Test bezprzewodowej myszy marki iBOX model STEEL

W dzisiejszych czasach zdecydowanie wolimy, aby wokół komputera było jak najmniej kabli. Coraz więcej producentów wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i produkuje bezprzewodowe myszy. Pokusiliśmy się o test dosyć taniego gryzonia firmy iBOX model Steel.mouse4

Mysz dotarła do nas w oryginalnym opakowaniu zabezpieczonym folią. Plastik w którym umieszczona była mysz jest dość kiepskiej jakości i przypomina pudełko po lodach, ale nie opakowanie jest tu najistotniejsze.
Oprócz myszki w zestawie znajdziemy dość lakoniczną instrukcję, odbiornik USB oraz 2 baterie alkaiczne.

mouse1

Specyfikacja:
Kod Producenta     IMOSU966
Typ myszy     Optyczna
Komunikacja z komputerem     Radiowa
Interfejs     USB
Rozdzielczość     1600
Zasięg     10 m
Liczba przycisków     6 szt.
Liczba rolek     1 szt.
Kolor     Czarny

mouse_2
Gryzoń dostępny jest tylko w kolorze czarnym, zatem taki do nas dotarł. Mysz prezentuje się bardzo przyzwoicie. Jest wyprofilowana i ułożenie dłoni jest dosyć wygodne. Wykonana z grubszego plastiku odpornego na zarysowania i upadki z wysokości.
Mysz posiada wbudowanych 6 guzików, które działają bez zarzutu a odgłos kliknięcia nie jest męczący.
Podłączenie gryzonia jest bardzo proste. Jedyne co należy zrobić to podłączyć odbiornik USB do gniazda i możemy zaczynać pracę. Podłączenie odbiornika USB działa bez zarzutu zarówno bezpośrednio do komputera jak i również po podłączeniu do rozdzielacza. Odbiornik USB jest mały i nie ma obawy że ktoś przechodząc koło komputera zahaczy o niego.

mouse3

Mysz nie sprawdzi się u osób leworęcznych ze względu na dostosowanie przycisków bocznych tylko dla osób praworęcznych. Samo umiejscowienie tychże przycisków może sprawiać problemy także osobom praworęcznym.
Bardzo ciężko jest je nacisnąć w trakcie pracy, przez co stają się bezużyteczne.

Mysz posiada funkcjonalność automatycznego włączania i wyłączania, dzięki czemu zwiększamy żywotność baterii. System ten działa bez zarzutu podobnie jak przycisk DPI. Kursos przyspiesza bardzo zauważalnie i jeśli zachodzi taka potrzeba spokojnie możemy korzystać z tej funkcji.
Zasięg gryzonia wynosi 10 metrów i to zdecydowanie jego plus.Mysz działa na wielu powierzchniach – od zabrudzonego biurka, przez marmurowo-chropowaty parapet a na jeansach kończąc.

mouse5
Podsumowanie:
Główne atuty myszy firmy iBOX to niska cena, skuteczność na każdym podłożu, odporność na upadki i bardzo dobry zasięg.
W  przyszłości producent powinien pomyśleć o udoskonaleniu swojego produktu o możliwość korzystania osób leworęcznych i lepsze wyprofilowanie bocznych przycisków.

Zdecydowane zalety przewyższają niedociągnięcia zatem produkt jest godny polecenia, również ze względu na jego niską cenę.

Cena : od 28,82 PLN

ocena8

wujekpoleca