Test niedrogich, dousznych słuchawek z mikrofonem UiiSii BA-T8

UiiSii BA-T8 to douszne słuchawki przewodowe, z wbudowanym mikrofonem i pilotem sterowania. Słuchawki oferowane są w cenie poniżej 100 zł, co czyni je atrakcyjną propozycją dla osób z mniej zasobnym portfelem. Zapraszam do testu.

Specyfikacja

 • Model: BA-T8
 • Wielkość głośnika: 6mm
 • Zakres częstotliwości: 20 – 40000 Hz
 • Czułość: 108 +/- 3 dB
 • Impedancja: 16 Ohm
 • Długość przewodu: 120 cm
 • Wtyk: 3,5 mm
 • Mikrofon: Tak

Zawartość zestawu

 • Słuchawki UiiSii BA-T8
 • 6 par silikonowych nakładek
 • Etui
 • Instrukcja obsługi

UiiSii_BA-T8_2

UiiSii_BA-T8_3

Słuchawki UiiSii BA-T8 zostały bardzo starannie i elegancko zapakowane. Czarne tekturowe pudełko po otwarciu ukazuje ergonomicznie wykorzystane wnętrze, gdzie każdy detal został dopasowany, a poszczególne części zestawu umieszczone są w oddzielnych, równo poukładanych pudełeczkach. Rozpakowywanie tak zapakowanego produktu to czysta przyjemność, pozostaje życzyć pozostałym producentom takiego podejścia do tematu opakowania.

UiiSii_BA-T8_4

W pudełku poza słuchawkami znajdziemy dwa zestawy nakładek w rozmiarze S, M, L, przy czym jeden zestaw ma tradycyjny kształt, natomiast drugi jest bardziej spłaszczony.

UiiSii_BA-T8_5

Dołączone do zestawu etui wykonane jest ze śliskiego, przyjemnego w dotyku, miękkiego tworzywa sztucznego. Etui jest zamykane, dzięki czemu umieszczone wewnątrz słuchawki nie mają prawa się z niego wysunąć. Jest też na tyle duże, by zmieścić wewnątrz także komplet nakładek.

UiiSii_BA-T8_6

Słuchawki UiiSii BA-T8 w całości wykonane zostały z bardzo dobrej jakości tworzywa sztucznego. Z wyjątkiem wykończonych złotym kolorem obwódek umieszczonych na tylnej obudowie, są w całości czarne. Mają niespotykany, ciekawy wygląd, ale trudno jest na jego podstawie określić czy mamy do czynienia ze słuchawkami budżetowymi, czy premium.

UiiSii_BA-T8_8

UiiSii_BA-T8_10

Tulejka z nakładką umieszczona została pod kątem do głównej części obudowy, dzięki temu możemy łatwiej i głębiej zainstalować słuchawkę w uchu. Zakończona jest drobną siatką, która zabezpiecza przed dostawaniem się zabrudzeń do środka słuchawki. Dodatkowo z boku obudowy znajduje się gumowa wypustka, która zapewnia lepsze trzymanie w uchu.

UiiSii_BA-T8_11

Na przewodzie prawej słuchawki producent umieścił pilota, wewnątrz którego swoje miejsce znalazł również mikrofon. Pilot wyposażony jest w trzy przyciski, niestety nie zostały one w żaden sposób oznaczone, dlatego przy pierwszym spotkaniu trzeba posiłkować się instrukcją obsługi. Górny przycisk służy do zwiększania głośności, dolny do jej zmniejszania, natomiast środkowy ma kilka zastosowań. Pojedynczym kliknięciem możemy pauzować i wznawiać odtwarzanie, odbierać przychodzące połączenia, oraz rozłączać trwające połączenie. Podwójne kliknięcie powoduje przełączenie piosenki na następną, a potrójne kliknięcie przełącza na poprzedni utwór.

UiiSii_BA-T8_12

Przewód zakończony jest pozłacanym, czteropolowym wtykiem Jack 3,5mm. Na przewodzie znajdziemy także rzep, którym możemy spiąć zwinięte słuchawki tak, by przewód nie plątał się.

Wrażenia z użytkowania

Przed przystąpieniem do słuchania należy dobrać odpowiadające nam silikonowe nakładki, u mnie najlepiej sprawdzają się najmniejsze, czyli rozmiar S. Słuchawki UiiSii BA-T8 są bardzo komfortowe, nawet po kilku godzinach słuchania uszy nie męczą się. Całkiem nieźle izolują też od otoczenia i pomimo iż nie są to słuchawki sportowe, to bardzo dobrze trzymają się w uszach i spokojnie można w nich biegać czy uprawiać inne dyscypliny.

UiiSii_BA-T8_9

Wrażenia z odsłuchu są bardzo pozytywne. Słuchawki mimo niskiej ceny oferują wysoką jakość dźwięku. Mamy więc mocny, dynamiczny bas, który jednak nie dominuje i nie przeszkadza, lecz dobrze uzupełnia pozostałe pasma. Jest dobry, głośny wokal i bardzo ładne wysokie tony. Często w tańszych słuchawkach brakuje „góry” tutaj mamy do czynienia z produktem, który śmiało konkurować może z kilka razy droższymi markowymi słuchawkami.

UiiSii BA-T8 tworzą szeroką scenę, słuchając muzyki mamy wrażenie, że przebywamy na otwartej przestrzeni wypełnionej dźwiękiem. Łatwo możemy wyłowić poszczególne instrumenty. Słuchawki są uniwersalne i nadają się do każdego rodzaju muzyki.

Dzięki wbudowanemu mikrofonowi możemy za ich pośrednictwem prowadzić rozmowy telefoniczne. Mikrofon jest przyzwoity i dobrze zbiera nasz głos. Podczas rozmów nie miałem z nim żadnych problemów.

UiiSii_BA-T8_7

Podsumowanie

UiiSii BA-T8 to bardzo przystępne cenowo słuchawki o dużych możliwościach. Jakość dźwięku jest bardzo dobra, podobnie komfort użytkowania i solidne wykonanie. Całość dopełnia staranne, dopracowane w każdym calu opakowanie. Zdecydowanie polecam wszystkim miłośnikom relaksu w słuchawkach.

Słuchawki można kupić tu: UiiSii BA-T8

Cena
W dniu publikacji 75 zł
Nasza ocena

ocena9

wujekpolecaSprzęt do testów dostarczył

gearbest