Test MERCUSYS Halo H70X (3-pack)

Dziś testujemy Halo H70X MERCUSYS.

Sprzęt dotarł do nas w średniej wielkości opakowaniu. Z jego frontowej części dowiadujemy się jak wygląda urządzenie i z jakim modelem mamy do czynienia.

1

Kostki zostały starannie zabezpieczone przed uszkodzeniem.

2

Jest to 3-pack, do każdej z kostek został dołączony czarny zasilacz.

9

Każda z trzech kostek została wykonana w kolorze białym, z przodu widnieje logo MERCUSYS a po lewej stronie dioda wskazująca na aktualny status działania urządzenia.

3

Boki nie zostały wyposażone w żadne funkcje.

6

4

Z tyłu każda z kostek jest wyposażona w 3 gniazda gigabit Ethernet.

5

Od spodu urządzenie zostało pokryte otworami wentylacyjnymi, które służą chłodzeniu sprzętu. Tutaj znajdują się także 4 antypoślizgowe nóżki zabezpieczające urządzenie przed niepożądanym przemieszczaniem się.

7

Zerknijmy do specyfikacji technicznej:

Standardy bezprzewodowe Wi-Fi 6
IEEE 802.11ax/ac/n/a 5 GHz
IEEE 802.11ax/n/b/g 2,4 GHz
Prędkość transmisji 1201Mb/s w paśmie 5 GHz, 574Mb/s w paśmie 2,4 GHz
Czułość odbiornika 2,4GHz:
11g 6Mbps:-96,5dBm
11g 54Mbps:-78dBm
11AX HE20 MCS0:-96,5dBm
11AX HE20 MCS11:-65dBm
11AX HE40 MCS0:-93,5dBm
11AX HE40 MCS11:-63dBm
5GHz:
11a 6Mbps:-96dBm
11a 54Mbps:-78dBm
11ac VHT20 MCS8:-74,5dBm
11ac VHT40 MCS9:-70,5dBm
11ac VHT80 MCS9:-66,5dBm
11AX HE20 MCS11:-66dBm
11AX HE40 MCS11:-63dBm
11AX HE80 MCS11:-61dBm
Moc transmisji 2,4 GHz < 20dBm (EIRP)
5 GHz < 23dBm (EIRP)
Bezpieczeństwo transmisji bezprzewodowej WPA-PSK/WPA2-PSK/WPA3
Protokół sieci mesh 802.11k/v/r
Tryby pracy Router, Access Point
Sieć WAN Dynamiczny adres IP/Statyczny adres IP/PPPoE/L2TP/PPTP
Zarządzanie Zarządzanie lokalne, zarządzanie zdalne, wieloosobowe zarządzanie
DHCP Serwer, klient
Zapora sieciowa SPI Firewall
Protokoły Obsługa IPv4 i IPv6
Sieć dla gości Sieć dla gości 2,4 GHz
Sieć dla gości 5 GHz
Wymiary (S X G X W) 128 × 81 × 83,7 mm
Porty 3 Gigabitowe porty na jednostkę
(Automatyczne wykrywanie WAN/LAN
Przyciski Reset
Środowisko pracy Dopuszczalna temperatura pracy: 0°C~40°C (32°F~104°F)
Dopuszczalna wilgotność powietrza: 10%~90% niekondensująca
Dopuszczalna wilgotność przechowywania: 5%~90% niekondensująca

Testowany dziś system mesh, jak deklaruje producent – będzie w stanie pokryć zasięgiem powierzchnię do 550 m2. W ofercie Mercusys mamy również do dyspozycji wersję z dwoma urządzeniami – wszystko zależy od tego jak dużą powierzchnię potrzebujecie pokryć sygnałem Wi-Fi. Często jest tak, że jeśli mamy zbyt wolny transfer kupujemy droższy router z większą liczbą anten a tak naprawdę znacznie lepszy efekt uzyskamy właśnie umieszczając kilka mniejszych urządzeń w miejscach, które mają słaby zasięg albo za przeszkodami, takimi jak: szafa, ściana czy też piętro w domu, które zmniejszają siłę sygnału Wi-Fi.
Idealną propozycją zatem staje się Halo H70X.
Kostki prezentują się elegancko i wykonanie w jednolitym kolorze białym sprawi, że wkomponują się w każde wnętrze.

11

Warto dodać w tym miejscu, że prezentowana dioda led może świecić w określonych godzinach albo można ją całkowicie wyłączyć.

Konfiguracja jest bardzo łatwa i nie powinna sprawić nikomu trudności.

Mercusys Halo H70X jest w stanie obsługiwać do 150 urządzeń jednocześnie, poprawia znacząco transfery i siłę sygnału w pomieszczeniach znajdujących się na piętrze czy za ścianą – w miejscach gdzie dotąd mieliśmy z tym problem.

