Test przenośnego odtwarzacza DVD Vordon 8,2″

Chociaż era DVD już się kończy i coraz więcej osób korzysta z filmów dostępnych na platformach internetowych, czasem dobrze mieć urządzenie, które do obejrzenia filmu nie wymaga połączenia z internetem. Vordon wśród swoich produktów posiada między innymi przenośny odtwarzacz DVD o przekątnej ekranu 8,2″. Zapraszam do testu.

Specyfikacja

 • DVD player
 • Wyświetlacz 8,2″
 • Slot kart microSD
 • Gniazdo USB
 • Gniazdo dla pada
 • Wbudowany akumulator
 • Gniazdo AV IN AV OUT
 • Obsługuje formaty: DVD, DIVX, MPG, SVCD, VCD, AVI, CD, CD-R, RW, MP3, MP4, WMA, JPEG

Zawartość zestawu

 • Przenośny odtwarzacz DVD
 • Gamepad
 • Płyta CD z 300 grami
 • Pilot
 • Kabel AV
 • Etui umożliwiające montaż na zagłówku
 • Zasilacz sieciowy
 • Zasilacz samochodowy
 • Instrukcja

Vordon_portable_dvd_2

Przenośny odtwarzacz DVD daje nam możliwość oglądania filmów tam, gdzie nie mamy dostępu do telewizji, czy internetu. W przypadku odtwarzacza Vordon mamy dodatkowo możliwość oglądania filmów bez zasilania. Odtwarzacz wyposażony jest w akumulator, dzięki czemu możemy obejrzeć film pod namiotem, czy gdziekolwiek indziej bez potrzeby podłączania do gniazdka.

Vordon_portable_dvd_5

Odtwarzacz w całości wykonany został z tworzywa sztucznego. Góra jest biała, dół czarny. Tworzywo jest twarde, całość dość solidna. Powierzchnia jest matowa, dzięki czemu w ogóle nie zbiera odcisków palców, jest także łatwa do czyszczenia.

Vordon_portable_dvd_8

Ekran zamontowany został na pojedynczym zawiasie, pomimo to nie przechyla się i należy użyć siły by zmienić jego pozycję. Nie ma więc obawy, że w trakcie jazdy po wertepach zamknie się czy zmieni swoje położenie. Dodatkowo ekran możemy obracać poziomo w zakresie 270 stopni.

Vordon_portable_dvd_7

Z prawej strony urządzenia producent umieścił wszystkie gniazda. Zaczynając od prawej mamy tu port USB dla pada, tradycyjne gniazdo USB 2.0, slot kart microSD, AV/Audio out, AV IN, gniazdo zasilania, oraz przełącznik ON/OFF.

Vordon_portable_dvd_6

Od spodu znajdziemy cztery stopki antypoślizgowe.

Po podniesieniu ekranu naszym oczom ukazuje się właściwa część użytkowa. Ekran ma 8,2″, niestety ramki są dość grube, dlatego na początku może wydawać się mały w stosunku do wielkości urządzenia. Pod ekranem znajdują się dwa głośniki.

Vordon_portable_dvd_9

Na dolnej części urządzenia umieszczono otwieraną przyciskiem klapkę odtwarzacza, a po jej prawej stronie panel sterujący. Zaczynając od góry mamy przycisk MODE, którym przełączamy się na wejście AV IN, bądź DVD, obok znajdują się przyciski regulacji głośności. Poniżej znajduje się przycisk Setup/LCD, którym po krótkim przyciśnięciu przechodzimy do ustawień urządzenia, a po dłuższym wyłączamy/włączamy ekran. Przycisk R/L pozwala na włączenie opcji odtwarzania, przycisk Menu włącza opcje główne.

Vordon_portable_dvd_10

Srebrne kółko z prawej strony pozwala na przewijanie do przodu/do tyłu, przełączanie następny/poprzedni, a przycisk środkowy na zatwierdzenie wyboru. Przyciski na samym dole odpowiadają za przełączanie na USB/Kartę microSD, przycisk Copy pozwala skopiować płytę na dysk USB, a przycisk Stop zatrzymuje odtwarzanie i włącza menu ekran startowy.

