Recenzja słuchawek Voyager Focus 2 od Poly

W dzisiejszej recenzji mamy przyjemność przybliżyć wam słuchawki Voyager Focus 2 od Poly.
Słuchawki dotarły do nas w bardzo skromnym pudełku. Zostało tak naprawdę wykonane z kawałka tektury, niczego więcej – zero plastiku.

1

Widoczna zatem jest od razu dbałość producenta o środowisko i tu duży plus bo w końcu zależy nam na tym co jest w środku a nie na opakowaniu. Z zewnątrz pudełka znaleźć możemy jedynie białą naklejkę z nazwą testowanego modelu a także dużą literę P w kolorze czarnym oraz na brzegu logo producenta – ,,poly”.
Czy skromne pudełko kryje w sobie równie skromne słuchawki? Przekonajmy się.

2

W środku znalazłam bohatera recenzji, kabel, dokumentację oraz mini USB.

3

Specyfikacja techniczna:

Słuchawki łączą się z:  PC przez dołączony adapter Bluetooth BT700 lub przez kabel USB; smartfon przez Bluetooth

Polecane dla: Profesjonalistów prowadzących rozmowy przez cały dzień w hałaśliwym środowisku domowym lub biurowym

Dynamic EQ zoptymalizowany pod kątem szerokopasmowej telefonii głosowej PC do 7 kHz lub multimediów od 20 Hz do 20 kHz

Bezprzewodowość:

 • Bluetooth v5.1
 • Klasa 1
 • Łączność wielopunktowa, zestaw słuchawkowy łączy się z dwoma urządzeniami jednocześnie, zapamiętuje do 8 urządzeń
 • Obsługiwane profile Bluetooth
  • A2DP, AVRCP, HSP, HFP
 • Zakres: do 50 m / 164 ft

Przewodowe połączenie: 

 • Połącz się z komputerem za pomocą dołączonego kabla micro USB z dźwiękiem w trybie USB

Bateria:

 • Pojemność baterii: 560 mAh
 • Typ baterii: litowo-jonowa
 • Czas rozmów: do 25 godzin (funkcja ANC wyłączona. Wskaźnik online wyłączony — wymaga zmiany ustawień za pośrednictwem Poly Lens/Plantronics Hub)
  • Do 20 godzin (ANC włączony. Wskaźnik online wyłączony – wymaga zmiany ustawień za pośrednictwem Poly Lens/Plantronics Hub)
  • Do 18 godzin (ANC wyłączony. Wskaźnik online włączony – ustawienie domyślne)
  • Do 16 godzin (ANC włączony. Wskaźnik online włączony – ustawienie domyślne)
 • Czas słuchania: do 40 godzin (funkcja ANC wyłączona)
  • Do 24 godzin (włączona funkcja ANC)
 • Czas ładowania: pełne ładowanie 2 godziny
 • Czas czuwania: do 30 dni

Ochrona słuchu:

 • SoundGuard DIGITAL: obsługa G616 ogranicza poziom do 102 dBSPL; Średnia ważona w czasie zapobiega przekroczeniu 85 dBA średniego dziennego narażenia na hałas*
  • *Wymaga aplikacji komputerowej Poly Len, aby włączyć funkcję SoundGuard DIGITAL

Mikrofon:

 • Dyskretny wysięgnik z redukcją szumów z technologią Acoustic Fence do poziomu mikrofonu Microsoft Teams Open Office Premium
 • Inteligentny dyskretny wysięgnik mikrofonu: noś po obu stronach i utrzymuj lokalizację stereo R/L. Obróć wysięgnik w górę, aby wyciszyć i w dół, aby wyłączyć wyciszenie

Inteligentne czujniki:

 • Odbieraj połączenia, po prostu zakładając zestaw słuchawkowy, wyciszaj, zdejmując zestaw słuchawkowy i wstrzymuj/wznawiaj muzykę

Sterowanie i wskaźniki LED:

 • Odbieranie/kończenie połączeń, wyciszanie, głośność +/-, włączanie/wyłączanie zasilania/PAROWANIE, WYŁĄCZANIE ANC/1/2
 • Wskaźnik online — dwa wskaźniki LED na obudowie głośnika pokazują stan połączenia

Waga: 

 • 175 gramów

Zawartość zestawu:

 • Voyager Focus 2 UC: futerał, adapter USB i kabel do ładowania

Zarządzanie:

 • Chmura: usługa Poly Lens
 • Lokalnie (Windows/Mac): Aplikacja Poly Lens Desktop

Gwarancja:

 • W zestawie 2-letnia ograniczona gwarancja

Słuchawki zostały wykonane w całości w kolorze czarnym.

Zaczynając opis ich wyglądu od góry: regulowany 10-cio stopniową skala pałąk został wyposażony w bardzo miękką, śliską w dotyku gąbkę.

12

Z takiego samego materiału zostały wykonane gąbki na każdej ze słuchawek.

