Test przenośnego wzmacniacza słuchawkowego FiiO E07K Andes

W nasze ręce trafił przenośny wzmacniacz słuchawkowy FiiO E07K Andes. Jest to urządzenie z niskiej półki cenowej wzmacniaczy, czy oferuje wystarczająco wiele by się nim zainteresować? Zapraszamy do recenzji.

fiio_e07k_1

Zawartość opakowania

– wzmacniacz słuchawkowy FiiO E07K Andes
– kabel mini-USB
– krótki interconnect jack-jack
– samoprzylepne gumowe podkładki
– dwie opaski silikonowe do przenoszenia złączonych ze sobą odtwarzacza i np. telefonu
– dwie folie ochronne na wyświetlacz
– gumowy pokrowiec ochronny
– pokrowiec materiałowy zapinany na rzep
– instrukcja

fiio_e07k_2

Specyfikacja

– Rodzaj wejścia: kabel mini-USB
– Moc wyjściowa: >220mW (dla obciążenia 32 Ohm) i >36mW (dla obciążenia 300 Ohm)
– Obsługiwana impedancja słuchawek: 16 — 300 Ohm
– Pasmo przenoszenia: 20 Hz — 20 kHz
– Maksymalna częstotliwość próbkowania: 96 kHz
– Maksymalna rozdzielczość bitowa: 24 bity
– Podwójne wyjście słuchawkowe na jack 3,5 mm
– Wejście liniowe na jack 3,5 mm
– Pojemność akumulatora: 1200mAh
– Czas pracy na akumulatorze: ok. 24h
– Wymiary: 96 mm × 55 mm × 15,2 mm
– Waga: 102 g

fiio_e07k_3

Opis

Wzmacniacz zapakowany został w małe zgrabne pudełko z grubej tektury w kolorze białym. Na froncie producent umieścił widok wzmacniacza. Pudełko jest dobrze wykonane i prezentuje się bardzo dobrze.
Wewnątrz zmieściło się całkiem sporo. Poza samym wzmacniacza E07K mamy całkiem sporo dodatkowych akcesoriów. Mamy kabel mini-USB służący do połączenia urządzenia z komputerem, przy czym służy on do ładowania urządzenia, oraz do zastosowania wzmacniacza jako zewnętrznej karty dźwiękowej. Przewód jack-jack służący do podłączenia dowolnego źródła dźwięku do wzmacniacza. W pudełku znajdziemy także samoprzylepne gumowe podkładki, czy je zastosujemy zależy wyłącznie od nas. Są też dwie silikonowe opaski, dzięki którym możemy spiąć wzmacniacz z naszym telefonem. Nie zabrakło folii ochronnych na wyświetlacz w ilości sztuk dwie. Wzmacniacz E07K możemy przenosić w gumowym pokrowcu ochronnym bądź w pokrowcu materiałowym zapinanym na rzepa, a także w obu na raz (urządzenie w pokrowcu gumowym mieści się do pokrowca materiałowego).

fiio_e07k_4
fiio_e07k_9

Wzmacniacz słuchawkowy E07K Andes jest koloru czarnego ze srebrnymi przyciskami służącymi do obsługi urządzenia. Na panelu przednim mamy malutki wyświetlacz, na którym pokazywane są wszystkie ustawienia wzmacniacza. Pomimo niewielkich wymiarów wyświetlacz jest czytelny. Od góry urządzenia umieszczono dwa wyjścia słuchawkowe, oraz przycisk Reset. Z lewej strony znajdziemy cztery przyciski służące do obsługi. Pierwsze dwa od góry służą do podgłaszania i przyciszania urządzenia, oraz do poruszania się po menu po jego włączeniu. Trzecim z kolei jest przycisk Menu, dzięki któremu wchodzimy do menu, a czwartym Exit, którym wychodzimy z menu, a także przy pomocy którego włączamy/wyłączamy urządzenie. Od spodu producent umieścił wszystkie wejścia urządzenia. Od lewej mamy wejście miniUSB, gniazdo rozszerzeń (do współpracy z FiiO E9, E09k, L7) oraz wejście liniowe mini-jack. Po prawej stronie umieszczony został przełącznik Hold, który blokuje urządzenie, oraz na dole suwak „lo bypass” pozwalający na pomijanie wbudowanego w urządzenie wzmacniacza.

fiio_e07k_5
fiio_e07k_6

Materiały zastosowane do wykonania wzmacniacza są bardzo dobrej jakości, urządzenie świetnie wygląda. Mamy wrażenie solidności i trwałości konstrukcji. Także obsługę i trzymanie w ręce możemy pochwalić.

fiio_e07k_7

Wrażenia z testów

Zacznę od opisania na co pozwala nam oprogramowanie urządzenia. Po wejściu w menu możemy dokonać następujących operacji:

– zwiększenie/zmniejszenie głośności
– zwiększenie/zmniejszenie wysokich tonów
– zwiększenie/zmniejszenie basów
– ustawienie balansu
– regulacja wzmocnienia 0 – 6 – 12 dB
– włączenie/wyłączenie ładowania przez USB
– ustawienie wyłącznika czasowego
– ustawienie wyłącznika czasowego ekranu
– zapamiętywanie głośności po wyłączeniu urządzenia
– ustawienia systemowe – wersja oprogramowania, czas pracy, powrót do ustawień fabrycznych

fiio_e07k_11

Obsługa urządzenia jest bardzo prosta, już po chwili używania mamy rozpracowane wszystkie funkcje. Nie ma ich wiele jednak są przemyślane i przydatne.

Przejdźmy do wrażeń z odsłuchu. Z urządzenia możemy korzystać na dwa sposoby:

1. Jako DAC/AMP podłączając go pod gniazdo USB komputera.
2. Jako wzmacniacz przenośny gdy podłączymy go do np. telefonu, czy odtwarzacza mp3.

W obu przypadkach FiiO E07K spisuje się bardzo dobrze. Zaskoczeniem była dla nas jakość dźwięku jaką generuje. Dźwięk jest czysty i dynamiczny. Dźwięki brzmią naturalnie, brak jakichkolwiek zakłóceń czy szumów. Dźwięk jest dobrze zrównoważony, żadna strona nie dominuje. Jeśli potrzebujemy zwiększyć czy też zmniejszyć basy czy treble – mamy 5 stopniową skalę regulacji +- poczynając od 0. Jeśli korzystamy z dużych słuchawek możemy skorzystać ze wzmocnienia o 6 lub 12 dB. Pozwala to na komfortowe słuchanie muzyki z odtwarzacza mp3 nawet na profesjonalnych dużych słuchawkach. Oczywiście najlepszy efekt osiągniemy odtwarzając pliki bezstratne, im większa kompresja tym dźwięk będzie słabszej jakości, mimo to brzmi on lepiej niż na karcie z laptopa, czy też z przeciętnego odtwarzacza mp3 czy telefonu.

fiio_e07k_8

Bateria wbudowana w urządzenie pozwala na pracę przez około 20h. Czas ładowania to 3h.

fiio_e07k_10

Podsumowanie

FiiO E07K Andes to bardzo udany produkt. Na plus możemy zaliczyć wysoką jakość dźwięku, prostotę obsługi i solidne wykonanie. Niewątpliwą zaletą jest także czas pracy i niska cena. Wisienką na torcie jest ilość dodatkowych akcesoriów dodawanych do urządzenia. Minusów nie stwierdziliśmy. Szukasz taniego wzmacniacza przenośnego? FiiO E07K jest dla Ciebie.

Cena
Od 325 zł
Nasza ocena

ocena10

wujekpoleca
Sprzęt do testów udostępnił:

hard-pc