Recenzja wideorejestratora 70mai Dash Cam Lite 2 w zestawie z modułem GPS i hardware kit

W dzisiejszej recenzji przedstawię wam kilka produktów marki 70mai.

70mai to firma specjalizująca się w produkcji elektroniki samochodowej, została założona w 2016 roku. 70mai oferuje swoje urządzenia we wszystkich największych sieciach handlowych sprzedających właśnie elektronikę użytkową. Produkty 70mai możemy również bez problemu zakupić w wielu sklepach internetowych.

Zestaw, jaki otrzymałam dla potrzeb testu zawiera kamerę samochodową Dash Cam Lite 2, moduł GPS a także moduł trybu parkingowego. 

Dash Cam Lite 2 jest dostępna w sprzedaży dopiero od 20 czerwca a więc jest to zdecydowanie nowość na rynku. Jak podaje producent – kamera jest ulepszoną wersją modelu Dash Cam Lite i oferuje nam rozdzielczość 1080 Full HD, idealny nocny obraz a to a sprawą przesłony 2.0 i technologii WDR. Kamera wyposażona jest w 2-calowy ekran LCD, 130o kąty widzenia a także nadzór parkowania. Przyjrzyjmy się temu zestawowi bliżej!

Kamera także moduł GPS dotarły do mnie w niewielkich, czarnych pudełkach, moduł trybu parkingowego został zabezpieczony foliowym opakowaniem.

1

Kamera jest niewielkich rozmiarów. Prezentuje się delikatnie i dyskretnie…  Dzięki tak niewielkim rozmiarom mamy zagwarantowany komfort jazdy, nic nie będzie zasłaniało naszego pola widzenia ani rozpraszało naszej uwagi.

10

Z  boku kamery producent umiejscowił wejście DC/IN, GPS, wejście dla karty MicroSD,

7

Drugi bok nie został wyposażone w żadne funkcje, poza diodą.

9

Moduł GPS prezentuje się następująco:

2

Tył modułu GPS:

4

Moduł trybu parkingowego:

11

Specyfikacja techniczna:

Rozdzielczość wideo: 1920 x 1080P

Ekran: 2 cale 480 x 360

Obiektyw/przysłona: F2.0

Język: EN/RU/JP/KR/SP/PT/TC/PL/TH/FR/DE/CZ/RO

Akumulator: 500mAh

WDR: Tak

Monitorowanie na postoju: Tak

Sterowanie z poziomu aplikacji: Tak

Nagrywanie poklatkowe: Tak

Moduł GPS: Podłączany moduł na desce rozdzielczej

Automatyczne zabezpieczenie nagranych plików zapewni nam G-sensor. Gdy trzeba gwałtownie zahamować albo auto bierze udział w wypadku – nasze materiały pozostają bezpieczne i nie zostaną skasowane. Mowa tutaj oczywiście o materiałach z najbliższego przedziału czasowego a więc mogą okazać się kluczowe w pomocy ustalenia winnego niebezpiecznego zdarzenia drogowego i pociągnięcia go do konsekwencji.

e

Jedna z możliwych funkcji tego modelu to tryb parkingowy. Skorzystanie z tego trybu jest możliwe dopiero po podłączeniu 70mai Hardwire Kit UP02 a więc dołączonego do zestawu modułu trybu parkingowego. Jak działa tryb parkingowy? W przypadku wstrząsu wywołanego jakąś stłuczką w trakcie postoju – kamerka zacznie automatycznie nagrywanie. Zapisze dla nas niepożądane zdarzenie mimo, że nas akurat nie będzie w aucie.

Zdjęcia wykonane kamerą Dash Cam Lite 2 są wyraźne i dokładne. Uchwycony obraz zachowuje naturalną kolorystykę otoczenia.

c

Testowany wideorejestrator został wyposażony w funkcję WDR czyli Wide Dynamic Range – jest to funkcja, która poprawia możliwości w kamerkach IP i rozszerza zakres dynamiki. Wzbogaca też naświetlenie obrazu, uwidacznia nieoświetlone elementy obrazu, analizuje piksele i dynamicznie zmienia ich wartości – te niedoświetlone oraz prześwietlone. WDR pozwala na dokładnie zarejestrowanie obrazu, nawet gdy mamy do czynienia z dużym kontrastem.

Dzięki obiektywowi 130° kamerka nagrywa filmy a także robi zdjęcia w wysokiej jakości High Definition (rozdzielczość 1080p Full HD) a więc filmy nagrywane Dash Cam Lite 2 wychodzą naprawdę nieźle. Obraz jest ostry i wyraźny. Bez problemu jesteśmy w stanie odczytywać numery tablic. Musicie jednak pamiętać o tym, że rejestrowanie i zapisywanie numerów rejestracyjnych aut nie w każdym kraju jest legalne więc zanim przekroczycie granice danego kraju koniecznie sprawdźcie obowiązujące tam przepisy ażeby uniknąć ewentualnej kary finansowej. Poniżej film nagrany wideorejestratorem Dash Cam Lite 2. Kamera współpracuje z zewnętrznym odbiornikiem GPS, który również dostałam w zestawie do przetestowania. Dzięki niemu – mamy dostęp do informacji o aktualnej pozycji a także prędkości pojazdu.

Na koniec wspomnę o aplikacji 70mai, którą możemy zainstalować na swoim telefonie, za której pomocą jesteśmy w stanie sterować kamerą samochodową. Z aplikacją łączymy się poprzez Wi-Fi rejestratora. Do dyspozycji mamy sprawdzanie naszych materiałów w czasie rzeczywistym. Plusem jest to, że nie musimy zużywać w tym celu swojego internetu w smartfonie – korzystamy z Wi-Fi rejestratora. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zmieniać ustawienia, pobierać albo tylko przeglądać zapisane filmy i zdjęcia bez połączenia z internetem w telefonie.

Podsumowanie:

Kamera samochodowa Dash Cam Lite 2 służy zapisywaniu obrazu w rozdzielczości 1080 Full HD podczas jazdy samochodem – nagrywa dokładnie to, co widzi kierowca. Jeśli zdarzy się nam jakiś incydent na drodze – bez problemu będziemy w stanie odtworzyć i sprawdzić kto brał udział w zdarzeniu a także jego przebieg. Kamerka zarejestruje numery tablic rejestracyjnych i będzie w stanie dostarczyć materiał dowodowy dla policji. Urządzenie zostało wyposażone w funkcję WDR czyli Wide Dynamic Range, G-sensor, tryb parkingowy (dzięki dołączeniu do zestawu 70mai Hardwire Kit UP02), bateria o pojemności 500mAh.

Kamerka łączy w sobie malutki rozmiar ze wszystkimi niezbędnymi dla kierowcy funkcjami. Zdjęcia i filmy wykonywane rejestratorem są naprawdę bardzo wyraźne i bez problemu będą dla nas zapisywać wszystkie interesujące nas informacje i dane. Kupując wideorejestrator na pewno zyskacie spokój i poczucie bezpieczeństwa na drodze.

Dash Cam Lite 2 70mai – link do produktu

Cały zestaw można nabyć już za 525,00zł

Cena Dash Cam Lite 2 70mai: 359,00 zł

ocena9