Test głośników firmy iBOX model PARIS

Głośniki stały się nieodzownym elementem każdego komputera. Większość z nas nie wyobraża sobie komputera bez zestawu chociażby dwóch głośniczków. Postanowiliśmy sprawdzić jeden z zestawów dostępnych na rynku. Poniżej przedstawiamy recenzję zestawu głośników  firmy iBOX model Paris.

img_2478
Głośniki dotarły do nas w oryginalnym opakowaniu. W skład zestawu weszły 2 pojedyncze głośniki oraz instrukcja. Uruchomienie głośników wymaga podłączenia jednego kabla do komputera za pomocą standardowej wtyczki i drugiego do zasilania.

img_2486
Specyfikacja:
Kod Producenta    IGL2105
Typ zestawu    2.0
Moc głośnika satelitarnego (RMS)    2 W
Dolna częstotliwość    100 Hz
Górna częstotliwość    20 kHz
Dekoder dźwieku    Brak
Wejście analogowe stereo    Tak
Wejście analogowe wielokanałowe    Nie
Wejście cyfrowe    Nie
Ekranowanie magnetyczne    Tak
Wyjście słuchawkowe    Nie
Zasilacz    Wewnętrzny
Pilot    Brak
Kolor    Czarny
Informacje dodatkowe    Zasilanie 220V, Pokrętło głośności, Funkcja ON/OFF, Wymiary: 67x204x73 (szer,wys,gł)

img_2488
Głośniki prezentują się dosyć oryginalnie. Wykonane zostały z tworzywa sztucznego koloru czarnego , odpornego na zarysowania.  Niestety na powierzchni głośników odbijają się palce i zbiera się kurz. To jest niestety ich minus.

Mniej więcej pośrodku znajduje się głośnik koloru srebrnego. Poniżej pod głośnikiem umieszczono regulację głośności  z funkcją ON/OFF. Po lewej stronie znajduje się wejście oznaczone MP3, a po prawej wejście na  słuchawki, które jest bardzo pomocne gdy domownicy mają dość słuchania odgłosów dobiegających z komputera. Oba elementy działają lekko i nie stawiają oporu przy próbie podgłoszenia dźwięku ani w trakcie umieszczenia słuchawek czy wtyczki w otworach do tego przeznaczonych. Długość kabli jest wystarczająca pod warunkiem, że głośniki zamierzamy trzymać na biurku przy monitorze.

1

Głośniki te działają zdecydowanie lepiej niż głośniczki w laptopie, jednak ich dźwięk pozostawia wiele do życzenia. O ile przy cichszej muzyce, czy filmie radzą sobie przyzwoicie tak przy mocniejszych dźwiękach odgłos jest mocno zniekształcony i zmusza nas to do przyciszenia głośników. Cena ich jest bardzo niska – od 18,94 zł i w związku z czym pasuje tu stwierdzenie : jaka cena, taka jakość 🙂

img_2483
Głośniki wyglądają przyzwoicie jednakże ze względu na odsłuch warto poszukać innego modelu który umili nam słuchanie muzyki i oglądanie filmów. Jeśli jednak nie mamy zbyt dużych funduszy przy laptopie sprawdzą się idealnie.

Cena: od 18,94 zł

ocena7