Test bezprzewodowych głośników JBL model Flip 2

Czy mały, bezprzewodowy głośnik jest w stanie zaspokoić potrzeby potencjalnego użytkownika przy słuchaniu muzyki? Czy system SoundClear® w jaki został wyposażony głośnik faktycznie eliminuje zniekształcenia i echo? Przetestowaliśmy urządzenie firmy JBL model Flip 2 i spróbujemy w poniższej recenzji odpowiedzieć na te postawione wyżej pytania.

1
DANE TECHNICZNE:

Głośniki: 2 x 40mm

Moc wzmacniacza: 2x 6 W

Pasmo przenoszenia: 100 Hz – 20 kHz

Współczynnik S/N: 80dB

Źródła: Liniowe (Aux) i Bluetooth

Bateria: Litowo polimerowa (3,7V, 2000mAh, 7,4Wh)

Czas pracy: ok. 5 godzin (zależnie od głośności)

Czas ładowania: 3 godziny

Wymiary: 65mm x 160 mm

Częstotliwość Bluetooth: 2,402 – 2,480 GHz

Moc Bluetooth: 0 – 4 dBm

Modulacja B: GFSK, ./4 DQPSK, 8DPSK

2

Ten dostępny w kilku kolorach model dotarł do nas w żółtej kolorystyce. Opakowanie bardzo stylowe, wewnątrz którego znaleźliśmy głośnik, instrukcje i zapakowaną w zgrabne etui ładowarkę. Sam głośnik wykonany z materiału bardzo dobrej jakości prezentuje się bardzo ciekawie.
3
Głośnik posiada możliwość podłączenia do smartfonów, tabletów, laptopów systemem NFC (do szybkiego parowania Bluetooth). Smartfon zapamiętuje połączenie i kolejne uruchomienie umożliwia błyskawiczne sparowanie z głośnikiem. Flip 2 wyposażono również w system SoundClear® eliminujący zniekształcenia i echo, Bluetooth, mikrofon i wskaźnik naładowania baterii.
img_6913
Ten kanarkowy głośnik jest mały (16×6,5 cm), lekki i bardzo poręczny. Można go zapakować w zgrabne etui dołączone do zestawu, zabrać ze sobą dosłownie wszędzie i cieszyć się muzyką w domu lub na łonie natury. Dwa 40 milimetrowe głośniki i port basowy zamknięto w stylowej tubie. Na bocznej ścianie głośnika umieszczono funkcyjne przyciski: włączenie/wyłączenie urządzenia, bluetooth, guzik umożliwiający odebranie telefonu i przyciski +/- służące do podgłaszania i ściszania. W centrum głośnika widnieje napis producenta JBL, a poniżej znajdziemy wejścia dla ładowarki i słuchawek oraz 5 podświetlanych „kropek” informujących nas o stanie naładowania baterii. Dzięki wbudowanemu akumulatorowi litowo-polimerowemu mamy zapewnione 5 godzin grania na jednym ładowaniu. Samo ładowanie akumulatora trwa około 2 godzin.

img_6916

W tym małym głośniku zamknięta jest wielka moc. Bardzo czysty i przyjemny dźwięk dzięki zastosowanej technologii SoundClear®. Nie są słyszalne w tym urządzeniu zbyt mocne basy jednak te które słychać są wystarczające. JBL to urządzenie oferujące zrównoważony i naturalny dźwięk. Duża ilość basu przy wykorzystaniu Flip 2 jako zestawu głośnomówiącego mogłaby utrudniać zrozumienie rozmówcy.

4

Podsumowanie:

Głośnik JBL to bardzo dobry produkt. Na jego plus przemawia ciekawy wygląd, różnorodna kolorystyka, która zaspokoi gusta wielu zainteresowanych osób, łatwy sposób użytkowania, długie działanie akumulatora i możliwość zabrania urządzenia w zgrabnym etui dosłownie wszędzie. Cena nie jest zbyt niska natomiast jest to urządzenie które będzie służyć nam przez wiele lat.

Cena: od 395 zł

ocena9wujekpoleca