JBL Synchros s300i – test słuchawek dla urządzeń mobilnych

JBL znany producent wysokiej jakości sprzętu audio zaprezentował nowe słuchawki nauszne s300i Synchros przeznaczone głównie do urządzeń mobilnych. Udało nam się przetestować nowy model, a nasze wrażenia zawarte zostały w niniejszej recenzji.

jbl_s300_synchros_1
Zawartość opakowania

– słuchawki JBL s300i Synchros
– przewód słuchawkowy z końcówką jack 3,5mm (podłączenie do słuchawek jack 2,5mm)
– instrukcja obsługi
– karta gwarancyjna

Specyfikacja

Audio Specifications

Rated Input Power – 30mW
Frequency Response – 10Hz – 22kHz
Maximum SPL – 115dB @ 30mW

Control and Connection Specifications

Connector – 3.5mm jack

Speaker Specifications

Driver – Premium 40mm

Dimensions

Depth (mm) – 74
Height (mm) – 168
Width (mm) – 125

jbl_s300_synchros_2

Opis

Słuchawki JBL s300i Synchros zostały starannie zapakowane w stylowe tekturowe pudełko w biało pomarańczowych barwach. Wnętrze wypełniono czarnymi tekturowymi elementami utrzymującymi słuchawki w bezpiecznym bezruchu. Całość opakowania wygląda na profesjonalnie zaprojektowaną i dopracowaną.

W opakowaniu poza słuchawkami znajdziemy również odłączany przewód słuchawkowy ze standardową końcówką Jack 3,5 mm oraz Jack 2,5 mm, którą podłączamy do słuchawek. Na przewodzie znajdują się także trzy uniwersalne przyciski do sterowania podłączonymi urządzeniami i mikrofon. Warto wspomnieć o tym, że końcówka 3,5 mm ugięta jest pod kątem 90 stopni dzięki czemu po podłączeniu np. do telefonu wystająca część jest niewielka i układa się równolegle do urządzenia, pozwala to na swobodne trzymanie w kieszeni bez ryzyka uszkodzenia wejścia słuchawkowego w telefonie. W pudełku znajdziemy również instrukcję i kartę gwarancyjną.

jbl_s300_synchros_6

JBL przyłożył się do wykonania swojego produktu, s300i Synchros prezentują się wspaniale. Zarówno świetny design jak i bardzo dobra jakość zastosowanych materiałów tworzą piękne połączenie. Słuchawki wykonane są z lekkiej stali, twardego plastiku i wysokiej jakości skórzanych elementów.

jbl_s300_synchros_4

Do testów otrzymaliśmy słuchawki w kolorze szarym, przewód słuchawkowy jest także szary. Przewód podłączany jest do lewej słuchawki. Nauszniki wykończone zostały miękką skórą bardzo dobrze dopasowującą się do uszu. Oba mają możliwość przekręcania się o 90 stopni w dwie strony, ułatwia to noszenie w przypadku, gdy nie słuchamy akurat muzyki, a także pomaga w odpowiednim ustawieniu słuchawek do naszych uszu. Na zewnętrznych stronach nauszników JBL umieścił swoje logo. Kabłąk przy mocowaniu nauszników wykończony został twardym, lecz przyjemnym w dotyku tworzywem sztucznym. Sam kabłąk jest metalowy, a regulacja nauszników oznaczona została numerami od 1 do 12, pozwala to na identyczne ustawienie obu nauszników.

jbl_s300_synchros_3

Wewnętrzna część kabłąka wykończona została gąbką okrytą miękką skórą, która opiera się na naszej głowie. Wszystkie elementy zostały świetnie spasowane, a słuchawki wyglądają solidnie i nowocześnie.

jbl_s300_synchros_7

Wrażenia z testów

Po założeniu słuchawek pierwsze wrażenie jest bardzo dobre. Dobrze trzymają się na głowie, skóra jest mięciutka i przyjemnie układa się na uszach. Słuchawki są bardzo komfortowe. Po włączeniu muzyki odniosłem wrażenie, że dźwięk jest lekko przytłumiony, po kilku minutach przyzwyczaiłem się do dźwięku i wrażenie zniknęło.
Barwa i jakość dźwięku są bardzo dobre, średnie tony są dobrze wyeksponowane, bas schodzi naprawdę nisko, ale nie zakrywa pozostałych pasm, natomiast troszkę brakuje wysokich tonów. Muzyki słucha się bardzo dobrze czy słuchamy metalu, disco polo czy też muzyki klasycznej.
Sprawdzałem jakość odsłuchu z kilku telefonów, laptopa, wzmacniacza i zawsze dźwięk był czysty i bardzo dobrej jakości.

jbl_s300_synchros_8
Ponieważ słuchawki przeznaczone są przede wszystkim do urządzeń mobilnych, wyposażone zostały w przewód z trzema przyciskami do sterowania urządzeniem oraz w mikrofon pozwalający na prowadzenie rozmów. Przyciski pozwalają np. na regulację głośności. W tym miejscu należy zaznaczyć, że są dwie wersje słuchawek, jedna jest przeznaczona dla urządzeń marki Apple i taką właśnie otrzymaliśmy do testów, druga jest uniwersalna do stosowania np. z androidem. Różnią się literką „i” w nazwie, możliwościami współpracy z różnymi systemami oraz ceną. Mikrofon bardzo dobrze zbiera to co mówimy, nie miałem żadnych problemów z prowadzeniem rozmów z wykorzystaniem słuchawek. Także dźwięk rozmówcy dobiegający ze słuchawek był mocny i wyraźny.

jbl_s300_synchros_9

Podsumowanie

JBL tworząc s300i Synchros wykonał kawał dobrej roboty. Połączenie bardzo dobrej jakości materiałów z nowoczesnym designem i świetną jakością dźwięku dało finalnie bardzo dobry produkt. Jedyną wadą jest cena, jeśli dla kupującego nie jest to przeszkodą, to nie pozostaje mi nic innego jak polecić słuchawki.

Cena
Od 629 zł
Nasza ocena

ocena9wujekpoleca