Recenzja Tostera Brock BT 1003 SS

Dziś kolejny z testowanych przeze mnie w ostatnim czasie produktów BROCK BT 1003 S a dokładniej mowa o Tosterze. Dotarł do mnie w średniej wielkości opakowaniu.

10

Specyfikacja techniczna:

BT 1003 SS – Toster

•     Obudowa ze stali nierdzewnej.
•     2 kieszenie do opiekania tostów.
•     6 regulowanych ustawień pieczenia.
•     Przełącznik włącz/ wyłącz.
•     Funkcja rozmrażania, anulowania, podgrzewania i centrowania pieczywa.
•     Funkcja automatycznego wysuwania pieczywa.
•     Wyjmowana tacka na okruchy.
•     Rozmiar (długość x szerokość x wysokość): 28,1 x 15,6 x 18,9cm
•    Moc: 800W.
•    Waga: 1.27kg

Pierwsza rzecz, o której należy wspomnieć to to, że toster jest lekki. Wygodnie i szybko można zmieniać jego umiejscowienie w kuchni, nie zajmuje również dużo miejsca więc nie musimy go po użyciu chować do pudełka. Wstarczy mu znaleźć niewielki kącik na blacie w kuchni. Po obu stronach toster został wykonany z błyszczącego, srebrnego tworzywa, reszta tostera została wykonana w kolorze czarnym. Po obu srebrnych stronach widnieje logo producenta ,,BROCK electronics”.

6

Z prawej strony tostera usytuowano obsługujące go przyciski, pokrętło a także rączkę – za jej pomocą kromki wchodzą do wnętrza urządzenia.

7

Od spodu toster wyposażony został w 4 nóżki, w tym dwie nóżki mają założone gumki antypoślizgowe – dzięki temu toster nie przemieszcza się po blacie w niepożądany sposób.

4

Od góry widzimy wnętrze, do którego należy wkładać kromki pieczywa.

5

Użytkowanie tostera jest bardzo proste. Aby uruchomić nagrzewanie należy oczywiście na samym początku podłączyć sprzęt do gniazdka elektrycznego. Następnie wybieramy pokrętłem odpowiednią cyfrę – stopień zarumienienia pieczywa. Skala wypieczenia chleba ma zakres od 1 do 5.

Uchwyt do ładowania pieczywa do wnętrza urządzenia działa płynnie i wystarczy go lekko nacisnąć.

3

W praktyce stopień zbrązowienia na 5 w mojej ocenie był zbyt mocny ale to zależy oczywiście od upodobania. Jeśli ktoś lubi bardzo wypieczone, mega chrupkie pieczywo to oczywiście jak najbardziej urządzenie spełni takie oczekiwania. Dla mnie wystarczający poziom zarumienienia to 3. Kromki są chrupiące i w sam raz zarumienione. W testach użyłam ciemniejszego pieczywa. Pszenny chleb będzie oczywiście nieco jaśniejszy w wyglądzie po upieczeniu.

2

Wystarczy posmarować odrobiną masła, które po chwili się pięknie rozpuści.

1

Następnie posypać tym na co akurat mamy ochotę – ja dla dzieci posypuję kromki tartym żółtym serem. Kromka jest jeszcze gorąca, co powoduje delikatne rozpuszczanie się sera. W dalszej kolejności każdy może położyć na tosta jakie tylko chce dodatki. Pyszna kolacja dla całej rodziny jest gotowa w 5 minut!

Atutem urządzenia jest to, że nagrzewa się ono tylko od góry, w miejscu przeznaczenia pieczenia tostów. Boki po nagrzaniu tostera nie osiągaja temperatury wnętrza więc możemy być spokojni o to, że dzieci albo my przez przypadek poparzymy palce.

3 przyciski umiejscowione z boku urządzenia spełniają następujące funkcje:

CANCEL – przycisk anuluj

REHEAT – przycisk podgrzewania

DEFROST – przycisk rozmrażania

Tak więc oprócz pysznych i chrupiących, rumianych tostów mamy do dyspozycji funkcję rozmrażania pieczywa a także podgrzewania.

Pod spodem tostera znajduje się wysuwana taca, dzięki której w łatwy sposób usuniemy z urządzenia okruchy.

11

Producent określa, że z urządzenia może z powodzeniem korzystać już 8-latek – jednak nie zapominajmy, żeby dzieci zawsze były pod nadzorem dorosłych. Metalowe części obudowy podczas pracy urządzenia bardzo sie nagrzewają i można się dotkliwie nimi poparzyć.

Nie zapominajmy również, żeby zachować ostrożność  w przypadku ustalenia miejsca, w którym postawimy nasz toster – nie stawiajmy go w miejscu obecności materiałów łatwopalnych, takich jak np. zasłony. Nigdy nie powinniśmy również stawiać tostera w pobliżu gorących lub ciepłych powierzchni, takich jak piekarnik elektryczny czy palnik gazowy.

Sporo więcej wytycznych dotyczących użytkowania znajdziemy dodatkowo w dokumentacji dołączonej do tostera.

Po zakupie BROCK BT 1003 S warto się z nimi zapoznać.

Podsumowując – toster BROCK to lekkie i nie zajmujące dużo miejsca urządzenie, za pomocą którego upieczenie pyszne, rumiane i chrupiące pieczywo. Dodatkowe funkcje tostera to rozmrażanie a także podgrzewanie.

Urządzenie podczas testów sprawowało się bardzo dobrze, nie napotkałam żadnych trudności czy usterek. Dodatkowo jest ciche i szybko się nagrzewa. Cena BROCK BT 1003 S zaczyna się już od około 100,00 zł.

Produkt dostępny jest na Ceneo 

ocena10

Sprzęt do testów dostarczył:

logo brock