IMG-20230330-WA0021

Do dyspozycji mamy łatwą w obsłudze aplikację mobilną – mamy w niej dwie główne sekcje: ustawienia routera i ustawienia dodatkowe a także optymalizację w sieci. Pierwsza ikona, którą możecie zauważyć na screenie poniżej – czyli Wi-Fi – za jej pomocą podejrzymy sobie aktywności, możemy również uruchomić sieć dla gości. W głównym oknie możemy zaktualizować firmware, możemy także stworzyć listę urządzeń które nie będą miały dostępu do naszej sieci.
Jeśli w którejś z kostek wystąpi jakiś błąd – system automatycznie przekieruje dane do następnej. W ten sposób nasz sygnal pozostanie nieprzerwany i nie będziemy mieć żadnych przerw w łączności.

IMG-20230330-WA0011

Halo H70X został wyposażony w technologię OFDMA, umożliwiając tym samym transmisję dużej ilości pakietów danych do wielu urządzeń jednocześnie.

Dodatkowe funkcje sprzętu wymienię poniżej.

Funkcja Kontroli rodzicielskiej – mamy możliwość ustalenia ograniczeń dostępu do internetu dla wybranych przez nas użytkowników. Ograniczać dostęp możemy ustalając przedział godzin, w czasie których dany użytkownik będzie miał dostęp do internetu. Z pewnością będziemy wtedy spokojniejsi gdy nasze pociechy będą przeglądać strony internetowe o ustalonych przez nas porach. Do dyspozycji mamy też filtrowania niepożądanych stron internetowych a nawet całkowitego blokowania tych niepożądanych – chociażby z niestosownymi dla dzieci treściami.

MU-MIMO zapewnia większą przepustowość wszystkim urządzeniom jednocześnie. Za pomocą MU-MIMO jesteśmy w stanie osiągać do trzech razy lepszą wydajność a co za tym idzie – maksymalną przepustowość w każdym podłączonym do niego urządzeniu bez żadnego denerwującego buforowania czy opóźnień. Dzięki tej dodatkowej funkcji damy radę przesyłać filmy z internetu do TV jednocześnie rozmawiając przez jakikolwiek komunikator w formie WIDEO. Wszystko działa płynnie i bez zacinania obrazu.

BSS Coulor to system, dzięki któremu  transmisja Wi-Fi zostaje zaznaczona unikalnym kodem, co za tym idzie – urządzenie jest odporniejsze na zakłócenia generowane przez inne routery. Sieć Wi-Fi staje się wydajniejsza a zakłócenia i spowolnienia są minimalizowane.

Testowany sprzęt został wyposażony w najnowocześniejszy standard WP3, który zapewnia metodę szyfrowania SAE. dzięki temu osiągamy wysoki poziom bezpieczeństwa przed atakami a próby łamania haseł dostępu do naszej sieci Wi-Fi są automatycznie uniemożliwiane.

Funkcja Target Wake Time (TWT) automatycznie zmniejsza zużycie baterii we wszystkich podłączonych urządzeniach, przewidując, kiedy i jak często konieczne jest przesyłanie danych. Następnie TWT automatycznie przyczynia się do oszczędzania energii i wydłużania życia baterii w urządzeniach.

Do dyspozycji mamy również nowoczesną technikę beamforming. Technika ta wykrywa urządzenia a następnie powoduje przesyłanie danych w kierunku silnego sygnału Wi-Fi.  Przesyłanie sygnału Wi-Fi odbywa się nawet wtedy, gdy urządzenie znajduje się w dalekiej lokalizacji albo mają niski poziom zasilania.

11

Testowany dziś Mercusys Halo H70X to system trzech kostek, które możemy rozstawić w miejscach, w których mamy problem z zasięgiem naszej sieci Wi-Fi. Kostki zostały wykonane klasycznie i prosto w kolorze białym, nie wyróżniają się niczym szczególnym – dopasują się do każdego wnętrza domu czy biura.

Sprzęt został wyposażony w funkcje i technologie m. in. – MU-MIMO, OFDMA, BSS Colour, zabezpieczenia WPA3, beamforming, kontrola rodzicielska. Do dyspozycji mamy również łatwą w obsłudze aplikację mobilną. Testowany dziś system mesh jest w stanie pokryć zasięgiem powierzchnię do 550 m2. W ofercie Mercusys mamy również do dyspozycji wersję z dwoma urządzeniami – wszystko zależy od tego jak dużą powierzchnię potrzebujecie pokryć sygnałem Wi-Fi.  Sprzęt sprawdzi się zarówno w mieszkaniu jak i w domu czy w biurze. Polecamy!

Halo H70X (3-pack) są dostępne na Ceneo od 750, 00zł

Sprzęt do testów dostarczył:

Logo Mercusys