości 5 GHzCechy sprzętoweWymiary (S X G X W) 

88 × 88 × 88 mm
(3,5 × 3,5 × 3,5 cali) Porty 

Halo H60XR: 3 Gigabitowe porty WAN/LAN

Halo H60XS: 2 Gigabitowe porty LAN Przyciski 

ResetInneZawartość opakowania 

3 pak

1 jednostka Halo H60XR + 2 jednostki Halo H60XS
1 kabel Ethernet RJ45
3 zasilacze
Instrukcja szybkiej instalacji

2 pak

1 jednostka Halo H60XR + 1 jednostka Halo H60XS
1 kabel Ethernet RJ45
2 zasilacze
Instrukcja szybkiej instalacji Środowisko pracy 

Dopuszczalna temperatura pracy: 0°C~40°C (32°F~104°F)
Dopuszczalna wilgotność powietrza: 10%~90% niekondensująca
Dopuszczalna wilgotność przechowywania: 5%~90% niekondensująca

Aby rozpocząć użytkowanie testowanego produktu w pierwszej kolejności należy pobrać aplikację Mercusys z App Store lub Google Play albo zeskanować kod QR, następnie otwieramy aplikację i rejestrujemy się przy użyciu adresu e-mail aby utworzyć własny Mercusys ID. W dalszej kolejności musimy wykonywać kroki przedstawione w aplikacji aby skonfigurować urządzenie Halo. 

Konfiguracja przebiegła błyskawicznie i możemy cieszyć się użytkowaniem nowego produktu.

Halo H60X został wyposażony w Dwupasmowe WiFi 6 o prędkości 1500Mb/s – 1201 Mb/s w paśmie 5 GHz i 300 Mb/s w paśmie 2,4 GHz. Mercusys Halo H70X jest w stanie obsługiwać ponad 100 urządzeń jednocześnie, poprawia znacząco transfery i siłę sygnału w pomieszczeniach znajdujących się na piętrze czy za ścianą – w miejscach gdzie dotąd mieliśmy z tym problem.

Do dyspozycji mamy łatwą w obsłudze aplikację mobilną – mamy w niej dwie główne sekcje: ustawienia routera i ustawienia dodatkowe a także optymalizację w sieci. Pierwsza ikona, którą możecie zauważyć na screenie poniżej – czyli Wi-Fi – za jej pomocą podejrzymy sobie aktywności, możemy również uruchomić sieć dla gości. W głównym oknie możemy zaktualizować firmware, możemy także stworzyć listę urządzeń które nie będą miały dostępu do naszej sieci.
Jeśli w którejś z kostek wystąpi jakiś błąd – system automatycznie przekieruje dane do następnej. W ten sposób nasz sygnał pozostanie nieprzerwany i nie będziemy mieć żadnych przerw w łączności.

Halo H60X został wyposażony w technologię OFDMA, umożliwiając tym samym transmisję dużej ilości pakietów danych do wielu urządzeń jednocześnie.

Funkcja Kontroli rodzicielskiej – mamy możliwość ustalenia ograniczeń dostępu do internetu dla wybranych przez nas użytkowników. Ograniczać dostęp możemy ustalając przedział godzin, w czasie których dany użytkownik będzie miał dostęp do internetu. Z pewnością będziemy wtedy spokojniejsi gdy nasze pociechy będą przeglądać strony internetowe o ustalonych przez nas porach. Do dyspozycji mamy też filtrowania niepożądanych stron internetowych a nawet całkowitego blokowania tych niepożądanych – chociażby z niestosownymi dla dzieci treściami.

MU-MIMO zapewnia większą przepustowość wszystkim urządzeniom jednocześnie. Za pomocą MU-MIMO jesteśmy w stanie osiągać do trzech razy lepszą wydajność a co za tym idzie – maksymalną przepustowość w każdym podłączonym do niego urządzeniu bez żadnego denerwującego buforowania czy opóźnień. Dzięki tej dodatkowej funkcji damy radę przesyłać filmy z internetu do TV jednocześnie rozmawiając przez jakikolwiek komunikator w formie WIDEO. Wszystko działa płynnie i bez zacinania obrazu.

BSS Coulor to system, dzięki któremu  transmisja Wi-Fi zostaje zaznaczona unikalnym kodem, co za tym idzie – urządzenie jest odporniejsze na zakłócenia generowane przez inne routery. Sieć Wi-Fi staje się wydajniejsza a zakłócenia i spowolnienia są minimalizowane.

Do dyspozycji mamy również nowoczesną technikę beamforming. Technika ta wykrywa urządzenia a następnie powoduje przesyłanie danych w kierunku silnego sygnału Wi-Fi.  Przesyłanie sygnału Wi-Fi odbywa się nawet wtedy, gdy urządzenie znajduje się w dalekiej lokalizacji albo mają niski poziom zasilania.

Testowany dziś Mercusys Halo H60X to system trzech kostek, które możemy rozstawić w miejscach, w których mamy problem z zasięgiem naszej sieci Wi-Fi. Kostki zostały wykonane klasycznie i prosto w kolorze białym, nie wyróżniają się niczym szczególnym – dopasują się do każdego wnętrza domu czy biura.

Sprzęt został wyposażony w funkcje i technologie m. in. – MU-MIMO, OFDMA, BSS Colour, zabezpieczenia WPA3, beamforming, kontrola rodzicielska. Do dyspozycji mamy również łatwą w obsłudze aplikację mobilną. Testowany dziś system mesh jest w stanie pokryć zasięgiem powierzchnię do 550 m2. W ofercie Mercusys mamy również do dyspozycji wersję z dwoma urządzeniami – wszystko zależy od tego jak dużą powierzchnię potrzebujecie pokryć sygnałem Wi-Fi.  Sprzęt sprawdzi się zarówno w mieszkaniu jak i w domu czy w biurze. Polecamy!

Mercusys H60X dostępny jest sieci w cenie około 500 zł

Sprzęt do testów dostarczył producent: