Kingston HyperX Cloud Revolver – dodatkowa broń w grze?

Nowe słuchawki Kingstona – HyperX Cloud Revlover to najbardziej zaawansowany headset w ofercie producenta. Po niezwykle udanych modelach Cloud i Cloud II przyszedł czas na nowy model. Słuchawki są większe i droższe od poprzedników. Czy są lepsze? Zapraszam do recenzji.

Specyfikacja

Słuchawki
 • Sterownik: dynamiczny, o średnicy 50mm, z magnesami neodymowymi
 • Typ: wokółuszne, zamknięte
 • Częstotliwość przenoszenia: 12–28000 Hz
 • Impedancja: 30 Ω
 • Poziom ciśnienia akustycznego: 104,5 dBSPL/mW przy 1 kHz
 • Całkowite zniekształcenia harmoniczne (THD): < 2%
 • Moc wejściowa: nominalna 30 mW, maks. 500 mW
 • Waga: 360 g
 • Waga z mikrofonem: 376 g
 • Długość i typ przewodu: zestaw (1 m) + moduł sterowania audio (2 m)
 • Złącza: zestaw słuchawkowy – wtyczka 3,5 mm (4 pola) + moduł sterowania audio – wtyczki 3,5 mm stereo i mikrofonu

Mikrofon

 • Element: elektretowy mikrofon pojemnościowy
 • Charakterystyka kierunkowości: jednokierunkowy, z redukcją szumów
 • Częstotliwość przenoszenia: 50–18000 Hz
 • Czułość: -40 dBV (0 dB=1 V/Pa, 1 kHz)

Zawartość zestawu

 • Słuchawki Kingston HyperX Cloud Revolver
 • Przedłużacz/adapter z modułem sterowania audio
 • Mikrofon

Kingston_HyperX_Cloud_Revolver_1

Opis

Słuchawki Kingston HyperX Cloud Revolver przyciągają uwagę już samym opakowaniem. Czarno czerwone agresywne barwy pudełka sprawiają, że chcemy sprawdzić co znajduje się w środku. Kingston dużą wagę przykłada do solidnego zapakowania swoich produktów. Nie inaczej jest w tym przypadku. Pudełko jest tekturowe, wewnątrz wyłożone miękką gąbką, w której umieszczone zostały słuchawki i akcesoria. Całość sprawia bardzo dobre wrażenie, widać że mamy do czynienia z flagowym produktem. Słuchawki po wyjęciu musimy oskubać z folii, którą są dodatkowo zabezpieczone.

Kingston_HyperX_Cloud_Revolver_2

W pudełku znajdziemy jeszcze mikrofon, który możemy podłączyć do słuchawek, oraz adapter rozdzielający pojedynczy Jack na 2 x Jack. Adapter ma długi dwumetrowy przewód i został wyposażony w pilot sterowania audio.

Kingston_HyperX_Cloud_Revolver_3

Słuchawki Kingston HyperX Cloud Revolver są prawie w całości czarne. Szwy kabłąka wykonane zostały czerwoną nicią, a na zewnętrznych obudowach muszli znajduje się czerwone logo HyperX z otaczającymi je czerwonymi promykami.

Kingston_HyperX_Cloud_Revolver_7

Słuchawki zamocowane zostały na stalowej ramie, która zapewnia dużą trwałość i wytrzymałość słuchawkom. Wewnątrz ramy umieszczono miękki kabłąk, który reguluje się automatycznie i dopasowuje do naszej głowy.

Kingston_HyperX_Cloud_Revolver_12

Kabłąk obszyty jest delikatnym skóropodobnym materiałem. Na jego zewnętrznej stronie wytłoczono logo producenta.

Kingston_HyperX_Cloud_Revolver_8

Nauszniki zamocowano na ruchomych głowicach, dzięki temu idealnie dopasowują się do kształtu twarzy i ściśle do niej przylegają. Wykonano je z miękkiej pianki, która zapamiętuje kształt twarzy, co sprawia, że używa się ich jeszcze bardziej komfortowo.

Z lewej słuchawki wychodzi metrowej długości przewód pokryty plecionką i zakończony pozłacanym wtykiem Jack 3,5 mm. Przewód jest sztywny, dzięki czemu nie zdarza mu się zaplątać, za to jego ułożenie nie jest swobodne i czasem wymaga naszej ingerencji.

Kingston_HyperX_Cloud_Revolver_9

Na lewej słuchawce znajdziemy także gniazdo mikrofonu. Mikrofon jest odłączany, więc jeśli nie jest nam w danej chwili potrzebny spokojnie możemy go odłożyć, by nie przeszkadzał. Rozwiązanie to znane jest z poprzednich modeli Cloud i sprawdza się bardzo dobrze.

Kingston_HyperX_Cloud_Revolver_10

Kingston_HyperX_Cloud_Revolver_11

Sam mikrofon pokryty jest tworzywem sztucznym, ramię jest ogumowane i wygina się zachowując nadany mu kształt. Można więc dowolnie przybliżać bądź odsuwać go od twarzy. Końcówka mikrofonu wykonana jest z twardego tworzywa sztucznego, w którym wykonano otwory.

