Test dysku Transcend 25M3 1TB

Pod lupę trafił do nas dysk zewnętrzny firmy Transcend oznaczony symbolem 25M3 o pojemności 1TB. Czy oferowany produkt jaki otrzymaliśmy do testów spełni dzisiejsze wymagania użytkowników? Zobacz Sam!

Zestaw opakowania:
2,5 calowy dysk otrzymaliśmy w kartonowym pudełku. Frontowa część pudełka została pokryta przezroczystą plastikową osłoną przez która możemy dostrzec prezentowany model. Warto zwrócić uwagę na ikonę umieszczoną w lewym rogu, gdzie producent zapewnia nas, że dysk zewnętrzny jest odporny na upadki.

IMG_9567

Po otwarciu pudełka znajdujemy:

  • dysk zewnętrzny o pojemności 1TB
  • kabel USB
  • kabel zasilający
  • instrukcję obsługi
  • materiały promocyjne
  • gwarancje

Specyfikacja:

Typ

zewnętrzny

Pojemność

1 TB

Format

przenośny 2,5″

Typ podłączenia

USB 3.0 i USB 2.0

Bufor pamięci

8 MB

Obroty na min.

5400 obr/min

Opis

Wymiary: 82 x 20 x 130 mm

Waga

216 g

Zasilanie

USB

Gwarancja

36 miesięcy

Zwróćmy uwagę na wygląd dysku zewnętrznego. Obudowa w tym urządzeniu została pokryta plastikiem, który został dodatkowo zabezpieczony gumą, dzięki temu zapobiega on uszkodzeniu sprzętu.

IMG_9568

IMG_9575

Kolory, które zostały wykorzystane nie przyciągają oka. Na frontowej części urządzenia znalazło się gniazdo SS USB pokryte zielonym chropowatym plastikiem. Na górze swoje miejsce znalazło logo, dodatkowo w rogu urządzenia został umiejscowiony przycisk odpowiedzialny za utworzenie kopii zapasowych. Zakres pracy urządzanie jest informowany diodą koloru niebieskiego.

IMG_9577

IMG_9579

Jak każdy producent urządzeń zewnętrznych dorzuca dodatkowo oprogramowanie to i również nie zabrakło tego i w tym przypadku. Transcend dołączył pakiet StoreJet Elite. Oferowany pakiet umożliwia tworzenie w bardzo prosty sposób kopii zapasowych, a funkcja szyfrowania danych protokołem AES zapewni nam gwarancję, że nikt niedostanie się do naszych danych. Jeśli przez pomyłkę usuniemy plik to nie musimy się o to martwić, bowiem oprogramowanie Restore spróbuje pomóc nam odzyskać określony plik.

IMG_9582

Platforma Testowa:

platforma_testowa

Test:
Dotarliśmy do najważniejszej części programu czyli test urządzenia Transcend.

Transcend model 25M3 zapewnia nas, że urządzenie jest odporne na upadki zrzuciliśmy urządzenie z wysokości 150cm, który przetrwał upadek nie naruszając danych jak i samego dysku.

Do przeprowadzania testu użyliśmy dwóch programów, pierwszy z nich to AS SSD Benchmark, drugi to Crystal Disk Mark. Dysk został przetestowany na porcie USB 3.0.

Poniżej przedstawiamy wyniki testów:

assd

crystal

Przeprowadzone testy zapisu sekwencyjnego uplasował się w przedziale 65-112 MB/s, natomiast odczyt sekwencyjny uplasował się na poziome 108-113 MB/s.

Podsumowanie:
Jeżeli szukacie taniego i bezpiecznego dysku który zadba o Wasze dane to warto zastanowić się nad kupnem tego dysku.

Cena:

od 210zł

Ocena:

ocena8