Test bezprzewodowej myszy marki QUER seria COMFORT model KOM0570

W ostatnim czasie otrzymaliśmy do testów zupełną nowość jaka pojawiła się na rynku. Mysz firmy QUER z serii COMFORT model KOM0570. Producent zapewnia że ten bezprzewodowy gryzoń sprawdzi się zarówno u osób prawo jak i leworęcznych. Czy tak jest na prawdę? Sprawdziliśmy i zapraszamy do naszej recenzji.

img_6353

Mysz dotarła do nas w oryginalnym opakowaniu dobrze zabezpieczona przed ewentualnym zniszczeniem. Oprócz myszki w zestawie znajdziemy ulotkę informacyjną o produkcie, mysz i odbiornik USB. Producent nie zapewnił na wyposażeniu baterii i jest to na pewno minus, gdyż większość gryzoni na rynku posiada w zestawie baterie.

Model na rynku dostępny jest w trzech kolorach: czarnym ,czarnym z niebieskim lub srebrnym wykończeniem. My otrzymaliśmy mysz w kolorze czarnym. Urządzenie prezentuje się nienagannie. Wykonane z grubszego plastiku odpornego na zarysowania, z góry matowe, po bokach i w miejscu scrolla bardziej świecące. Boki myszy są dobrze wyprofilowane i wypełnione plastikiem z dziurkami , dzięki czemu bardzo dobrze urządzenie leży w dłoni. Scroll jest w kolorze srebrnym z czarnym, ząbkowanym środkiem. Nadaje to myszy jeszcze ładniejszy wygląd. Kolor srebrny łamie czerń całego urządzenia.

img_6356

Myszka posiada 6 wbudowanych guzików, które działają bez zarzutu, a odgłos kliknięcia nie jest męczący.
Podłączenie gryzonia jest dziecinnie proste. Jedyne co należy zrobić to podłączyć odbiornik USB do gniazda, włączyć przycisk ON/OFF umieszczony pod spodem urządzenia i możemy zaczynać pracę. Podłączenie odbiornika USB działa bez zarzutu. Odbiornik jest mały i nie ma obawy że ktoś przechodząc koło komputera zahaczy o niego. Producent pokusił się o zastosowanie fajnego rozwiązania przechowywania odbiornika USB pod klapką gdzie umieszczone są baterie. Dzięki temu mamy pewność że nie zgubimy naszego odbiornika przenosząc mysz w inne miejsce.

Mysz gabarytowo jest mała i sprawdzi się zdecydowanie lepiej u osób które mają małą dłoń. Z powodzeniem może być używana zarówno przez osoby prawo jak i leworęczne. Przyciski dla osób leworęcznych nie będą stanowiły żadnego utrudnienia.
img_6360
Dzięki przyciskowi ON/OFF możemy w łatwy sposób zwiększyć żywotność baterii jeśli za każdym razem będziemy pamiętać o jej wyłączeniu. Bez zarzutu działa regulowana rozdzielczość 1600/2400 DPI. Jeśli zachodzi taka potrzeba możemy skorzystać z tej opcji bez problemu.
Zasięg myszy wynosi 10 m i jest to jej duży plus. Urządzenie działa dobrze na podkładce pod mysz, na kartce czy nawet na jeansach. Gorzej radzi sobie z czystym, śliskim biurkiem. Na takiej powierzchni traci niestety sygnał.

img_6361

Do największych atutów myszy QUER można zaliczyć niską cenę, rozwiązanie z możliwością schowania odbiornika USB pod klapkę gdzie umieszczone są baterie, duży zasięg i dostosowanie gryzonia dla osób prawo i leworęcznych.
Minusem jest brak baterii w zestawie i słaby zasięg na gładkiej powierzchni. Mimo tych mankamentów produkt wart jest uwagi i spokojnie można pochylić się nad nim jeśli chcemy zakupić nowego gryzonia do naszego komputera.

Cena
40 zł

ocena8wujekpoleca