Recenzja głośnika JBL Spark

JBL to znany producent, który zajmuje się projektowaniem i wytwarzaniem wszelkiego rodzaju sprzętu nagłośnieniowego. Na targach w Berlinie zaprezentował swoje nowe dzieło jakim jest JBL Spark, które zadebiutowało na rynku. Zapraszamy do lektury.

IMG_6439

Zawartość opakowania:

Produkt przyszedł do nas w oryginalnym kartonowym pudełku. W środku głośnik został zabezpieczony gąbką, która amortyzuje urządzenie przed wytrząsami podczas transportu. Dodatkowo w pudełku znajdujemy sam głośnik, instrukcję oraz zasilacz.

IMG_6441

Specyfikacja techniczna

Wymiary: 18 x 16.5cm
Przetworniki: Dynamiczne
Bass-refleks: Szczelinowy
Membrana pasywna: NIE
Moc ciągła (RMS): 7W
Uchwyty w zestawie: TAK
Stosunek sygnał/szum: 88dB
Pasmo przenoszenia: 76 – 20.000Hz
Bluetooth: TAK
Radio internetowe: NIE
Wejście USB Apple iPhone/iPod: NIE
Wyjście słuchawkowe: Brak
Regulacja głośności: TAK
Obsługiwane modele iPhone:
  • iPhone 4
  • iPhone 4S
  • iPhone 5
Obsługiwane modele iPada:
  • iPad 3
  • iPad 4
  • iPad Mini
Obsługiwane modele iPoda: Touch 5
Zastosowanie:
  • iPhone
  • iPod
  • Telefon komórkowy
Rozmiar przetwornika: 2×1.6cala (2x40mm)
INNE: ——
Pilot: NIE
Gwarancja: 24 miesiące

Testowany produkt posiada unikalną stożkowatą obudowę, a ścianki głośnika zostały pokryte przezroczystym plastikiem. Dodatkowo na końcu stożka został dodany zaczep, który umożliwia zawieszenie głośnika pod sufitem. Z kolei podstawa stożka jest pokryta metalowym grillem.

Wewnątrz głośnika znajdujemy stereofoniczny zestaw dwóch przetworników o średnicy 40mm, każdy z nich generuje moc na poziomie 7W. Pasmo przenoszenia mieści się w granicach 76 – 20.000Mhz dlatego jeśli mówimy o JBL to dźwięk musi brzmieć zawsze dobrze. Wspominane wcześniej dwa przetworniki oraz port basowy zapewniają rewelacyjną jakość dźwięku oraz niezwykła moc. Jesteśmy pod wrażeniem pracy głośnika ponieważ dostarcza nam to czego od niego tak na prawdę oczekujemy.

IMG_6446

Głośnik pracując w komorze wentylowanej pozwala uzyskiwać większą sprawność głośnika w zakresie niskich częstotliwości, oraz ograniczyć zniekształcenia nieliniowe. Dodatkowo na tkanym oplocie został ulokowany pilot pozwalający zarządzać głośnością.

W prezentowanym urządzeniu zastosowano technologię łączności bezprzewodowej Bleutooth, dzięki temu umożliwia użytkownikowi łatwe i szybkie odtwarzanie muzyki z urządzenia, które zostało wyposażone w moduł bluetooth.

IMG_6447

Zastosowana technologia jest wygodna dla osób, które są leniwe ponieważ mogą zarządzać urządzeniem bez ruszania się z miejsca w danym pomieszczeniu.

Oferowany produkt dostępny jest w trzech kolorach: niebieskim, czerwonym oraz żółtym. Gwarancja jaką przyznaje producent na swój produkt wynosi 2 lata.

IMG_6451

Podsumowanie:

Czy głośnik JBL Spark jest godny polecania? Jeżeli cenisz sobie świetne brzmienie oraz unikalny wygląd w swoim pomieszczeniu to z pewnością JBL dostarczy Ci tego czego oczekujesz.

Cena:

599zł

Ocena:

ocena9wujekpoleca