6

Lewa słuchawka wyposażona została w dwa klawisze zwiększające i zmniejszające głośność oznaczone znakami plus i minus,

10 przycisk 0 1 2 ANC,

11

przycisk włączający zasilanie oraz Bluetooth, wejście na ładowanie

9

Z lewej strony znajduje się również mikrofon obracamy dookoła słuchawki a na nim umiejscowiono czerwony przycisk.

16

Prawa słuchawka nie została wyposażona w żadne funkcje.

Jeśli chodzi o kilka informacji dotyczących bezpieczeństwa użytkowania to m. in.: słuchawek można bezpiecznie używać w temperaturze od 10*C do 40*C, nie należy samodzielnie rozmontowywać słuchawek gdyż moglibyśmy zostać porażeni prądem. Jeśli chodzi o ładowanie słuchawek – należy upewnić się, że napięcie zasilania produktu odpowiada napięciu sieci elektrycznej używanej do zasilania.

Pierwsze uruchomienie słuchawek nie jest skomplikowane. Wystarczy je najpierw naładować za pomocą dołączonego do zestawu kabla, następnie włączyć. Słyszymy dwa komunikaty w języku angielskim – ,,Power on”, ,,Battery high”.  Następny krok to podpięcie do komputera odbiornika USB. Komputer automatycznie rozpoznaje słuchawki i nie musimy nic więcej robić. W słuchawkach pojawia się komunikat: ,,PC Connected”. Możemy rozpocząć użytkowanie słuchawek.

Muszę w tym miejscu wspomnieć, że słuchawki idealnie dopasowują się do kształtu głowy a to za sprawą regulowanego pałąka. Gąbki na każdej ze słuchawek są miękkie, uszy dosłownie zapadają się w nie, dopasowując tym samym i idealnie przylegając – nic nie gniecie, nie uciska, uszy się nie męczą i nie bolą nawet przy długotrwałym użytkowaniu. Miękki materiał u góry pałąka również zapewnia bardzo duży komfort i przyjemność z użytkowania. Tworzy pewnego rodzaju małą poduszkę na naszej głowie. Cała konstrukcja tych słuchawek jest krótko mówiąc – lekka i przyjemna w dotyku.

22

Połączenie przez bluetooth bez wykorzystania odbiornika USB- poprzez bluetooth ze smartfonem. Połączenie się zajmuje kilka sekund. Aby zrobić to poprawnie nie wystarczy tylko przesunąć przycisku włączającego zasilanie i bluetooth bo wtedy pojawia się komunikat: ,,no phone is connected”. Należy ten przycisk docisnąć nieco wyżej i chwilkę przytrzymać. Usłyszymy komunikaty w słuchawkach: ,,pairing”, ,,pairing successful”, ,,phone 1″.
Jak z dźwiękiem odtwarzanym przez Voyager Focus 2? Myślałam, że już miałam okazję testować słuchawki z świetną jakością dźwięku, jednak słuchawki Poly sprawiły, że moje zdanie się zmieniło. Dopiero teraz mogę stwierdzić co tak naprawdę oznacza czysty dźwięk (chociaż tak naprawdę chciałoby się tutaj użyć wyrazu ,,krystalicznie” czysty dźwięk)- czystość dźwięku w pełnym tego słowa znaczeniu a także spokojne brzmienie to z pewnością podstawowe cechy, którymi mogę określić słuchawki Poly.
Jakość odtwarzanej muzyki jest imponująca. Tony niskie i wysokie są bardzo dobrze zaznaczone ale zarazem bardzo delikatne. Czy możliwe jest takie połączenie? Oczywiście i tak właśnie jest w przypadku słuchawek Poly. Delikatne, ciepłe brzmienie, czystość wokali. Żadnych zakłóceń, żadnego buczenia. Nawet przy zwiększaniu głośności do maksimum nie pojawia się żaden ślad trzeszczenia czy zmiany jakości dźwięku na gorszą- z czym wielokrotnie się spotykałam przy okazji testów różnych słuchawek innych produkcji. Wszystkie tony są ze odpowiednio wyważone, w całości tworząc super efekt głębokiego dźwięku, który zdecydowanie sprawia, że korzystanie z ulubionej rozrywki staje się dużą przyjemnością. Bardzo wygodnie operuje się dwoma przyciskami zwiększającymi i zmniejszającymi głośność. Gdy poziom głośności dojdzie do maksymalnego usłyszymy w słuchawce komunikat: ,,Volume Maximum” a gdy poziom głośności osiągnie najniższy poziom: ,,Volume Minimum”.

Nie zapominając o nazwie słuchawek – Voyager – są one przede wszystkim dedykowane pracy w podróży ale nie tylko w podróży, oczywiście możemy z nich skorzystać w każdych okolicznościach. Przetestowałam je w pierwszej kolejności w zwykłej rozmowie telefonicznej i byłam idealnie słyszana przez drugą osobę, jednocześnie osoba po drugiej stronie nie słyszała dźwięków z mojego otoczenia. Celowo włączyłam w tle muzykę i stopniowo zwiększałam jej głośność. Dopiero przy wysokim poziomie głośności coś delikatnie zaczęło być słychać po drugiej stronie słuchawki. Muszę przyznać, że ten zestaw słuchawkowy znakomicie wycisza dźwięki z otoczenia.

