Creative Sound Blaster Play! 3 – test malutkiej, zewnętrznej karty dźwiękowej

Creative Sound Blaster Play! 3 to niewielkich rozmiarów zewnętrzna karta dźwiękowa, którą podłączamy do gniazda USB komputera. Urządzenie jest tanie i w założeniu ma znacznie poprawiać jakość dźwięku wydobywającego się z naszych laptopów, czy też komputerów stacjonarnych ze zintegrowanymi układami dźwiękowymi. Zapraszam do testu.

Specyfikacja

 • SBX Pro Studio:Tak
 • Maks. jakość odtwarzania: Częstotliwość próbkowania (odtwarzanie) 24bit / 44.1, 48.0, 96.0kHz, 16 bity / 44,1; 48,0; 88,2; 96,0 kHz
 • Maks. jakość nagrywania: Częstotliwość próbkowania (Nagrywanie) 16/24-bit / 44.1, 48.0kHz
 • Maks. poziom sygnału wyjściowego: Stereo
 • Max. Wyjście słuchawkowe: Up to 300Ω
 • Stosunek sygnału do szumu (SNR): ~93dB
 • Opcje wejść (główne): Wejście mikrofonowe : 1 x Złącze 3,5 mm typu jack; 4-polowe wyjście słuchawkowe i mikrofon: 1 x 3,5mm
 • Wzmacniacz słuchawkowy: Up to 300 Ohms
 • Wierne odtwarzanie dźwięku: Do 24-bit / 96kHz
 • Oprogramowanie dołączone/do pobrania: Sound Blaster PLAY! 3 Control Panel
 • Obsługiwane systemy operacyjne: Mac OS X v10.9 and above, Windows® 10, Windows® 8.1, Windows® 8, Windows® 7
 • Kompatybilne platformy: USB 2.0, USB 3.0
 • Wymiary (W x S x G): 138 x 22.0 x 9.4 mm (5.4″ x 0.9″ x 0.3″)
 • Waga produktu: 13g (0.03lbs)

Zawartość opakowania

 • Sound Blaster Play! 3
 • Instrukcja obsługi
 • Gwarancja

Creative_Sound_Blaster_Play!_3_2

Creative Sound Blaster Play! 3 jest wielkości pendriva z dołączonym krótkim przewodem zakończonym wtyczką USB. Jest też leciutki, waży 13 gram. Obudowa wykonana została z czarnego, błyszczącego tworzywa sztucznego.

Creative_Sound_Blaster_Play!_3_3

Na górze producent umieścił swoje logo, na spodzie znajdują się informacje techniczne, certyfikaty, normy itp. Jednak żeby je odczytać trzeba patrzeć na obudowę pod specjalnym kątem.

Creative_Sound_Blaster_Play!_3_4

Od przodu znajdują się dwa wejścia JACK 3,5 mm, pierwsze służy do podłączenia słuchawek, bądź słuchawek z mikrofonem, drugie do podłączenia mikrofonu. Tym samym bez względu na to, czy nasze słuchawki z mikrofonem mają pojedynczą końcówkę, czy też dwie, możemy w pełni z nich korzystać podłączając je do Play! 3.

Creative_Sound_Blaster_Play!_3_5

Sound Blaster Play! 3 wygląda dobrze, nie rzuca się w oczy. Mieści się do kieszeni spodni i możemy zabrać go ze sobą wszędzie.

Żeby rozpocząć korzystanie z urządzenia, należy podłączyć je do komputera PC bądź Mac. Nie trzeba instalować żadnych sterowników, zaraz po podłączeniu Play! 3 jest gotowy do działania. Jeśli jednak chcemy cieszyć się pełnią możliwości urządzenia należy pobrać ze strony producenta i zainstalować Sound Blaster PLAY! 3 Control Panel.

Play!3_screen1

Pierwszą możliwością, jaką daje nam Control Panel jest SBX Pro Studio, które zwiększa i rozszerza przestrzeń wirtualnych efektów dźwiękowych, pozwalając cieszyć się kinową jakością dźwięku. Możemy ustawiać poziom przestrzenności, basu i kilka innych opcji.

Creative_Sound_Blaster_Play!_3_6

Play!3_screen2

Panel pozwala przystosować dźwięk do urządzenia, na którym prowadzimy odsłuch, czyli czy są to głośniki, 2.0/2.1, czy też słuchawki, a także posiada kilka profili dla konkretnych modeli słuchawek, np. Creative Aurvana Live! 2. Możemy określić także poziom wzmocnienia w zależności od tego, czy nasze słuchawki mają opór 32 – 64 ohm, czy też 64-300 ohm i wymagają wyższego poziomu wzmocnienia.

Play!3_screen3

Do dyspozycji mamy także mikser, oraz korektor dźwięku z ustawieniami ręcznymi, bądź też przygotowanymi przez producenta profilami dźwięku.

Play!3_screen4

Jakość dźwięku oferowana przez Creative Sound Blaster Play! 3 jest bardzo dobra. W porównaniu do zintegrowanych kart dźwiękowych możemy zauważyć wyraźny skok jakości odtwarzanych dźwięków.

Dźwięk jest wyraźny i czysty na wszystkich częstotliwościach, oferując wystarczającą moc dla słuchawek o wysokiej impedancji. Play! 3 pozwala na odsłuch praktycznie na każdych słuchawkach, co nie jest takie proste w przypadku, gdy dysponujemy tylko zintegrowaną kartą, która lepszych słuchawek może po prostu „nie pociągnąć”, a dźwięk może nie nadawać się do odsłuchu. Play! 3 sprawia, że możemy cieszyć się dobrym dźwiękiem zarówno w grach, jak i słuchając muzyki czy oglądając film.

Creative_Sound_Blaster_Play!_3_7

Podsumowanie

Creative Sound Blaster Play! 3 to doskonały wybór dla użytkowników, którzy za niewielką cenę chcą poprawić jakość dźwięku w swoim laptopie, czy komputerze stacjonarnym. Nie jest to model audiofilów, czy wymagających graczy, ale jakość dźwięku oferuje powinna zadowolić większość użytkowników.

Cena
Od 129 zł
Nasza ocena

ocena9wujekpolecaSprzęt do testów dostarczył

creative_logo