ADATA CW0050 – test bezprzewodowej podkładki ładującej

ADATA CW0050 to ultracienka ładowarka przeznaczona do bezprzewodowego ładowania smartfonów wyposażonych w technoligię Qi. Jest niedroga na pewno więc sporo osób będzie zainteresowanych jej możliwościami. Zapraszam do testu.

Specyfikacja

  • Kolor Czarny/biały
  • Wejście 5 V/2 A (Micro USB)
  • Wyjście 5 V/1 A (Bezprzewodowe)
  • Wymiary (D x S x W) 92 x 85 x 6 mm / 3,6 x 3,3 x 0,2 cala
  • Waga 51 g / 1,8 oz
  • Zgodność iPhone 8 / 8 Plus, iPhone X, Samsung NOTE 8 / S8 / S8+ / NOTE 7 / S7 / S7 EDGE
  • Akcesoria Kabel ładowania Micro USB 90 cm
  • Gwarancja 1 rok

ADATA_CW0050_2

Na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń wyposażonych w funkcję ładowania bezprzewodowego. Producenci smartfonów proponują dedykowane ładowarki do swoich urządzeń, jednak także inni producenci elektroniki przygotowali swoje produkty, do których chcą przekonać użytkowników. Jednym z nich jest ADATA z modelem CW0050.

ADATA_CW0050_3

Podkładka ładująca CW0050 dostępna jest w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i białej. Do testów trafiła wersja biała. Ładowarka jest bardzo cienka – jej grubość to zaledwie 6mm. Z przodu rogi urządzenia są zaokrąglone, od góry umieszczono czarne logo producenta.

ADATA_CW0050_4

Z tyłu znajduje się gniazdo microUSB służące do podłączenia zasilania. W zestawie dołączony jest odpowiedni kabel.

ADATA_CW0050_6

Od spodu znajdują się cztery stopki antypoślizgowe, które powstrzymują podkładkę przed przesuwaniem się po biurku.

ADATA_CW0050_5

Po bokach producent umieścił niebieskie diody LED. Sygnalizują one podłączenie urządzenia do zasilania, a podczas ładowania smartfona świecą ciągłym światłem.

CW0050 prezentuje się minimalistycznie i bardzo stylowo. Pasuje zarówno do eleganckiego biura, jak i do pokoju nastolatki.

Ładowarka CW0050 jest zgodna ze standardem Qi, pozwala więc na bezprzewodowe ładowanie urządzeń zgodnych z tym standardem. Rozwiązanie to nie jest jeszcze zbyt popularne i ogranicza się praktycznie do flagowych modeli głównych producentów takich jak Samsung, czy iPhone.  Zasada działania jest prosta: podkładka wytwarza pole magnetyczne, które z kolei wytwarza prąd ładujący baterię umieszczonego na niej urządzenia. Nie trzeba więc podłączać kala do smartfona, wystarczy go położyć na podkładce i będzie on ładowany. Nie oznacza to jednak całkowitego braku przewodów, ponieważ podkładka musi być podłączona do źródła zasilania. CW0050 wyposażona jest w system wykrywania obcych przedmiotów FOD, dzięki niemu położenie na podkładce metalowego obiektu nie uruchomi procesu ładowania.

Ładowarka bezprzewodowa CW0050 jest wyposażona w zabezpieczenia przed przegrzaniem, zwarciem, a także przed nadmiernym napięciem wejścia i przed nadmiernym prądem wyjścia.

Ładowarkę CW0050 przetestowałem w połączeniu z Samsungiem S7 Edge (3600 mAh), oraz dwiema ładowarkami – zwykłą o prądzie wyjściowym 1,5A i szybką o prądzie wyjścia 2,4A. Poniżej wyniki testów.

Ładowanie od 0% do 100%

1. Ładowarka zwykła 1,5A podłączona bezpośrednio do telefonu: 3 h
2. Ładowarka szybka 2,4A podłączona bezpośrednio do telefonu: 1 h 40 m

3. Ładowarka zwykła 1,5A podłączona do bezprzewodowej ładowarki CW0050: 3 h 40 m
4. Ładowarka szybka 2,4A podłączona do bezprzewodowej ładowarki CW0050: 2 h 30 m

ADATA_CW0050_7

Podsumowanie

Ładowarka bezprzewodowa CW0050 jest ładna, mała i tania. Jej zalety to brak potrzeby podłączania smartfona kablem i łatwość obsługi. Wadą jest wydłużenie czasu ładowania względem ładowarek przewodowych. Czy warto? Na to pytanie każdy odpowie sobie sam. Osobiście ładowarka przypadła mi do gustu i znalazła swój kącik na moim biurku.

Cena
Od 48 zł
Nasza ocena

ocena8

wujekpoleca

Sprzęt do testów dostarczył

adata-logo