Test pamięci Kingston HyperX blu 2×8 GB DDR3 1600MHz

Test pamięci Kingston HyperX blu 2×8 GB DDR3 1600MHz

Podobne artykuły

  • Brak podobnych artykułów.

Do naszej redakcji trafiły pamięci znanej firmy Kingston. Pamięć RAM w komputerze stanowi niezbędną strukturę do prawidłowego działania, a jakość, ilość i szybkość pamięci decyduje o wydajności całego systemu i komforcie pracy. Dodatkowo rosną wymagania sprzętu komputerowego do aktualnych aplikacji bądź gier, które potrzebują większej wydajności. Dlatego też Kingston przedstawił kości Kingston® HyperX® blu, które mają rozwiązać problem ciągle rosnących wymagań wszelkiego rodzaju oprogramowania. Zobaczcie sami jak kości pamięci wypadają w testach. Zapraszamy do lektury!

kingston_hyperx_blu_1
Opis

Kingston HyperX blu zostały zapakowane w plastikowe przezroczyste opakowanie. Całość prezentuje się całkiem nieźle widać, że producent dołożył wiele starań aby kości wyglądały przyzwoicie w opakowaniu. W komplecie otrzymujemy dwie kości po osiem gigabajtów w zamierzeniu mają działać w dualu. Do testów otrzymaliśmy kości z aluminiowym radiatorem koloru niebieskiego które zapewnią prawidłowe odprowadzanie ciepła. Jak przystało na Kingstona kości wyglądają na solidnie wykonane, a radiator poza właściwym zastosowaniem spełnia także funkcję ozdobną, nadając pamięciom stylowego i ciekawego wyglądu. Kingston HyperX® blu to pamięci o częstotliwości 1600 Mhz i CAS latency 10.

kingston_hyperx_blu_2

Wyniki testów

Nazwa programu Odczyt z pamięci Zapis do pamięci Memory copy Czas oczekiwania pamięci
Aida64 Extreme 11658 MB/s 11724 MB/s 11606 MB/s 64,2 ns
Everest Ultimate Edition 13484 MB/s 13306 MB/s 12103 MB/s 32,7 ns
MaxxMem 12060 MB/s 11540 MB/s 11987 MB/s 67 ns

Przetestowaliśmy pamięci trzema programami, najlepsze wyniki kości uzyskały w programie Everest Ultimate Edition, warto zwrócić tutaj uwagę na czas oczekiwania pamięci, który okazał się blisko dwa razy krótszy niż w przypadku pozostałych dwóch programów, wynika to z różnic w algorytmach programów. Pozostałe wyniki są podobne, możemy więc powiedzieć że średnia prędkość odczytu z pamięci wynosi 12400 MB/s, zaś średnia prędkość zapisu do pamięci 12190 MB/s, a średni czas dostępu 54 ns.

Wyniki są bardzo dobre, pamięci okazały się szybkie, a podczas testów działały stabilnie i nie zaobserwowaliśmy żadnych problemów.

kingston_hyperx_blu_3

Radiatory spełniają swoje zadanie i pamięci nie nagrzewają się podczas pracy.

Dodatkowym atutem jest gwarancja wieczysta, którą zapewnia producent.

kingston_hyperx_blu_4

Podsumowanie

Kingston HyperX blu 2×8 GB to szybkie, wydajne pamięci, które sprawdzą się w każdym zastosowaniu. 16 Gb może wydawać się zbyt dużą ilością, jednak patrząc z jaką szybkością rosną wymagania aplikacji, możemy założyć, że w niedługim czasie ta ilość będzie standardem. Jeśli szukasz wydajnych pamięci w przystępnej cenie Kingston HyperX blu są dla Ciebie.

Cena
Od 489 zł
Nasza ocena

ocena10

wujekpoleca