Test Logitech Bluetooth Audio Adapter

Jeszcze kilka lat temu wszędzie panowały kable, teraz przyzwyczailiśmy się już do tego, że wszystko jest bezprzewodowe. Ten sam trend występuje w przypadku słuchania muzyki z głośników, wygodnie byłoby, gdyby muzykę z telefonu czy tabletu można było przesłać do głośników bezprzewodowo. Producenci głośników przygotowali już szeroką gamę produktów spełniających te wymagania. Niestety wiąże się to z kupnem nowych głośników i sporym wydatkiem. Co zrobić jeśli mamy dobry sprzęt, którego nie chcemy zmieniać, ale dźwięk musimy przesyłać przy pomocy przewodu? Logitech rusza na pomoc: Bluetooth Audio Adapter ma za zadanie unowocześnić nasz sprzęt i dodać mu możliwość przesyłania muzyki przy pomocy Bluetooth. Zapraszam do recenzji.

logitechbluetoothaudioadapter_1

Zawartość opakowania

 • Adapter Bluetooth ® Audio Adapter
 • Kabel RCA-3,5 mm
 • Kabel zasilający
 • Dokumentacja

Specyfikacja

Bluetooth 3.0

 • Obsługiwany profil Bluetooth: A2DP
 • Zasięg połączenia Bluetooth: do 15 m w zasięgu wzroku
 • Wejścia dodatkowe: 2
 • Elementy sterujące: przycisk nawiązywania połączenia Bluetooth

Wymiary produktu (długość x szerokość x wysokość)

 • 50 mm x 50 mm x 23 mm
 • 0,16 stopy x 0,16 stopy x 0,07 stopy

Obsługiwane urządzenia:

 • Głośniki komputerowe
 • Domowe zestawy stereo
 • Amplitunery z wejściami RCA lub 3,5 mm
 • Urządzenia Bluetooth®: smartfony i tablety

logitechbluetoothaudioadapter_2

Opis

Produkt zapakowany jest w niewielkie pudełeczko, w biało – zielonym kolorze. Pudełko jest zgrabne i prezentuje się ładnie. Wewnątrz znajdziemy plastikową foremkę, w której umieszczony został adapter i akcesoria. Nie ma ich wiele, ale też więcej nie potrzeba. Mamy więc do dyspozycji adapter, przewód zasilający, przewód RCA – 3,5mm oraz instrukcję obsługi.

logitechbluetoothaudioadapter_3

Logitech Bluetooth Audio Adapter jest wykonany z czarnego tworzywa sztucznego z niebieskimi wstawkami, a jego wymiary to 5x5x2,3 cm jest więc troszkę większy od pudełka zapałek. Wygląd jest stylowy i może się podobać. Od frontu producent umieścił wszystkie wejścia.

logitechbluetoothaudioadapter_4

Od lewej mamy wejście AUX, następnie dwa gniazda dla przewodu RCA 3,5mm i na końcu gniazdo zasilania. Na przeciwległej ściance adaptera znajdziemy logo producenta.

logitechbluetoothaudioadapter_5

Od góry we wgłębieniu umieszczony jest przycisk połączenia Bluetooth podświetlany na niebiesko. Od spodu producent umieścił antypoślizgową stopkę.

logitechbluetoothaudioadapter_6

Adapter objęty jest dwuletnią gwarancją.

Wrażenia z testów

Adapter możemy podłączyć przy pomocy wejścia AUX przewodem z końcówką Jack, lub przy pomocy przewodu RCA 3,5mm. Możemy także skorzystać z obu wejść jednocześnie podłączając np. do jednego wejścia głośniki komputerowe, a do drugiego amplituner. Po podłączeniu zasilania urządzenie jest gotowe do pracy.

Aby rozpocząć słuchanie muzyki musimy jeszcze sparować nasz adapter z urządzeniem, które będzie źródłem dźwięku. Parowanie następuje, gdy na adapterze wciśniemy przycisk Bluetooth a na naszym telefonie wykryjemy adapter i klikniemy połącz/sparuj. Bo udanym parowaniu możemy włączyć muzykę i cieszyć się bezprzewodowym odsłuchem.

Do testów wykorzystałem dwa smartfony (LG, Motorola) oraz tablet (Dell). Adapter podłączyłem do amplitunera (Yamaha) bez wbudowanego modułu bluetooth, do którego podłączone były dwie kolumny 2x180W (Rubicon). Z takiego zestawu korzystam na co dzień mogę więc porównać jakość dźwięku odtwarzanego przy pomocy przewodu z odtwarzaniem bezprzewodowym.

Zacznę od parowania. Nie było z nim żadnych problemów, urządzenie jest wykrywane szybko i po pierwszym parowaniu zapamiętuje nasz odtwarzacz. Jeśli chcemy kolejny raz skorzystać z adaptera wystarczy w smartfonie włączyć bluetooth i połączenie następuje automatycznie. U mnie adapter zapamiętał trzy urządzenia, na większej ilości nie testowałem.

Jeśli chodzi o zasięg, to w 60 metrowym mieszkaniu odtwarzanie przebiegało poprawnie z każdego miejsca, bez względu na to czy po drodze była ściana nośna, czy nie. Nie było żadnych przerw w odtwarzaniu. Pod tym względem urządzenie sprawuje się świetnie.

A co z jakością dźwięku? Rewelacja, nie ma żadnej różnicy między odtwarzaniem przy pomocy przewodu, czy korzystając z adaptera Logitecha. Dźwięk jest czysty, nie ma żadnych szumów, nic nie przerywa. Głośność możemy regulować smartfonem/tabletem, wystarczy więc raz ustawić głośność głośników/amplitunera i korzystać z regulacji głośności naszego źródła dźwięku.

Na plus zaliczę także stopkę antypoślizgową, urządzenie praktycznie przykleja się do powierzchni, na której stoi i trwa cały czas w tym samym miejscu.

Przyznam, że do odtwarzania bezprzewodowego przyzwyczaiłem się błyskawicznie, gorzej będzie się odzwyczaić.
Produkt Logitecha spisuje się świetnie.

logitechbluetoothaudioadapter_7

Podsumowanie

Logitech Bluetooth Audio Adapter to bardzo dobry produkt, dopracowany w każdym aspekcie. Obsługa jest banalnie prosta, parowanie działa szybko i bez zarzutu, zasięg jest bardzo dobry. Jednak największą zaletą jest możliwość odtwarzania bezprzewodowego bez utraty jakości dźwięku. Jeśli masz dobry sprzęt, ale brakuje mu możliwości odtwarzania muzyki bezprzewodowo, polecam adapter Logitecha.

Cena
Od 141 zł
Nasza ocena

ocena10

wujekpoleca