Kingston_HyperX_Cloud_Revolver_5

Kingston_HyperX_Cloud_Revolver_6

Słuchawki są ciężkie, biorąc je do ręki czujemy, że trzymamy kawał solidnego sprzętu. Wyglądają atrakcyjnie i agresywnie. Wszystkie elementy zostały wzorowo spasowane, a materiały użyte do produkcji są najwyższej jakości.

Wrażenia z użytkowania

Słuchawki Kingston HyperX Cloud Revlover mimo tego, że są ciężkie, bardzo dobrze trzymają się głowy. Nie nadają się oczywiście do biegania, ale siedząc przed komputerem docenimy komfort ich użytkowania. Nauszniki momentalnie dostosowują się do kształtu twarzy i ściśle do niej przylegają, zapewniając bardzo dobrą izolację od otoczenia. Wykonane są z miękkiego skóropodobnego tworzywa, dzięki czemu są delikatne i przyjemne w dotyku, ale w lecie będą powodować pocenie się skóry.

Kingston_HyperX_Cloud_Revolver_14

Kabłąk dobrze układa się na głowie i przylega do niej ściśle, jednak nie na tyle mocno by mógł powodować uczucie dyskomfortu. Po kilku czy kilkunastu godzinach słuchania możemy poczuć zmęczenie jednak spowodowane samą pracą na komputerze, a nie używaniem słuchawek. Revolvery mimo ciężaru nie męczą, użytkownik może w pełni skupić się na grze zapominając, że ma coś na głowie. Po wielu godzinach spędzonych w HyperX Cloud Revolver mogę śmiało stwierdzić że pod względem komfortu sprawują się wyśmienicie.

Kingston_HyperX_Cloud_Revolver_13

Poprzednie generacje słuchawek HyperX popisały się świetnym brzmieniem zarówno w grach jak i podczas słuchania muzyki. Nie inaczej jest w przypadku Revolverów. Słuchawki mają bardzo mocny dynamiczny bas i dużo świetnej jakości wysokich tonów. Dzięki temu w grach mamy bardzo dobrą dynamikę dźwięku wystrzałów, które wciskają w fotel, czy dźwięków silników pędzących rajdówek. Wysokie tony z kolei sprawiają, że wyłowimy wszelkie szmery i odgłosy kroków. Taka charakterystyka dźwięku sprawia, że Revolvery sprawdzają się świetnie we wszelkiego rodzaju strzelankach. Doskonała izolacja i mocny dźwięk pozwalają wczuć się w klimat i mocniej przeżywać czas spędzony w wirtualnym świecie.

Kingston_HyperX_Cloud_Revolver_15

Także pod względem muzycznym słuchawki sprawdzają się bardzo dobrze. Bas jest mocny i głęboki, ale nie dominuje nad resztą pasm. Wysokich tonów jest dużo i dają nam w prezencie piękną górę. Środek jest mocny i dobrze wkomponowuje się w pozostałe pasma. Scena jest szeroka, a słuchawki dają poczucie dużej przestrzeni. Wszystko to sprawia, że muzyki można w Revolverach słuchać godzinami i cały czas będziemy cieszyć się pięknym brzmieniem. Słuchawki są uniwersalne i sprawdzą się w każdym rodzaju muzyki.

Kingston HyperX Cloud Revolver możemy podłączyć zarówno do laptopa, jak i komputera, xboxa, PS, czy smartfona. Z każdym urządzeniem współpracują bezproblemowo.

Kingston_HyperX_Cloud_Revolver_4

Dzięki adapterowi mamy dodatkowe 2 metry przewodu, który na pewno przyda się przy podłączeniu do komputera. Adapter rozdziela mikrofon i słuchawki na dwa wtyki. Na początku umieszczony jest pilot, za pomocą którego możemy włączać/wyłączać mikrofon i regulować głośność. Dodatkowo pilot wyposażony jest w klips, którym możemy przypiąć go do ubrania.

Słuchawki wyposażone są w czteropolowy wtyk, więc podpinając je do smartfona możemy normalnie prowadzić rozmowy telefoniczne.

Na duży plus zasługuje mikrofon, który redukuje szumy i wycisza dźwięki otoczenia. Bardzo dobrze zbiera nasz głos i rozmówca słyszy nas bardzo wyraźnie bez żadnych zakłóceń, czy niepożądanych dźwięków.

Poza rozmowami w grach i przez telefon, doskonale radzi sobie także w rozmowach przez Skype.

Kingston_HyperX_Cloud_Revolver_17

Podsumowanie

Słuchawki HyperX Cloud Revolver podczas testów okazały się być bardzo wszechstronne. Jest to ich niewątpliwą zaletą i warto o tym pamiętać. Są świetnie wykonane, komfortowe w użytkowaniu i oferują wysokiej jakości dźwięk, który przypadnie do gustu nie tylko graczom ale i audiofilom. Kingston swój nowy produkt dopracował w każdym calu i tym samym kontynuuje świetną serię słuchawek Cloud dając użytkownikowi jeszcze więcej pozytywnych odczuć.

Cena
Od 399 zł
Nasza ocena

ocena10wujekpolecaSprzęt do testów dostarczył

Kingston