Test Measy U4A – dongle mini PC do TV

Masz telewizor i jesteś z niego zadowolony, ale brakuje w nim SMART’a? Firma Measy proponuje produkt, który rozwiązuje ten problem. Mowa o dongle mini PC – model U4A, dzięki któremu Twój TV zyska dostęp do internetu i wiele innych funkcji. Zapraszam do testu.

measyu4a_1

Zawartość opakowania

– Measy U4A
– zasilacz USB
– przewód USB/mini USB
– instrukcja obsługi

measyu4a_2

Specyfikacja

Symbol: U4A
Chipset: Cortex A9 quad-core (RK3188)
Rodzaj produktu: Odtwarzacz multimedialny
Wejście: 1x USB
Wyjście: HDMI
System: Android 4.2
Pamięć RAM: 1GB DDR3
Pamięć flash: 4 GB
Bluetooth: 4.0
Obsługa WIFI: Tak
Karty pamięci: microSD
Wymiary produktu: 99×41,8×13,8mm
Gwarancja: 24 miesiące

measyu4a_3

Opis

Measy U4A zapakowany jest w przeźroczyste plastikowe pudełko. Urządzenie jest dobrze zabezpieczone przed wstrząsami, czy ewentualnym uszkodzeniem podczas transportu. Wewnątrz znajdziemy Measy U4A, zasilacz USB, przewód USB/mini USB, oraz instrukcję obsługi.

measyu4a_4

Measy U4A ma niewielkie rozmiary: 99×41,8×13,8mm i jest lekki. Wykonany został z dobrej jakości tworzywa sztucznego z góry i od spodu w kolorze czarnym, natomiast przestrzeń pomiędzy czyli boki są koloru czerwonego. Dzięki kontrastowi kolorów urządzenie wygląda bardzo ładnie. Powierzchnia tworzywa jest błyszcząca, nadaje to dodatkowych pozytywnych odczuć estetycznych, do momentu dotknięcia jej palcami – na tworzywie zostają odciski. Z góry umieszczone jest logo producenta, od spodu inne wymagane informacje.

Od frontu umieszczona jest wtyczka HDMI służąca do podpięcia Measy U4A do naszego telewizora.

measyu4a_7

Od prawej znajdziemy slot na kartę microSD oraz malutki otwór służący do resetowania urządzenia.

measyu4a_6

Z tyłu umieszczono gniazdo USB i gniazdo zasilania mini USB.

measyu4a_5

Za szybkość pracy urządzenia odpowiada czterordzeniowy procesor Cortex A9 quad-core (RK3188). Measy U4A wyposażono w 4 GB pamięci operacyjnej i tyle samo pamięci wewnętrznej, którą na szczęście możemy rozszerzyć przy pomocy karty microSD. Całość dopełnia układ graficzny Mali 400.

Measy U4A działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android 4.2. Do dyspozycji mamy także moduł Bluetooth 4.0, oraz Wifi 2.4 GHz w standardzie 802.11n.

Wrażenia z testów

Podłączenie Measy U4A do telewizora nie nastręcza żadnych problemów. Po prostu wpinamy go w wolne gniazdo HDMI. Do urządzenia podłączamy zasilanie.

measyu4a_8

Włączamy TV, ustawiamy źródło na port HDMI, w który wpięliśmy Measy U4A i naszym oczom ukazuje się ekran startowy androida.

measyu4a_10

Żeby korzystać z urządzenia potrzebujemy jeszcze kontrolera lub myszki na USB.

Do pełni szczęścia potrzeba jeszcze dostępu do internetu. W tym celu wchodzimy w ustawienia i konfigurujemy Wifi. Po połączeniu się z siecią urządzenie staje się w pełni funkcjonalne.

measyu4a_13

System zainstalowany na U4A jest „czysty” co ucieszy dużą część użytkowników. Mamy więc do dyspozycji tylko kilka podstawowych programów. W celu instalacji tego, co jest nam potrzebne wystarczy wejść do sklepu Play i wybrać dla siebie wszystko co nam się spodoba. Ogranicza nas jedynie 4GB pamięć, jednak po dołożeniu karty microSD nasze możliwości znacznie wzrastają.

measyu4a_12

W celu sprawdzenia jak działa urządzenie zainstalowałem kilka gier, TVN player, a także spędziłem sporo czasu przeglądając Youtube.

measyu4a_11

System działa szybko, nie ma problemu z przeglądaniem internetu, czy oglądaniem filmów. Także gry działają płynnie, układ graficzny Mali 400 mimo, iż nie jest już najnowszą konstrukcją, to nadal radzi sobie nawet z bardziej wymagającymi tytułami. Tytuły takie jak Dead Trigger 2, czy Real Racing 3 działają płynnie i bez przycięć.

Obsługa nie nastręcza problemów, a osoby posiadające smartfon z androidem poczują się jak w domu.
Możemy robić to samo co na telefonie, tylko wyświetlacz zamiast 5 cali ma ich np. 50.

measyu4a_9

Podsumowanie

Measy U4A to solidnie wykonane urządzenie, które wyposaża nasz TV w system android i dostęp do internetu. Działa szybko i bezproblemowo. Jeśli Twój telewizor nie ma SMART’a, kup Measy U4A, na pewno się nie zawiedziesz.

Cena
Od 250 zł
Nasza ocena

ocena10

wujekpoleca