Test myszy Genius NX-6550

Przeprowadziliśmy test nowego gryzonia firmy Genius, który został zaprezentowany podczas targów Computex 2014. Model NX-6550 to ciekawy bezprzewodowy gryzoń, który cechuje się nowoczesnym designem, precyzją, a materiały z których jest wykonany nie przyciągają kurzu. Jakie jeszcze plusy bądź minusy posiada ta mysz? Zapraszamy do poniższej recenzji.

mysz1.jpg

Cechy produktu:
– Technologia bezprzewodowa 2,4 GHz
– duża odległość robocza
– funkcja przeciwzakłóceniowa

Wymagania systemowe:
– Windows 8/7/Vista/XP

Myszka dotarła do nas w oryginalnym opakowaniu wewnątrz którego producent umieścił: gryzonia, instrukcję, odbiornik USB, baterię oraz plastikowy uchwyt służący do przyklejenia myszy np do laptopa.

mysz2.jpg
Mysz w kolorze czarno-granatowym prezentuje się ładnie. Gryzonia Wykonano z dobrego plastiku, a precyzja i jakość wykonania jest zadowalająca. Mysz leży bardzo dobrze w dłoni, nie ślizga się i co ważne nie zostają na niej ślady palców. Mysz nie posiada bocznych przycisków, a jej kształt umożliwia na korzystanie zarówno osobom prawo jak i leworęcznym.

mysz4.jpg
Wyposażona została w cztery przyciski: lewy (funkcja kliknięcia, podwójnego kliknięcia i przeciągania), prawy przycisk (funkcja kliknięcia myszy), scroll (surfowanie po necie i dokumentach), przycisk funkcyjny (służący min do przełączania między interfejsem Windows 8 Metro a ostatnio używaną aplikacją). Z dołu mysz posiada przycisk ON/OFF, miejsce na port USB aby nie zginął w trakcie transportu oraz miejsce na baterię.
Mysz ma duży zasięg i radzi sobie bez problemu na różnych powierzchniach. Problemem mogą być jedynie szklane i lustrzane powierzchnie, ale powiedzmy sobie szczerze że mysz nie jest właściwie używana na takich powierzchniach.
mysz3.jpg
Genius NX-6550 z komputerem łączy się bezprzewodowo przy pomocy odbiornika 2,4 GHz. Zasięg myszy jest wystarczający aby obsługiwać multimedia również z dalszej odległości.

Mysz można zasilać za pomocą dwóch rodzajów baterii AA i AAA. Na jednej baterii podobno mysz wytrzymuje 18 miesięcy ale nam z wiadomych przyczyn nie udało się tego potwierdzić.
mysz6.jpg
Do największych atutów nowej myszki firmy Genius zaliczyć możemy możliwość korzystania z dwóch rodzajów baterii , ciekawy wygląd, możliwość schowania odbiornika USB w tylnej części gryzonia i dodany przyklejany uchwyt dzięki któremu możemy przykleić mysz np do laptopa. Nie wiemy na ten moment ile mysz kosztuje zatem nie możemy stwierdzić czy produkt wart jest swojej ceny. Może mysz nie zaskakuje nowymi rozwiązaniami ale jest przeznaczona dla osób lewo i praworęcznych oraz jest lekka i wygodna.

ocena9wujekpoleca