Test karbownicy do włosów BROCK

BROCK Electronics to nowa marka, której produkty w najbliższym czasie będę testować. Nowa na naszej stronie ale i nowa w ogóle na rynku. Firma oferuje różnego rodzaju artykuły RTV i AGD do kuchni, do łazienki, do pokoju.

Producent na swojej stronie deklaruje, że oferowane produkty są dobrej jakości i w zrównoważonej cenie.

Jak jest w praktyce? Przekonajmy się. Pierwszym z testowanych produktów jest karbownica do włosów Hair Crimper 39W, 360*.

Pudełko, w którym do mnie dotarło urządzenie jest niewielkiego rozmiaru.

1

2

Po otwarciu opakowania znajdujemy w nim urządzenie. Wykonane zostalo w całości w kolorze czarnym. Karbownica jest lekka i wygodnie trzyma się ją w dłoni.

3

Została wyposażona w przycisk zablokowujący ją w zamknięciu. Jeśli używacie tego typu urządzeń to napewno wiecie, że zamknięta szybciej sią nagrzeje i będzie utrzymywać stałą temperaturę.

4

Testowany model nie ma dużej mocy bo jedynie 39W ale zaskakująco dobrze sobie radzi. W zestawie brakuje mi materiałowej osłonki, w której możnaby umieścić nagrzaną karbownicę – trzeba uważać by nie uszkodzić gorącem powierzchni, na której ją położymy do ostygnięcia.

Sprzęt działa bez zarzutu i spełnia swoją funkcję. Włosy karbuje się sprawnie. Jestem mile zaskoczona bo mała wielkść płytek sugerowała, że proces karbowania będzie przebiegał mozolnie i zajmie dużo czasu. Urządzenie nagrzewa się w około 3-5 minut.

Karbowanie włosów pozwoli pokazać się wam w innej, ciekawej odsłonie. Zrobione urządzeniem fale zwiększą objętość włosów – wielu z nas jest to bardzo potrzebne. W celu wykonania fal należy rozpocząć pracę z karbownicą u nasady włosów, mocno je zacisnąć między płytkami i jednym płynnym ruchem przeprowadzić karbownicę po całym kosmyku włosów, od nasady aż po same końce. Nie należy jej trzymać długo w jednym miejscu! Następnie czynność należy powtórzyć na  wszystkich sekcjach włosów. Warto brać niewielkie części włosów – podzielić je sobie na sekcje, spiąć górne warstwy na czubku głowy, żeby nam nie przeszkadzały. Zawsze najlepiej zaczynać od warstwy spodniej.

5

Rozmiar karbownicy i jej lekkość sprawiają, że możemy ją zabrać ze sobą wszędzie. Z łatwością zmieści się w torbie czy plecaku. Możesz być zawsze w gotowości by poprawić swoją fryzurę. Wygodne korzystanie z urządzenia umożliwia obracający się o 360* kabel. Uruchomienie karbownicy za pomocą przesuwnego przycisku powoduje włączenie się oświetlenia – dzięki temu wiadomo kiedy sprzęt jest nagrzany.

7

Przed rozpocząciem użytkowania warto zwrócić uwagę na kilka istotnych przypomnień i ostrzeżeń, które znajdziemy w dołączonej do zestawu instrukcji obsługi. Producent zadbał o to by znalazła się tam również instrukcja w języku polskim. M.in. – nie należy używać karbownicy gdy mamy włosy popsikane lakierem – jest łatwopalny; gdy karbownica jest mokra z zewnątrz czy wewnąrz; nie należy również kłaść urządzenia na mokrych powierzchniach lub mokrych ubraniach.

Mini karbownica BROCK HC 2001 BK umożliwia  tworzenie delikatnej i nie przesadzonej fali na włosach, utrzymującej się cały dzień. Włosy według mnie są lepiej ułożone i uniesione. Każda z nas czasem chce odświeżyć swój wygląd, pokazać się z innej strony – efekty pracy z tym poręcznym urządzeniem przestawiam poniżej:

Przed:

b

Po:

a 

Nie jest to sprzęt z górnej półki – tak jak zapewnia producent – cena rzeczywiście jest bardzo niska. Biorąc pod uwagę ten fakt urządzenie działa proporcjonalnie do swojej ceny.

Karbownicę można nabyć już za około 50 zł.ocena8

Sprzęt do testów dostarczył:

logo brock