Test niewielkich głośników Creative Pebble 2.0

Creative Pebble to nieduże, lekkie głośniki stereo zasilane z gniazda USB. Doskonale nadają się do laptopa, ale można podłączać je także do innych źródeł dźwięku. Zapraszam do testu.

Specyfikacja

  • Wymiary (W x S x G) Głośniki satelitarne: 114.0 x 113.0 x 116.0 mm
  • Waga Prawy głośnik satelitarny: 345 g, Lewy głośnik satelitarny: 300 g
  • Przetworniki 2″ przetworniki pełnego zasięgu
  • Pasmo przenoszenia 100Hz ~ 17kHz
  • Konfiguracja systemu System 2.0
  • Stosunek sygnału do szumu (SNR) 86dB
  • Gwarancja 2 lata

Zawartość opakowania

  • 2 x Głośnik satelitarny
  • 1 ulotka z informacjami o gwarancji i pomocy technicznej

Creative_Pebble_2

Głośniki dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych: białej i czarnej. Do testów trafiła ta druga wersja. Creative Pebble wykonane są z tworzywa sztucznego, obudowa od frontu jest błyszcząca, natomiast pozostała część jest matowa. Jakość wykonania stoi na wysokim poziomie, wszystko jest bardzo dobrze spasowane, a konstrukcja solidna.

Creative_Pebble_3

Creative_Pebble_4

Głośniki są okrągłe, membrana ustawiona została pod kątem 45 stopni w stosunku do podłoża. Z tyłu znajduje się pasywny radiator odpowiedzialny za basy.

Creative_Pebble_6

Od spodu głośniki wyposażone zostały w okrągłą antypoślizgową stopkę, która zapobiega przesuwaniu się głośników.

Creative_Pebble_7

Prawy głośnik jest cięższy, umieszczono w nim włącznik, potencjometr regulacji głośności i diodę sygnalizującą czy urządzenie jest włączone.

Creative_Pebble_8

Z prawego głośnika wychodzą także kable USB i Jack 3,5 mm służące do podłączenia zasilania i źródła dźwięku.

Żeby rozpocząć przygodę z Pebble należy podłączyć je do gniazda USB komputera oraz gniazda słuchawkowego Jack 3,5 mm. Teraz wystarczy przekręcić potencjometr regulacji głośności w prawo, co spowoduje włączenie głośników.

Jakość dźwięku generowanego przez głośniki jest bardzo dobra. Jest on czysty, wyraźny i mocny. Przeważają średnie tony, wysokie tony są poprawne, natomiast bas jak na tak małe głośniki zaskakuje swoją mocą.

Creative_Pebble_5

Głośność jest duża ale basy na pewnym poziomie nie wyrabiają i głośniki zaczynają „pierdzieć”. Na szczęście jest to dość wysoki poziom więc normalnie nie będziemy z niego korzystać. Jeśli chcemy zrobić imprezę, to raczej nie z Pebble, ale w codziennym użytkowaniu – gry, filmy, muzyka – sprawdzą się wyśmienicie.

Ponieważ Pebble zasilane są z gniazda USB, nie musimy podłączać ich do komputera. Zasilaniem może być ładowarka naszego smartfona, czy power bank. Jako źródło dźwięku możemy podłączyć każde urządzenie wyposażone w gniazdo słuchawkowe 3,5 mm np. smartfon, tablet, mp3.

Głośniki są lekkie i nie zajmują dużo miejsca. Ładnie prezentują się na biurku, ale nie ma problemu, by zabrać je na urlop i cieszyć się dobrym dźwiękiem wszędzie gdzie się udamy.

Creative_Pebble_9

Podsumowanie

Creative Pebble 2.0 to dobrej jakości zestaw głośnikowy, który sprawdzi się zarówno w biurze jak i w domu. Nie zastąpi kina domowego, ale do mniej wymagającej rozrywki wystarczy. Jakością dźwięku bije na głowę głośniki laptopowe, czy telewizyjne, w cenie w jakiej są oferowane trudno też znaleźć dla nich konkurencję.

Cena
Od 99 zł
Nasza ocena

ocena9wujekpolecaSprzęt do testów dostarczył

creative_logo