Test myszki NATEC CRAKE 2

Myszka dotarła do mnie w niewielkich pudełkach – w wersji zarówno dla prawo jak i leworęcznych.

Na pudełkach znajdujemy kilka informacji technicznych na temat urządzenia:

Zawartość zestawu:

Specyfikacja techniczna:

  • konstrukcja: wertykalna, praworęczna, leworęczna – dwie wersje testowe
  • sensor: optyczny (1200-2000 dpi)
  • interfejs: USB 2,4 GHz
  • zasięg: 10 m
  • liczba przycisków: 6 + rolka
  • akumulator: wbudowany
  • wymiary: 113 x 78 x 62 mm
  • masa: 91 g

Wygląd:

Pierwsze wrażenie po rozpakowaniu – bardzo ciekawy wygląd myszy -zaskakująca wizualnie – pionowa mysz wertykalna. Za chwilę sprawdzimy czy takie wyprofilowanie sprawdza się również w praktyce i czy gryzonia wygodnie się użytkuje. Czym właściwie jest myszka wertykalna? Jak sama nazwa wskazuje – ma pionową budowę. Korzystając z takiej myszki nasza dłoń przyjmuje taką samą pozycję jak podczas uścisku. Takie położenie zapobiega nadmiernemu wygięciu nadgarstka w bok a tym samym skręceniu przedramienia do wewnątrz.

Myszka została wykonana w całości w kolorze czarnym, Od góry umiejscowiono rolkę przewijania a także przycisk.

Tutaj można zauważyć jak pionowo została wykonana:

Od spodu myszki znajduje się miejsce, w którym należy umieścić baterie.

Wystarczy podważyć klapkę z napisem OPEN.

Od spodu znajduje się również przycisk włączający myszkę – przesuwa się w górę i w dół, został oznaczony ,,ON” oraz ,,OFF”. Ponad nim znajduje się mały przycisk MODE.

Bok myszki został wyposażony w dwa przyciski

Użytkowanie:

Rozpoczęcie użytkowania myszki należy do łatwości. Wystarczy włożyć do niej dołączoną do zestawu baterię, przesunąć przycisk ON pod spodem i włożyć odbiornik bluetooth i gotowe! Nic bardziej prostego. Mysz bez problemu łączy się błyskawicznie z komputerem.

Początkowo używanie pionowej myszki wydawało się dosyć dziwne, inne. Po krótkim czasie dłoń się przyzwyczaja i nie wyobrażałam sobie już korzystania z typowej myszy.

Myszka Crake 2 została wyposażona w precyzyjny sensor optyczny o rozdzielczości 1200-1600-2000 DPI. Nano odbiornik ma zasięg działania do 10 metrów choć w praktyce wcale aż taki zasięg nie jest potrzebny. Połączenie bezprzewodowe działa bez zarzutu i nie napotkałam żadnych problemów podczas użytkowania.

Testowana dziś myszka jest dostępna w bardzo przystępnej cenie około 60 zł. W zestawie polecam zakup przepięknych kolorowych podkładek Natec. Każdy może wybrać dla siebie idealny zestaw.

Testowana dziś myszka Natec CRAKE 2 to mysz optyczna wertykalna, która po oswojeniu się z jej kształtem jest bardzo wygodna w użytkowaniu. Korzystając z takiej myszki nasza dłoń przyjmuje taką samą pozycję jak podczas uścisku. Takie położenie zapobiega nadmiernemu wygięciu nadgarstka w bok a tym samym skręceniu przedramienia do wewnątrz. Myszka Crake 2 została wyposażona w precyzyjny sensor optyczny o rozdzielczości 1200-1600-2000 DPI. Nano odbiornik ma zasięg działania do 10 metrów choć w praktyce wcale aż taki zasięg nie jest potrzebny. Połączenie bezprzewodowe działa bez zarzutu i nie napotkałam żadnych problemów podczas użytkowania. Polecam!

Myszka dostępna jest w cenie: około 60 zł na Ceneo

Sprzęt do testów dostarczył producent: