Recenzja słuchawek Kaira X Razer

Słuchawki Kaira X od Razer dotarły do mnie w średniej wielkości pudełku.

1

2

Zawartość opakowania to dokumentacja i słuchawki Kaira X.

3

Słuchawki zostały wykonane w kolorze biało-czarnym, są dosyć masywne.

4

Od góry słuchawek widnieje logo producenta RAZER

8

Na lewej słuchawce umiejscowiono pokrętło sterujące poziomem głośności, przycisk wyciszający mikrofon. Na tej słuchawce zamocowany został również mikrofon.

7

Na zewnętrznej części słuchawek widnieje logo Razer

9

 Kaira X wykonane w kolorach czarnym i białym – zdaje się, że pasują idealnie do PlayStation 5 -możemy je jednak podłączyć do PC, Mac a także Nintendo Switch. Dostępne są również w innych kolorach, w tym pasującym wizualnie do X Boxa.

Kaira X  są dosyć masywne ale wygodne leżą na głowie, nie są nazbyt ciężkie. Słuchawki bardzo dobrze przylegają do uszu, świetnie dopasowując się do kształtu głowy. Miękkie pokrycie pałąka zapewnia komfort użytkowania u góry głowy – w dotyku przypomina miękką poduszkę.

Jeśli przyjdzie wam do głowy martwić się o widoczne ewentualne zabrudzenia za sprawą wykonania sprzętu w kolorze białym – nie musicie się obawiać. Praktycznie całe Kaira X są wykonane ze śliskiego tworzywa, które będzie zdecydowanie łatwo utrzymać w czystości. Również materiał, z którego zostały wykonane gąbki oraz pokrycie pałąka – jest delikatnie śliski –  w przypadku przybrudzenia – powinna wystarczyć ściereczka by go wyczyścić.

Wizualnie słuchawki prezentują się schludnie, nowocześnie i stylowo.

11

 Specyfikacja techniczna:

Łączność: Przewodowa

Budowa słuchawek: Nauszne, zamknięte

Składana konstrukcja: Nie

System audio: Stereo 2.0

Redukcja hałasu: Pasywna

Średnica membrany: 50 mm

Pasmo przenoszenia słuchawek: 20 ~ 20000 Hz

Impedancja słuchawek: 32 Om

Czułość słuchawek: 96 dB

Regulacja głośności: Tak

Wbudowany mikrofon: Tak, przy słuchawce

Charakterystyka mikrofonu: Kardioidalny

Pasmo przenoszenia mikrofonu: 100 ~ 10000 Hz

Czułość mikrofonu: -42 dB

Złącze: Minijack 3,5 mm – 1 szt.

Długość kabla: 1,3 m

Kompatybilność: Android, Windows, Mac OS, Nintendo Switch, PlayStation

Materiał nauszników: Pianka

Kolor: Czarno-biały

Waga: 283 g

Użytkowanie testowanego dziś sprzętu należy do łatwości. Wszystko potrzebne do sterowania mamy umiejscowione na lewej słuchawce. Znajdziemy tutaj przesuwający się przycisk, który włącza bądź wyłącza mikrofon, pokrętło, którym w wygodny sposób steruje się głośnością. Przy lewej ze słuchawek mamy również zamocowany mikrofon. Niestety nie jest on odkręcany. Z tej strony również ulokowany jest kabel zakończony wtyczką Mini Jack. Kabel również jest zamocowany na stałe – niestety uważam to za minus bo gdy ulegnie on przetarciu czy pęknięciu – będziecie musieli wymienić całe słuchawki na nowe.

5

Wewnątrz słuchawek ulokowano przetworniki 50 mm wspomagane technologią TriForce, które mają odpowiadać za czyste i miękkie brzmienie. O ile brzmienie rzeczywiście jest czyste to według mojej opinii sprawia wrażenie docierać do uszu jakby zza jakiejś przeszkody, cienkiej ściany, która blokuje swobodny przepływ dźwięków. W przypadku odtwarzania jakiejś melodii spotkamy się z bardzo słabym basem i niskimi tonami.

Jeśli mówić o mikrofonie – jest on wspomagany technologią HyperClear Cardioid Mic z redukcją szumów, który znakomicie odrzuca hałas otoczenia, np. odgłosy bitewne – wychwytując nasz głos. Możemy więc być spokojni i pewni, że nasze komendy będą słyszalne głośno i wyraźnie.

6

Podsumowując – Słuchawki przewodowe Kaira X od Razer to budżetowa propozycja dla każdego gracza. Urządzenie dedykowane jest dla PS5, PS4, XBOX jednak wejście Mini Jack umożliwi nam podłączenie ich praktycznie do wszystkiego. Słuchawki zostały wykonane solidnie i z dobrej jakości materiałów. Dźwięk odtwarzany przez Kaira X jest czysty, nic nie trzeszczy, chociaż zdaje się słyszeć barierę, przez którą dźwięk nie jest w stanie w pełni się przebić. Osobiście bardzo mi ten efekt przeszkadzał – każdy dźwięk wydobywał się jakby z oddali, nie było go słychać tu i teraz. Nie mniej jednak nie zapominajmy, że słuchawki są dedykowane graczom więc w przypadku rozgrywek online okażą się wystarczające, w rozsądny sposób tłumiąc dźwięki z zewnątrz – bez przeszkód umożliwią przyjemnie spędzać długogodzinne sesje gier online i nie tylko. Kaira X to pozycja w rozsądnej cenie bo sprzęt jest dostępny już od 279,00 zł.

ocena7

Słuchawki Razer Kaira X dostępne są w cenie 279,00zł

Sprzęt do testów dostarczył:

razer