Test zestawu słuchawkowego SAVI 8220 plantronics

W dzisiejszej recenzji kolejny raz mamy przyjemność przedstawić jeden z produktów Plantronics. Mowa o zestawie słuchawkowym Savi 8220. Zestaw dotarł do mnie w bardzo zwyczajnym pudełku zbudowanym ze zwykłej tektury. Od góry została tylko przyklejona naklejka, na której możemy zauważyć zestaw słuchawkowy a także nazwę modelu.

1
Zawartość zestawu zawiera: słuchawki bezprzewodowe, stację ładującą, zasilacz, okablowanie a także dokumentację.

2Słuchawki zostały wykonane klasycznie – w kolorze czarnym. Są lekkie i niewielkie.

3

Słuchawki zostały wyposażone w regulowany pałąk, możemy zauważyć na nim charakterystyczny czerwony pasek, napis ,,plantronics”. Na pałąku umiejscowiono miękki, przyjemny w dotyku materiał.

4

Prawa słuchawka została wyposażona w obracany mikrofon. Na mikrofonie umiejscowione zostały dwa przyciski – oznaczone kolorami czerwonym i czarnym.

6Na tej słuchawce również umiejscowiono przycisk włączający i wyłączający urządzenie a także slot łączący z bazą ładującą.

21

Lewa słuchawka została wyposażona w przycisk ANC (aktywna redukcja szumów).

5

Stacja ładująca również została wykonana w kolorze czarnym. Z przodu rzucają się w oczy 3 ikony przycisków, które ulokowane zostały od góry, logo ,,plantronics”, poniżej przycisk bluetooth. Po prawej stronie widzimy miejsce, w którym należy umieszczać słuchawki by je poprawnie naładować. 8

Tutaj są widoczne od góry 3 przyciski oznaczone odpowiednio ikonami – komputer, komórka i telefon stacjonarny

9Z tyłu znajduje się m. in. wejście dla zasilacza

16Prawy bok stacji wyposażony został w otwory wentylacyjne, przycisk zmieniający poziom głośności.

10

Z tej strony widoczna jest również klapka, podważenie jej uwidacznia jej zawartość – dodatkowe zmiany ustawień.

23

Stacja od spodu została wyposażona w 4 okrągłe gumki antypoślizgowe, dzięki którym nie będzie się w sposób niepożądany przemieszczać po powierzchni, na której będzie stała.

17

Specyfikacja techniczna:

Waga słuchawki: 160g

Zestaw Kompatybilny z aplikacjami UC, softphone od Avaya, Cisco, Skype i innymi

Czas czuwania i rozmów – do 50 godzin w trybie czuwania i do 13 godzin rozmów max

Zasięg radiowy: 180 metrów

Zasięg w środowisku biurowym: 55 m

Pojemność beterii: 700 mAh

Technologia bezprzewodowa: DECT 6.0, bluetooth 4.2

Czas ładowania słuchawek : około 3 godziny

Impedancja głośnika: 32 OHM, Czułość głośnika: 118 DB, Rozmiar głośnika: 32 mm, Czułość mikrofonu: 112 db, Pasmo przenoszenia mikrofonu – szerokopasmowe: 100 Hz-6800 Hz

Zabezpieczenia przed uszkodzeniem słuchu: SoundGuard Digital (ochrona przed dźwiękiem powyżej 118 dBA)

Dodatkowe technologie: redukcja szumów ANC

Sprzęt prezentuje się bardzo interesująco. Słuchawki bardzo wygodnie leżą na głowie, praktycznie wcale nie odczuwa się ich obecności – są lekkie i delikatne, jednocześnie wyglądają bardzo stylowo i elegancko – nadadzą się zarówno do biura, jak i do pracy domu.

19

Sprzęt uruchamia się bardzo łatwo – wystarczy go podłączyć do źródła zasilania. Gdy słuchawki się naładują na prawej słuchawce należy włączyć przycisk włączający je i gotowe.

18

Dzisiejsza rzeczywistość i codzienna praca w wielu przypadkach polega na komunikacji pracowników firm i contact center za pomocą telefonów komórkowych telefonów stacjonarnych komputerów a co za tym idzie – za pomocą zestawów słuchawkowych.

13
Dobór odpowiedniego narzędzia do komunikacji odgrywa kluczową rolę. Naprzeciw wysokim  oczekiwaniom wychodzi producent wysokiej jakości sprzętu Plantronics. Testowany dziś model zestawu słuchawkowego 8220 z pewnością zadowoli nie jedną wybredną w poszukiwaniu słuchawek osobę. Urządzenie zostało wyposażone w 1-dotykowe przyciski – między innymi odbieranie i kończenie połączeń, regulacja głośności i wyciszanie. Możemy zarządzać połączeniami z dowolnego podłączonego urządzenia, które jest w ich zasięgu. Ze słuchawek wydobywają się krótkie komunikaty głosowe, dzięki którym wiemy w którym momencie sprzęt został wyciszony, kiedy nie ma zasięgu i tym podobne.

22
Testowany model umożliwia zarządzanie połączeniami za pomocą trzech opcji połączeń. Akcje te pozwolą w płynny sposób przełączać się pomiędzy różnymi urządzeniami. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy możliwość komunikować się ze współpracownikami, możemy połączyć ze sobą nawet cztery oddzielne zestawy słuchawkowe Savi. Dzięki takiej możliwości możemy bez przeszkód prowadzić na przykład szkolenia lub konferencję. Cała seria słuchawek Savi oferuje dźwięk DECT security. Jest to dźwięk klasy korporacyjnej o najwyższej jakości, szerokopasmowy. Dzięki DECT security możemy być spokojni o naszą prywatność oraz bezpieczeństwo rozmów. Słuchawki zostały wyposażone również w aktywną redukcję szumów ANC. Słuchawki blokują hałas z otoczenia, dzięki temu możemy skoncentrować się na aktualnie wykonywanej pracy.
Słuchawki są w stanie pracować nawet do 13 godzin na jednym ładowaniu.

Słuchawki podczas testów spisały się bardzo dobrze. Głos odtwarzany a także przekazywany jest w obu przypadkach bardzo czysty. Nie zdarzyło mi się napotkać żadnych zakłóceń, trzeszczenia czy buczenia. Funkcja ANC spisuje się znakomicie. Podczas używania słuchawek nie słyszałam żadnych dźwięków, które mogłyby docierać i przeszkadzać z zewnątrz, mimo dużego natężenia hałasu. Savi 8220 zapewniają zatem komfort pracy, bez rozpraszania uwagi.

Zestaw słuchawkowy Savi 8220 jest kompatybilny z Microsoft Teams, zapewnia szybkie i nieskomplikowane połączenie z komórką, komputerem i telefonem stacjonarnym. Dźwięk odtwarzany przez ten zestaw jest najwyższej jakości a to za sprawą jego szerokopasmowości w połączeniu z technologią DECT.

Zestaw słuchawkowy Savi 8220 to profesjonalny sprzęt, który sprawdzi się w pracy w biurze ale również w warunkach domowych a jak wiadomo – w dzisiejszych czasach praca zdalna to bardzo ważna część naszego życia. Warto zatem zadbać o komfort pracy, niezależnie od miejsca jej wykonywania – polecamy ten zestaw słuchawkowy!

Sprzęt do testów dostarczył:

Bez tytułu

ocena10