Vordon_portable_dvd_13

Po włączeniu urządzenia na ekranie głównym wyświetli się menu. Do wyboru mamy pozycje Dysk – włącza płytę DVD, Film – odtwarza pliki video z urządzenia USB, Muzyka – odtwarza pliki dźwiękowe z urządzenia USB, Foto – odtwarza pliki graficzne z urządzenia USB, Mój ulubiony – lista plików dodanych do ulubionych, Ebook – odtwarza pliki tekstowe z urządzenia USB, Zarządzanie – przeglądanie zawartości podłączonego urządzenia USB, Wejście AV – przełącza źródło obrazu na gniazdo AV.

Vordon_portable_dvd_14

W zestawie otrzymujemy pilota, który ma wszystkie opcje dostępne na panelu sterującym. Dzięki temu możemy sterować urządzeniem na odległość, należy jednak wycelować pilotem dokładnie w czujnik IR, który umieszczony został na dole urządzenia po jego prawej stronie. Sprawia to, że gdy pilot znajduje się nad urządzeniem nie zadziała.

Obsługa urządzenia nie wymaga instrukcji obsługi, jest banalnie prosta i intuicyjna. Po włożeniu płyty uruchamia się ona automatycznie. Podczas testów obejrzałem kilka filmów i muszę stwierdzić, że urządzenie sprawuje się bardzo dobrze. Nie było problemu z odczytywaniem płyt, obraz jest czysty, bez zakłóceń, jasność ekranu pozwala na oglądanie w pełnym słońcu. Może jakość odbiega od tego, co możemy zobaczyć na tradycyjnym ekranie, jednak jak na sprzęt tego rodzaju jest całkiem dobrze.

Dźwięk jaki generuje odtwarzacz jest poprawny, oczywiście nie możemy spodziewać się dobrych basów, ale poza tym jest czysty i  zbalansowany. Głośność nie jest duża, ale zawsze możemy podłączyć sobie słuchawki jeśli mamy możliwość odizolowania się od otoczenia.

Odtwarzacz poza płytami DVD obsługuje większość popularnych formatów audio i video, mamy więc szerokie spektrum materiałów, które możemy na nim odtworzyć.

Vordon_portable_dvd_11

Czymś co w odtwarzaczach DVD jest niespotykane, jest możliwość podłączenia pada i włączenia gier. Do urządzenia producent dołącza małą płytkę, na której znajduje się 300 gier. Między innymi znajdziemy tu znaną z pegasusa Contrę i wiele innych zręcznościowych gierek, które niejednemu przypomną dziecięce lata. Jedyne zastrzeżenie można mieć do jakości pada, który dołączony jest do urządzenia. Jest plastikowy i sprawia kiepskie wrażenie, ale pozwala na granie, więc spełnia swoją funkcję.

Vordon_portable_dvd_12

Wbudowana bateria pozwala na 2-3h pracy urządzenia w zależności od ustawionej głośności i temperatury, w jakiej pracuje. Urządzenie możemy także podłączyć do sieci, za pomocą ładowarki sieciowej, a także do gniazda zapalniczki w aucie, ponieważ producent dodał do zestawu ładowarkę samochodową.

Vordon_portable_dvd_3

Wśród akcesoriów znajduje się także materiałowe etui z szelkami, dzięki któremu nasz odtwarzacz DVD możemy zamocować do zagłówka fotela naszego samochodu. Pozwala to na komfortowe korzystanie z odtwarzacza Vordon podczas jazdy.

Vordon_portable_dvd_4

Jeśli wybieramy się z dziećmi w długą podróż, niewątpliwie odtwarzacz w dużym stopniu zapewni nam spokój z pociechami dostarczając im rozrywki.

Podsumowanie

Przenośny odtwarzacz DVD Vordon 8,2″ to bardzo fajny gadżet. Wbudowana bateria pozwala na obejrzenie filmu w każdym miejscu. Kompaktowe rozmiary dają możliwość spakowania go do podróżnej torby, czy plecaka. Waży niewiele, nie będzie więc obciążeniem podczas podróży. Obsługuje zarówno płyty DVD jak i pamięć masową USB i karty pamięci. Jeśli znudzą nas filmy, zawsze możemy włączyć grę i oderwać się od rzeczywistości przechodząc kolejne poziomy. DVD Vordon to małe centrum rozrywki, które na pewno warte jest zainteresowania.

Cena
Od 200 zł
Nasza ocena

ocena9

wujekpoleca

Sprzęt do testów dostarczył

vordon-logo