12345

Aby w jeszcze pełniejszej mierze korzystać z możliwości zestawu słuchawkowego Voyager Focus 2 należy pobrać aplikację Poly Lens. Na wstępnie po pobraniu aplikacji pojawiła mi się aktualizacja, której proces trwał kilka minut.

Aplikacja obsługuje język angielski, chiński, duński, francuski, hiszpański, indonezyjski, japoński, koreański, niemiecki, norweski, rosyjski, szwedzki, tajski i włoski.

Z poziomu aplikacji mamy możliwość włączyć bądź wyłączyć komunikat o połączeniu ze słuchawkami, ustawiać alerty informujące o wyłączonym mikrofonie, ustawiać dzwonek, poziomy głośności, automatyczne odbieranie, automatyczne wstrzymanie muzyki.

Do dyspozycji mamy również funkcję HD Voice. Jeśli ją zaznaczymy – o ile jest również obsługiwana przez nasz telefon i naszego operatora – dźwięk szerokopasmowy poprawia wyrazistość mowy. Minusem jest to, że funkcja ta powoduje znaczne zużycie baterii a to z kolei prowadzi do skrócenia czasu rozmów.

Kolejną ciekawą opcją jest ustalanie limitów dziennych dla ekspozycji na hałas a także wpisując liczbę godzin poświęcanych na rozmowy przy użyciu słuchawek – możemy dostosować i zoptymalizować ustawienia ekspozycji na hałas właśnie do wartości czasu spędzanego przy urządzeniu.

Ochrona przed skokami natężenia dźwięku – G616- jest to standardowa funkcja chroniąca nasz słuch. Ogranicza ona poziom głośności dźwięku docierającego do ucha aby zapobiec wywołaniu szoku akustycznego przy nagłym wzroście natężenia dźwięku.

Test rozmów przez popularne komunikatory – test wykonany symulując wideokonferencję pracownika. Słuchawki spisały się znakomicie. Głos rozmówców było słychać w nich wyraźnie i bez żadnych zakłóceń. Wyciszenie dźwięków z zewnątrz (chociaż oczywiście najlepiej do pracy wybierać spokojne otoczenie) jest na wysokim poziomie. Korzystając z Voyager Focus 2 możecie poczuć się tak jakbyście rozmawiali z kimś twarzą w twarz, jakby rozmówca był tuż obok. Znakomicie sprawdzą się w podróży – w pociągu, w samochodzie, w hotelu – gdziekolwiek będziecie ich potrzebować.

Słuchawki na jednym naładowaniu powinny pracować przez około 25 godzin – tak zapewnia producent. Jako, że nie pracuję w trybie spotkań i rozmów online, ciężko było mi użytkować je po kilka godzin dziennie ale cały okres testowy naładowałam je jeden raz i po kończeniu testów poziom baterii był wciąż duży. Komunikat jaki otrzymałam to ,, baterry medium” po okresie testów, które trwały około 2 tygodnie średni poziom baterii sugeruje, że przy kilkugodzinnym używaniu słuchawek każdego dnia – rzeczywiście możemy osiągnąć czas pracy 25 godzin. Nie musimy się zatem obawiać o częste ładowanie urządzenia.

Podsumowanie:

Słuchawki Voyager Focus 2 to lekkie i proste czarne słuchawki. Wyposażone w wygodny i miękki materiał na regulowanym pałąku i każdej ze słuchawek – gwarantują komfortowe użytkowanie, nawet podczas wielogodzinnej pracy. Zestaw słuchawkowy sprawdzi się zarówno w pracy w domu, jak i na zewnątrz – w podróży. Słuchawki idealnie dopasowują się do kształtu uszu i głowy, nie gniotą ani nie uwierają, nie odciskqją się w zadnym miejscu. Funkcje wygłuszania hałasu ANC a także Acousting Fencing spełniają swoją funkcję bardzo dobrze. Dźwięk jaki oferują nam te słuchawki bardzo mile mnie zaskoczył – jest na naprawdę wysokim poziomie. Każda czynność wykonywana ze słuchawkami od Poly stawała się czystą przyjemnością. Cena produktu jest adekwatna do jego jakości ale jeśli pracujecie na codzień kilka godzin przy komputerze, odbywacie częste spotkania i rozmowy online to naprawdę słuchawki są warte swojej ceny. Zyskacie komfort, świetną jakość dźwięku, wygłuszenie hałasów z zewnątrz a więc koncentrację i pracę w skupieniu i ciszy a to z pewnością zwiększy efektywność działania.

Polecam!

Cena orientacyjna: 1070zł

Produkt dostępny na ceneo.pl

ocena10

Sprzęt do testów dostarczył:

Bez tytułu